11 Ekim 2018 Perşembe 08:32

GÜNDEM

Takeda, Takafumi Horii’Yi Yakın Doğu, Orta Doğu Ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı Olarak Atadı

Global ilaç şirketi Takeda, Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika (NEMEA) operasyonları için atadığı yeni Bölge Başkanını açıkladı. Takafumi Horii (Taka), Takeda’daki dokuz yıllık yolculuğunda birçok ülkede stratejik ve liderlik rolleri üstlendikten sonra, bu yeni göreve getirildi. Atama 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Takeda, Takafumi Horii’Yi Yakın Doğu, Orta Doğu Ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı Olarak Atadı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dubai’nin dışında yerleşik olan Taka’nın yeni görevi, Takeda’nın NEMEA bölgesindeki sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacak, şirketin hasta odaklılığa yönelik itibarını ve uzun süredir elinde tuttuğu en iyi işveren ünvanını devam ettirecektir.

Takeda Japonya’ya 2009 yılında Kurumsal Strateji ve Planlama Müdürü olarak katılan Taka, 2011’de Takeda Çin Stratejik Planlama Başkanlığına getirildi. Bunun ardından Kuzey Asya Stratejik Projeler ve Planlama Başkanlığına terfi eden Takafumi Horii (Taka), 2015 tarihinde Strateji ve İş Desteği Başkan Yardımcısı olarak EM BU’ya (Gelişen Pazarlar İş Birimi) katıldı.

En son 2016’da üstlendiği Tayvan Başkan ve Genel Müdürlük görevinde Taka, yeni ilaçların lansman süreçlerini başarıyla yönetti. Ayrıca, Takeda Tayvan’ın, Asya’da Çalışılacak En İyi Şirketler arasında yer almasına ve bunun yanı sıra 2016 - 2017’de “En İyi İşveren” statüsünü kazanmasını sağlayan bir kültür oluşturdu.

Takafumi Horii (Taka), Tayvan Uluslararası Araştırma Bazlı İlaç Üreticileri Derneği’nin (IRPMA) Daimi Direktörü ve Pazar Erişim Başkanı olarak, son iki yılda hastalar için sağlık politikalarının iyileştirilmesine ve endüstrinin gelişimine destek oldu.

Atama ile ilgili olarak açıklama yapan Takafumi Horii (Taka), “2018 yılı Takeda’nın global, değerleri doğrultusunda, Ar-Ge odaklı biyoilaç lideri olma amacımıza yönelik büyük adımlar attığı bir yıl oldu ve hızla büyüyen NEMEA bölgesi de bunun ayrılmaz bir parçası. Bölgedeki istikrarlı büyümemize liderlik etmek Takeda için gelecekte görünen fırsatlar heyecan verici.” dedi.

Takeda Gelişen Piyasalar İş Birimi Fonksiyonel Entegrasyon Ekibi Lideri ve önceki NEMEA Bölge Başkanı Danilo Cassani ise Taka’nın Takeda’nın son on yılda Asya’da gösterdiği başarıda çok önemli bir rol oynadığını ve her adımda akıllı stratejilerle yönlendirdiğini belirterek, “Asya’dan

getirdiği en iyi uygulamalar ve Takeda’nın benzersiz kültürü hakkındaki derin bilgisi işimizi yeni bir aşamaya taşımasında çok katkı sağlayacak ” dedi.

TAKEDA Hakkında

TAKEDA; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak bir gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı TAKEDA’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. TAKEDA, 30.000’den fazla çalışanı ile 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. TAKEDA, yaklaşık 300 çalışanıyla Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji ve temel ilaçlar gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Lg’Nin Akıllı Mutfak Teknolojileri Hayatı Kolaylaştırıyor!

LG Electronics Hakkında:


Genç Yaşta Kalp Krizinden Sonra İkinci Hayat

Adana’da yaşayan 37 yaşındaki Hasan Turan Bayburt’un; göğüste baskı, ağrı ve soğuk terleme şikayetleri ile kaldırıldığı Memorial Dicle Hastanesi’nde kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Hastanede kriz sırasında kalbi duran ve müdahale ile tekrar yaşam döndürülen Bayburt’un %100 oranında tıkalı olan ana damarı, balon ve stent yöntemiyle açıldı. Şuuru kapalı bir şekilde geldiği hastaneden sağlıklı bir şekilde taburcu olan Bayburt, “Ölümün kıyısından döndüm ve yeni bir hayata kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.


Finans Şirketleri 300 Kat Daha Fazla Saldırıya Uğruyor

VERİ İHLALLERİNDE FİNANS SEKTÖRÜ %40 DAHA FAZLA BEDEL ÖDÜYOR!


Almanların Ayakkabısı İzmir’Den Gidiyor

Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, İzmir’den Almanya'ya ayakkabı ihracatında önemli bir artış yaşandığını, Almanya’nın 17 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi deri ürünleri ihracatında zirvede yer aldığını önümüzdeki süreçte Avrupa Birliği (AB) üzerinde yoğunlaşacaklarını söyledi.


Gızıa İle Sonbahar Şıklığı

Türk modasının dünya çapında güçlü markası GIZIA, şehir hayatının ritmini yakalayan romantiktasarımlardan oluşan sonbahar kış koleksiyonu, çiçek desenleri, sonbaharrenkleri ve dokunuşlarıyla harmanlanarak karşımıza çıkıyor.


Etiketler: Takeda, Taka, TAKEDA, olarak, Asya

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.