11 Ekim 2018 Perşembe 08:32

GÜNDEM

Takeda, Takafumi Horii’Yi Yakın Doğu, Orta Doğu Ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı Olarak Atadı

Global ilaç şirketi Takeda, Yakın Doğu, Orta Doğu ve Afrika (NEMEA) operasyonları için atadığı yeni Bölge Başkanını açıkladı. Takafumi Horii (Taka), Takeda’daki dokuz yıllık yolculuğunda birçok ülkede stratejik ve liderlik rolleri üstlendikten sonra, bu yeni göreve getirildi. Atama 17 Eylül 2018 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Takeda, Takafumi Horii’Yi Yakın Doğu, Orta Doğu Ve Afrika Bölgesinin Yeni Başkanı Olarak Atadı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dubai’nin dışında yerleşik olan Taka’nın yeni görevi, Takeda’nın NEMEA bölgesindeki sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacak, şirketin hasta odaklılığa yönelik itibarını ve uzun süredir elinde tuttuğu en iyi işveren ünvanını devam ettirecektir.

Takeda Japonya’ya 2009 yılında Kurumsal Strateji ve Planlama Müdürü olarak katılan Taka, 2011’de Takeda Çin Stratejik Planlama Başkanlığına getirildi. Bunun ardından Kuzey Asya Stratejik Projeler ve Planlama Başkanlığına terfi eden Takafumi Horii (Taka), 2015 tarihinde Strateji ve İş Desteği Başkan Yardımcısı olarak EM BU’ya (Gelişen Pazarlar İş Birimi) katıldı.

En son 2016’da üstlendiği Tayvan Başkan ve Genel Müdürlük görevinde Taka, yeni ilaçların lansman süreçlerini başarıyla yönetti. Ayrıca, Takeda Tayvan’ın, Asya’da Çalışılacak En İyi Şirketler arasında yer almasına ve bunun yanı sıra 2016 - 2017’de “En İyi İşveren” statüsünü kazanmasını sağlayan bir kültür oluşturdu.

Takafumi Horii (Taka), Tayvan Uluslararası Araştırma Bazlı İlaç Üreticileri Derneği’nin (IRPMA) Daimi Direktörü ve Pazar Erişim Başkanı olarak, son iki yılda hastalar için sağlık politikalarının iyileştirilmesine ve endüstrinin gelişimine destek oldu.

Atama ile ilgili olarak açıklama yapan Takafumi Horii (Taka), “2018 yılı Takeda’nın global, değerleri doğrultusunda, Ar-Ge odaklı biyoilaç lideri olma amacımıza yönelik büyük adımlar attığı bir yıl oldu ve hızla büyüyen NEMEA bölgesi de bunun ayrılmaz bir parçası. Bölgedeki istikrarlı büyümemize liderlik etmek Takeda için gelecekte görünen fırsatlar heyecan verici.” dedi.

Takeda Gelişen Piyasalar İş Birimi Fonksiyonel Entegrasyon Ekibi Lideri ve önceki NEMEA Bölge Başkanı Danilo Cassani ise Taka’nın Takeda’nın son on yılda Asya’da gösterdiği başarıda çok önemli bir rol oynadığını ve her adımda akıllı stratejilerle yönlendirdiğini belirterek, “Asya’dan

getirdiği en iyi uygulamalar ve Takeda’nın benzersiz kültürü hakkındaki derin bilgisi işimizi yeni bir aşamaya taşımasında çok katkı sağlayacak ” dedi.

TAKEDA Hakkında

TAKEDA; bilimi, hayat değiştiren ilaçlara aktararak hastalar için daha sağlıklı ve daha parlak bir gelecek sunmaya adamış, Ar-Ge odaklı global bir Japon ilaç şirketidir. Araştırma faaliyetlerini onkoloji, gastroenteroloji ve merkezi sinir sistemi tedavi alanlarına yoğunlaştırmaktadır. Yenilikçi vizyonuyla hem şirket içinde hem de ortaklarıyla Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir. Özellikle onkoloji ve gastroenterolojideki yenilikçi ürünleri ve gelişen pazarlardaki odağı TAKEDA’nın büyümesinin temelini oluşturmaktadır. TAKEDA, 30.000’den fazla çalışanı ile 70’i aşkın ülkede kendilerini hastaların yaşam kalitesini iyileştirmeye adamıştır. TAKEDA, yaklaşık 300 çalışanıyla Türkiye’de hematoloji, onkoloji, gastroenteroloji ve temel ilaçlar gibi önemli terapötik alanlarda faaliyet göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Kalamış'ta Bayram Bambaşka

KALAMIŞ’TA BAYRAM BAMBAŞKA


Demans Hastası İle İletişim Nasıl Olmalı

Halk arasında “bunama” olarak bilinen demans hastalığı, beynin zihinsel ve davranışsal işlevlerinin bozulması ile ortaya çıkıyor. Demans hastalarına yaklaşımda bulunurken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler veren Uzm. Dr. Celal Şalçini, hastalarla konuşurken ses tonu ve tavırların kontrol edilmesinin önemine dikkat çekti.


Guess Eco Denım Moda Ve Sürdürülebilirlik, Hepsi Bir Arada

Sirküler modaya yönelik bu GUESS sürdürülebilirliği, 2017'de yayınlanan şirketin sürdürülebilirlik raporunda daha ayrıntılı olarak yer verilen daha büyük “GUESS Sürdürülebilirlik Planının” bir parçasıdır. 2017 yılından bu yana GUESS ayrıca küresel pamuk endüstirisinin sürdürülebilirliğini geliştirmeye odaklı daha iyi pamuk insiyatifine katılarak, (Daha iyi pamuk Girişimi’yle (BCI); ormanları ve yerel toplulukları korumayı amaçladı ve yapay ipek ve diğer selilozik maddelerle ilgili sorumlu bir politika hayata geçirdi.


Goodyear’Dan, Citroën’İn 100. Yılında Otonom Elektrikli Araçlar İçin Özel Lastik!

21 Mayıs 2019


Su Teknolojilerinde Yapay Zeka Dönemi

Türk firmalarının Macaristan’ın çevre teknolojilerindeki bilgi, birikim ve teknolojik alt yapısında yararlanabilmesi adına Macar Kültür Merkezi’nde 20 Mayıs’ta “Su Teknolojilerinde Yapay Zeka” içerikli bir workshop gerçekleştirildi.


Etiketler: Takeda, Taka, TAKEDA, olarak, Asya

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.