18 Haziran 2019 Salı 09:01

GÜNDEM

Talha’Ya Batıgöz Sağlık Grubu Işık Olacak

Batıgöz Sağlık Grubu

Talha’Ya Batıgöz Sağlık Grubu Işık Olacak
Talha’Ya Batıgöz Sağlık Grubu Işık Olacak
Talha’Ya Batıgöz Sağlık Grubu Işık Olacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İzmir'de erken doğumla dünyaya gelen ve doğumsal katarakt teşhisi konulan 11 yaşındaki Talha Koptaş, altıncı kez ameliyat olmak için hayırseverlerden destek bekliyordu. Batıgöz Sağlık Grubu, Talha’nın ameliyatını üstlendi. Talha, gözünün açılacağı ve hayallerini gerçekleştireceği günü heyecanla bekliyor

İzmir’de yaşayan 45 yaşındaki 4 çocuk annesi Şükran Koptaş’ın en küçük çocuğu Talha Koptaş. Talha, Aşık Veysel Görme Engelliler Okulu 5'inci sınıf öğrencisi. Talha Koptaş: “Ameliyat olup körlükten kurtulmak ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. İleride ambulans şoförü olmak istiyorum. Ama öncelikle ben de iyileşip abim gibi onun okuluna gitmek istiyorum. Bir de arkadaşlarımla birlikte bisiklete binip top oynamak, patenle kaymak istiyorum. Gözüm görmediği için şimdiye kadar bunların hiçbirini yapamadım. Batıgöz Sağlık Grubu’na muayeneye gelmeden önce gece heyecandan uyuyamadım” diyerek duygularını dile getirdi.

DOKTORU SÖZ VERDİ

Batıgöz Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Söyler, Talha’yı muayene ettiğinde müjdeyi verdi ve “Sana söz veriyorum, gözlerini açıp yeni eğitim-öğretim döneminde seni abinin okuluna göndereceğim Sevgili Talha”dedi.

11 YILDA 6. AMELİYATINI OLACAK…

Talha’nın annesi Şükran Koptaş, “Talha, 6 aylık doğdu. Bir ay boyunca kuvözde kaldı. Görmediğini öğrendik ve ilk ameliyatını bebekken oldu. 4 yaşına gelene kadar Talha’nın gözünde bir problem yaşanmadı. Sonra Talha’nın gözünde katarakt problemi oldu. Daha sonra 3 kez ameliyat ettiler. Yanlış ameliyatlar sonucunda bir gözünü tamamen kaybettik. Daha sonra diğer gözünü İstanbul’da ameliyat ettirerek 5 yıl daha görmesini sağladık. Fakat büyüdükçe tekrarlayan bu sorun için yeniden ameliyat olması gerekiyor. Üstelik biz gözlerinin görmesi için mücadele ederken Talha’nın son muayenesinde kalp problemi de çıktı. Talha’nın sağ gözü hiç görmüyor, sol gözü yok denecek kadar az görüyor. Kalp hastası olduğu için doktorlar ameliyat etmeye cesaret edemedi. Batıgöz Sağlık Grubu hekimleri Talha’yı kalp kontrolünden de geçirdi ve ameliyata kardiyolog eşliğinde girmesine karar verildi. Tüm bu süreci de maddi olarak Batıgöz Sağlık Grubu üstlendi. Kendilerine şimdiden çok teşekkür ederiz. Yeniden ameliyat olma şansını öğrenince dünyalar bizim oldu. En büyük hayalim çocuğumun tüm ihtiyaçlarını bana ihtiyacı olmadan karşılayabilmesi” dedi.

YER: BATIGÖZ

Bahçelerarası Mahallesi Mithatpaşa Caddesi 36/Z04-Z04A BALÇOVA İZMİR

SAAT: 15.00

444 23 24

İlginizi Çekebilir

Dell Xps Serisi İle Yeni Yılda Beklentilerin Ötesine Geçin

İstanbul – 14 Kasım 2019 Daha ince ve hafif olmasıyla her açıdan mükemmel bir deneyim sunan Dell XPS 13 ve 15 serisi, yeni 10. Nesil Intel® Dört Çekirdekli işlemci performansı ve Dell Power Manager özelliği ile üstün bir performans sergiliyor. Uzun pil ömrüne sahip yeni XPS, yeni yılda sevdiklerinize beklentilerinin ötesinde bir deneyim sunma fırsatı yaratıyor.


Prematüre Bebekleri Bekleyen 5 Önemli Soruna Dikkat!

Anne ya da bebekteki rahatsızlıklar erken doğuma neden olabilir


Bizim Mutfak Kemik Suyu Bulyon’A İki Ödül

Bizim Mutfak Bakliyatlı Çorbalar'dan sonra şimdi de Kemik Suyu Bulyon...


Röportaj Önerisi; Ressam Sevinç Çiftçi Kasım Sergisi; Galeri Diani 16 Kasım 3 Aralık 2019 Tarihleri Arasında Sevinç Çiftçi’Nin İnsanın İç Dünyasında Ve Doğasında Barındırdığı İkiliği İzleyiciye Aktardığı “Ters Yüz Iı” Adlı Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor…

RÖPORTAJ ÖNERİSİ; ‘Ne masum, ne suçlu, ne vahşi, ne medeni, ne içerisi, ne de dışarısı, ne dip, ne yüzey


Nestlé Purina’Ya Felis’Te Çifte Ödül!

Zorlu PSM’de düzenlenen, sektörün en prestijli ödülleri arasında yer alan Felis töreninde besleyici ve sağlıklı evcil hayvan ürünleri alanında dünya lideri Nestlé Purina PetCare iki ödülün sahibi oldu.


Etiketler: Talha, ameliyat, için, Batıgöz, Sağlık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.