25 Nisan 2019 Perşembe 09:13

GÜNDEM

T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor

İstanbul Okan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Çevre ve İklim Zirvesi’ne Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel,T.C Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, T.C Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Dr. Erdoğan Bayraktar ve TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Nurşen Numanoğlu katıldı. Moderatörlüğünü İstanbul Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ediz Hun’un yaptığı panelde çevre sorunları konuşuldu, iklim değişikliğinin getireceği problemler ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar  Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor
T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar  Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor
T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar  Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor
T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar  Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor
T.C Çevre Ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar  Türkiye’De Her Yıl 35 Milyar Poşet Tüketiliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

POŞET TÜKETİMİ YÜZDE 75 AZALDI

Prof. Dr. Birpınar Türkiye’nin Çevre ve İklim Politikaları başlıklı bir konuşma yaptı. Küresel bazda çevre hassasiyetinin yıllara göre gelişimini paylaşan Bakan Yardımcısı poşet kanunundan da söz etti: “Her yıl Türkiye’de 35 milyar poşet tüketiliyor. Geçen yıl ocak-şubat aylarında 5 büyük zincir markette tüketilen poşet miktarı 600 milyon adetti. Çıkardığımız poşet kanunu ile bu rakamı bu yıl Ocak-Şubat aylarında 150 milyon adete düşürdük. Poşet kullanımında yüzde 75’lik azalmayı millet olarak başardık.”

Prof. Dr. Birpınar İstanbul Boğazı’ndan geçen gemilerin miktarına da dikkat çekti: “Boğaz’dan geçen gemilerin adedi günde 200’e dayandı. Gemilerin boyları 350 metreye çıkmış durumda. 2014 verilerine göre Boğaz’dan geçen tehlikeli yakıt taşıyan gemilerin miktarı 140 milyon ton civarında. Buna mutlaka alternatif bir yolun üretilmesi gerekiyor” dedi.

İSTANBUL’UN HER GÜN ÜRETTİĞİ ÇÖP MİKTARI 22 BİN TON

Prof. Dr. Birpınar, bakanlık tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık projesinin başarıyla sonuçlanması durumunda her yıl Türkiye ekonomisine 35 milyar TL’lik katkı sağlanacağını söyledi. Prof. Dr. Birpınar İstanbul’un her gün ürettiği çöp miktarının 22 bin tonu bulduğunu da aktardı.

Moderatörlüğünü İstanbul Okan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ediz Hun’un yaptığı panelde T.C Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Dr. Erdoğan Bayraktar “Kentsel Dönüşüm ve Çevre Politikaları” başlıklı konuşmasında kentsel dönüşümün desteklenmesi gerektiğini belirtti ve “İstanbul’daki 4,5 milyon birim konutun yarısı hala daha yenilenmemiştir, yenilenmesi gerekmektedir” tespitinde bulundu.

TÜSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Nurşen Numanoğlu “Sürdürülebilirlik Politikaları ve İklim Değişikliği” başlıklı konuşmasında düşük karbonlu kalkınmanın unsurları hakkında bilgi aktardı. Ayrıca TÜSİAD’ın tüm çalışmalarında, sürdürülebilir kalkınma ve büyümeyi odağa almaya çalıştığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Basın Bu¨lteni Eker I Run 2019'Da Toplanan Bağış Miktarı 441.197 Tl'ye Ulaştı Ve Rekor Kırıldı

Eker I Run tarihinde bağış rekoru kırıldı


Rosalıa, “El Mal Querer” Albümüyle Latin Grammy Ödüllerini Topladı!

14 Kasım Perşembe günü gerçekleşen 20. Latin Grammy Ödülleri’nde Rosalia geceye damgasını vurdu!


Sofi Tukker, 08 Mayıs 2020 ‘De İkinci Kez Zorlu Psm’De!

New York çıkışlı jungle pop ikilisi Sofi Tukker, 08 Mayıs akşamı Zorlu PSM’ye yeniden konuk oluyor. 30 Mart 2019’ da sold-out performansları ile şahane bir etkinliğe imza atan Amerikalı ikili, ikinci kez, yeni hitleri ve showları ile Zorlu PSM’ye geliyor. “Drinkee”, “Swing” gibi uluslararası hitlere imza atan, 2017’de Grammy’e aday gösterilen ikili, Turkcell Sahnesi’nde “Sahne Üstü Ayakta” konseptte dans dolu bir geceye imza atmaya hazırlanıyor.


Hazır Giyim Ve Tekstil Sektörü Cnr’Da Birlik Oldu... “Modanın Merkezi İstanbul Olacak!”

Hazır Giyim ve Tekstil sektörü CNR’da birlik oldu...


Kurumsal Seyahatte Yeni Yapılanma Bızıgo.Com

Erka Grubu, halihazırda kurumsal seyahat ve etkinlik yönetimi alanında yüzlerce firmanın çözüm ortağı olarak hizmet veriyor. Şimdi ise, yazılımını kendi bünyelerindeki Ar-Ge Merkezi’nde geliştirdikleri “Bizigo.com” ürünü ile kurumsal seyahatleri farklı bir boyuta taşıyorlar.


Etiketler: Prof, Birpınar, poşet, milyon, İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.