16 Eylül 2019 Pazartesi 10:19

MODA

Swıss Days 2019 İçin Geri Sayım Başladı

Swiss Business Hub Turkey (İstanbul’daki İsviçre’nin İhracat ve Yatırım Ofisi) ve Swiss Chamber of Commerce in Turkey (Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği) tarafından, İsviçre Başkonsolosluğu’nun desteği ile İstanbul'da ilk kez Swiss Days 2019 düzenleniyor.

Swıss Days 2019 İçin Geri Sayım Başladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İsviçre ve Türkiye arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin artırılmasına yönelik çok kapsamlı ve çok katmanlı bir etkinlik olan Swiss Days 2019, 20-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da, Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilecek.

İsviçre Alplerinin muhteşem doğası ile beslenen kültür, sanat ve lezzetlerinin olduğu, beklentilerin ötesinde olacak mini festivalin yanı sıra İsviçre’nin geleceğini şekillendiren dünyaca ünlü ekonomist, iş ve siyaset dünyasından da saygın isimlerin “İsviçre Türkiye Ekonomik Forum’un da ayrıca yerini alması bekleniyor. Ekonomik Forum devamında düzenlenecek “Swiss Career Hours” ile genç ziyaretçiler seçkin İsviçre şirketleri ile buluşup kariyer planlamalarına katkı sağlama fırsatı bulurken Blockchain konferansında da yüzyılın en büyük teknolojik ve finansal devrimi blok zinciri, alanının en iyi uzmanlarından dinleyecekler.

“Yapay Zekanın Toplum Üzerindeki Etkisi: Küresel Trendler ve Türkiye’deki Kullanım Alanları” başlığı altında 20 Eylül’de Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleştirilecek İsviçre Türkiye Ekonomik Forumu’nun açılışını ise Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Taşkent ile İsviçre Büyükelçisi H.E. Dominique Paravicini birlikte yapacaklar. Foruma, Swiss Cognitive Kurucu ve Yönetici Ortakları Dalith Steiger ve Andy Fitze, Eczacıbaşı Holding Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırmacısı Doçent Altan Çakır, Futurae Technologies AG, CEO ve Kurucu Ortağı Sandra Tobler ve Dark Matter Laboratories Kurucu Ortak ve Yönetici Müdürü Indy Johar gibi uluslararası ekonomi ve bilim dünyasının saygın isimleri konuşmacı olarak katılacak.

Swiss Days 2019 etkinliği için seçilen lokasyon olan İstanbul'un en özel ve çok kültürlü mekânlarından Yapı Kredi bomontiada ise İsviçre-Türkiye ilişkileri açısından farklı bir önem taşıyor. Yapı Kredi bomontiada’nın konumlandığı Bomonti semti, ismini, 1890’da burada bir bira fabrikası kuran İsviçreli Bomonti Kardeşler’den alıyor. 130 yılı aşkın tarihi ile uzun bir dönem İstanbul’un hem ekonomik hem kültürel nabzının attığı semtte, birçok kuruluşun yanı sıra, dünyaca ünlü İsviçre markası Nestle de 1920’lerde fabrika kurmuştu. Kültürlerin kaynaştığı, ticaretin en canlı haliyle yıllarca sürdüğü Bomonti semti, şimdi çok kapsamlı bir festivalle yeniden Türkleri ve İsviçrelileri bir araya getirecek.

Farklı atölye çalışmaları, konferanslar, seminerler, konserler, eğlenceli aktiviteler ve katılımcı standları ile gerçekleştirilecek üç günlük mini İsviçre Expo, sergilenebilir ve satılabilir ürünlerin yanı sıra potansiyel yerel iş ortakları ile İsviçre ve Türkiye arasında yeni bir pencere açacak.

Farklı bakış açılarına sahip atölye, seminerve konferanslar arasında Luzern Business yatırım konferansı, İsviçre Uluslararası Okulu Dubai semineri, İsviçre Tekstil Derneği Başkanı ve Moda tasarımcısı Arzu Kaprol ile “Gelecek için yenilik” konulu tekstil konferansı, 'Malva Permakultur Bio Artisan Ekmek atölyesi', Diş dostu semineri ile bazı çocuk etkinlikleri arasında da İnek boyama etkinlikleri ve Theodora Sevgi Doktorları Vakfı ile yüz boyama seansları ve balon oyunları düzenlenecek. TEVİTÖL öğrencileri de gala akşamı için güzel bir müzik şöleni hazırlıyor.

