2 Haziran 2014 Pazartesi 08:59

POLEMİKLER

Takvim'den Kışkırtıcı Gezi Yazısı

Takvim Gazetesi Gezi Parkı olaylarının yıl dönümü ile ilgili "kışkırtıcı" bir yazıya imza attı, geziye katılan sanatçıları ve cemaat medyasını eleştiren gazete, geziye destek veren işadamlarına gönderme yaptı. Yazı son derece agresif! Toplumun bir kısmının sinirlerini gereceği kesin!

Takvim'den Kışkırtıcı Gezi Yazısı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Takvim Gazetesi  Gezi Parkı Olaylarının yıldönümü nedeniyle "Mevlüt Okuttu" başlığı ile kışkırtıcı bir yazıya imza attı. İşte Takvim Gazetesi'nin yazısı:

"Gezi 1 yaşına bastı! Sosyal kuş Twitter üzerinden eylem çağrısı yapıldı! Ancak onlarca kuşu dallarında barındıran Gezi'nin Kızılağacı'nı bir tek TAKVİM hatırladı. Mevlüt Yüksel'e konuşan Kızılağaç "Yeter bi huzur verin" diye haykırdı! Doğal tepkiye kulak veren vatandaşlar, eyleme kanmadı! Geçen yıl meydanı dolduran ünlüler ise bu yıl adeta kaçtı! Kimi tatil bölgelerine aktı kimi de Bebek'te üç-beş tur attı. Kızılağaç'a da 'Gezi ruhu'na El Fatiha demek kaldı.."

Sanatçıların meydanda olmamasına yer veren Takvim Gazetesi alaycı bir üslupla olayları şöyle yazı:

"Gezi Parkı olaylarının yıldönümü öncesinde sanat camiasından birçok isim belirli aktiviteler düzenleyerek çağrılarda bulundu. Tarık Akan, Edip Akbayram, Genco Erkal, Şebnem Sönmez ve Ezel Akay'ın aralarında bulunduğu 12 isim ise "31 Mayıs'ta Meydandayız" adlı bir video klip çekti. Söz konusu sanatçılar bu isimle halkı gaza getirip meydana çağırdı. Ancak vatandaş gaza gelmezken klibin oyuncuları da sırra kadem bastı. Şiirler ve şarkılar üzerinden Gezi romantizmi yapan Tarık Akan ve Edip Akbayram, Taksim'e çıkmadı. 140 karakterlik Twitter'dan medet uman bu isimler ortalarda görünmezken meydan huzura kaldı."

Gazete cemaat medyasını eleştirdi ve cemaat medyasındaki yayınları "Çapulcu cemaat" ve "paralel yayın" alt başlığı ile verdi.

"Gezi'nin yıldönümünde cemaatin çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Today's Zaman'ın yazarı İhsan Yılmaz'ın Fatih Üniversitesi'nde akademisyen olan eşi Arzu Yılmaz, CHP'nin kanalı Halk TV'ye çıktı ve Gezi olaylarına sahip çıkarak destek verdi. Önceki günlerde de İhsan Yılmaz, camide içilen içkiye sahip çıkarak, Gezi'nin ilahi bir hizmet protestosu olduğunu ima etmişti."

CNN International'ın İstanbul muhabiri Ivan Watson için "Ivan'a Sert yaptılar" alt başlığı attılar. Manşette kullandıkları başlığı biz kullanmaya korkuyoruz.

"Karanlık hayallerine Türkiye'yi alet etmek isteyenler, Gezi'nin yıl dönümünden medet umdu. Aralarında bağımsız gazetecilerin de bulunduğu 140 medya mensubu, Gezi'yi izlemek için Taksim'e gitti. Onlardan biri de CNN International'ın İstanbul muhabiri Ivan Watson'dı. Ancak meydanı boş bulan Ivan, sert kayaya çarptı."

Takvim'in o yazını bu linkten okuyabilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Kadıköy Belediyesi Sağlık Bülteni Yayında

Bültende özellikle son günlerde yaygın olan mevsimsel “grip nedir, belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır, soğuk algınlığından farkı nedir, gripten nasıl korunabilirim, risk altında mıyım?” gibi soruların yanıtlarını bulmak mümkün. Kadın sağlığında erken tanılamayı sağlayan Mamografi işleminin detaylarına ilişkin uzman doktorların anlatımı; çocuk ruh sağlığı, çocuklarda yaygın hastalıklar, ağız ve diş hastalıkları gibi birçok sağlık konularında merak edilenlere ilişkin bilgilendirici metinler de bültende yer alıyor.


Bir İkonun Doğuşu; Kempinski "Lady İn Red" 10. Yılını Kutluyor

İstanbul, 24 Ocak 2020; Kempinski Otelleri tarafından tam on yıl önce hayata geçirilen kültürel empatiye sahip, misafir bilgisine ve her bir misafirin ihtiyaçlarını anlamaya dayalı marka simgelerinden biri olan “Lady in Red’’in onuncu yılı dünyadaki tüm Kempinski otellerinde çeşitli aktivitelerle kutlanıyor.


Bilinçli Nesil, Verimli Enerji 5 Yılda 25 Bin Enerji Avcısı

ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım,“Enerji Avcıları” projesi ile 25 bin çocuğa ulaştı; 2020 yılında da binlerce çocuğu enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirerek farkındalık yaratmaya devam edecek.


2020 Hint Grup Pazarında, Inventum Global’Den Hızlı Başlangıç!

Inventum Global Ocak ayında Hindistan’dan 2.grubunu da getirdi.


Koç Holding Ceo’Su Levent Çakıroğlu Davos Zirvesi’Nde Dünya Liderlerine Dijital Dönüşümü Anlattı

Değerli Basın Mensubu,


Etiketler: takvim gazetesi, ivan watson

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.