İsviçre’den gelecek müzisyen ve DJ’ler de üçgün boyunca değişik tarzlarda müzikler çalacaklar. Klasik bir İsviçre enstrümanı olan “Alphorn ile bazı alphorn müzisyenleri festival alanında olacak ve doğrudan bir İsviçre havası yaratacak. İsviçre'nin en iyi radyo kanallarından biri olan Radio Rundfunk.fm Türkiye Radyo İstasyonu Radyo 2019 ile işbirliği içinde güzel bir atmosfer sağlayacak.

“Swiss Days 2019”a destek veren şirketler arasında bulunan ve endüstrilerdeki dijital dönüşüme yön veren bir teknoloji lideri olan ABB de, Robotik ve İmalat Otomasyonu işletmesi, robotik, makine ve fabrika otomasyonunda katma değerli çözümler sağlamaktadır. ABB’nin 2015 yılında geliştirdiği YuMi, insan ve robot arasındaki işbirliği konusunda, yıllar süren araştırma ve geliştirmelerin sonucu olarak ortaya çıkan bir robottur. Uluslararası RedDot ve IERA ödüllerini de kazanan YuMi, de Swiss Days 2019’un ilk günlerinde Yapı Kredi Bomontiada’da olacak. İnsan ve robotların aynı görev üzerinde el ele çalıştığı yeni bir otomasyon çağı için tasarlanan YuMi, geleceğin vizyonunu bugüne getirerek montaj otomasyonu konusundaki tüm düşüncelerimizi değiştirecek.

Swiss Days 2019 düzenleyici ve ortakları arasında, Swiss Business Hub Turkey, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Switzerland Global Enterprise, İsviçre Başkonsolosluğu, Yapı Kredi bomontiada, Şişli Belediyesi, dDf, Swiss Tourism, Doğuş Grup, RunDfunk.fm ve Präsenz Schweiz gibi saygın iş ve kültürel şirket ve dernekler bulunuyor.

Türk Hava Yolları’nın yanı sıra(THY) “Swiss Days 2019”a diğer katkı sağlayan şirketler arasında ABB, Barry Callebaut, Davidoff, Home of Drones, Eczacıbaşı, Firmenich, Eyüboğlu Çelik ve Hobi Ürünleri, GFDS, Hapimag, Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center, Hochalpines Institut Ftan, La Prairie, Leysin American School in Switzerland, Lindt, Luzern Business, Migros, Mövenpick Hotel İstanbul, Nespresso, Nestle Türkiye, Netaş, Oerlikon Balzers, Penergetic, Rawcut Design Studio, Roche, Swatch Group, Fairmont Quasar İstanbul, Sanitas Spa & Wellness, Schindler, Shangri-La Bosphorus İstanbul, SICPA Türkiye, Müzekart, Swissotel The Bosphorus İstanbul, Swiss Learning, Swiss International Scientific School in Dubai, Swiss Center Dent, Tektaş Watches & Jewellery, The Adecco Group, Tiffany & CO, Union Bancaire Privee ve Vakko da bulunuyor.

Swiss Days 2019

20-22 Eylül 2019, Yapı Kredi bomontiada, İstanbul

SWISS DAYS 2019

20-22 EYLÜL PROGRAMI

19 Eylül 2019, Perşembe

11:00 – 12:00Basın Toplantısı, 4. kat bomontiada

20 Eylül 2019, Cuma

09:00 – 19:00Radyo Rundfunk.fm “DJ Oliver Scotoni”

09:00“XV. İsviçre ve Türkiye Ekonomik Forumu” ”Yapay Zeka”, 4. Kat bomontiada (Kayıt zorunludur)

10:00 – 14:00 Firmenich Atölye (Davetiye gereklidir.)

10:30Stantların açılışı

11:00 – 12:00 Tekstil Workshop ”Tekstilin geleceği: Sürdürülebilirlik için İnovasyon” (Kayıt zorunludur)

13:30 – 15:30Kariyer Saatleri, (4.kat)

17:00 – 20:30Business Luzern Conference “İsviçre’de neden yatırım? Luzern’de neden yatırım?“ (Kayıt zorunludur)

17:00 – 20:30Swiss International School in Dubai “İsviçre eğitimi ve Dubai’de yatılı okul sistemi“ (Davetiye gereklidir.)

19:00Canlı Mu¨zik (DJ performansları) ”DJs Ronny Grauer & Dejan”

21:00Açıkhava Sineması “Win Win” (Halka Açık)

21 Eylül 2019, Cumartesi

10:00 – 19:00 Radyo Rundfunk.fm “DJ Oliver Scotoni”

10:30Stantların açılışı

10:00 – 11:00Diş Dostu Atölye (Halka açık)

13:00 – 17:00Theodora Sevgi Doktorları karikatür, yüz boyama ve Hint kınası vücut boyama – Dr. Bebiş ile birlikte

15:00 – 17:00Barry Callebaut Workshop “Çekirdekten çikolataya“ (Davetiye gereklidir.)

17:00 – 18:00Film Gösterimi ‘’Die Göttliche Ordnung’’ (Ara Güler,Oda 2) (Halka Açık)

19:00 – 23:00Canlı Müzik (DJ Performansları) ”DJs Ronny Grauer & Dejan”

22 Eylül 2019, Pazar

10:00 – 19:00 Radyo Rundfunk.fm “DJ Oliver Scotoni”

10:00 – 13:00Malva Permakultur Bio Artisan Ekmek Workshop (Ara Güler, Oda 1) (Kayıt zorunludur)

11:00 – 13:00 Diş Dostu Atölye (Halka açık)

11:00Stantların Açılışı

13:00 – 17:00Theodora Sevgi Doktorları İllüzyon&Sihir gösterisi, balon atöylesi – Dr. Bebiş ve Dr. Pinky ile birlikte

15:00 – 17:00Film Gösterimi (Ara Güler, Oda 2) (Halka Açık)

19:00 – 20:00Veda Kokteyli (Katılımcılar)

19:00 – 20:00 Canlı Müzik (DJ Performansları) ”DJs Ronny Grauer & Dejan”

21.00Açıkhava Sineması “Pane e Tulipani” (Halka Açık)

İlginizi Çekebilir

Lg Instaview Buzdolabı Alanlara 3.000 Tl’Ye Varan Hediye Çeki

LG Electronics Hakkında:


Koton’Dan “Tonton” İle Çocuklara Hijyen Motivasyonu

Dünyanın en prestijli iş sağlığı ve iş güvenliği yarışması International Safety Awards’ta Türkiye sektör birinciliğini kazanan Koton, inovatif bir hijyen önlemiyle daha tüketicisini mağazalarında ağırlamaya devam ediyor.


Sahibinden.Com 52,1 Milyon Kullanıcı İle Trafik Rekoru Kırdı

Ticaret Sicil No: 521008


Emirates 29 Şehre Yolcular İçin Uçuşlarına Başlarken Merkezi Dubai Üzerinden Transit Uçuşlara Devam Ediyor

15 Haziran'dan itibaren Dubai ve 16 şehir arasında yolcular için uçuşlarını artıyor: Bahreyn,Manchester, Zürih, Viyana, Amsterdam, Kopenhag, Dublin, New York JFK, Seul, Kuala Lumpur, Singapur, Jakarta, Taipei, Hong Kong, Perth ve Brisbane


Tedavi Kadar Önemli Kanser Rehabilitasyonu

Günümüzde tanı ve tedavi olanaklarının artması ile beraber kanser hastalarının iyileşme oranın yükseliyor. Kişiyi fiziksel, sosyal, psikolojik olarak de etkileyebilen kanser hastalığında rehabilitasyon yaşam kalitesi için çok büyük önem taşıyor. Birçok kronik hastalığın tedavisi ve hastalığa uyum sürecinde kullanılan rehabilitasyonun kanser hastalarında da olumlu etkileri olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Fizik Tedavi ve Rehalitasyon Uzmanı Doç. Dr. Hülya Sirzai kanser rehabilitasyonunun faydaları hakkında bilgi verdi.


Etiketler: İsviçre, Swiss, 2019, Türkiye, İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.