20 Kasım 2019 Çarşamba 11:11

GÜNDEM

Tampf – Nielsen Perakende Ciro Endeksi Üçüncü Çeyrek Sonuçları Açıklandı

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından hazırlanan ‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ üçüncü çeyrek sonuçları açıklandı. 2019 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre, perakende sektörünün enflasyondan arındırılmış toplam cirosu, yılın ilk 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 artış gösterdi.

Tampf – Nielsen Perakende Ciro Endeksi  Üçüncü Çeyrek Sonuçları Açıklandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de organize perakendenin çatı kuruluşu olan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) ile Nielsen tarafından her üç ayda bir hazırlanan ‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ 2019 yılı üçüncü çeyrek verileri açıklandı. Bu verilere göre, perakende sektörünün enflasyondan arındırılmış toplam cirosu, yılın ilk 9 ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 artış gösterdi.

‘TAMPF - Nielsen Perakende Endeksi’ verilerini yorumlayan Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, “Türkiye’de genel istihdam rakamları düşerken, perakende sektörünün istihdama önemli bir katkısı bulunuyor. Sektör, Türkiye’de istihdam yaratma açısından hizmet sektörünün %27’sini, ülke toplam istihdamının ise %14’ünü oluşturuyor. İlk üç çeyrekte sektör olarak %4 istihdam artışı yarattık. Rakamsal faydanın çok ötesinde, perakende sektörü özellikle kadın ve genç istihdamı yaratmada açık ara önde yer alarak ülke ekonomisine çok ciddi bir sosyal fayda sağlıyor. Bu açıdan perakende sektörünün sosyal faydası asla gözardı edilmemelidir. Rakamları metrekare, çalışan sayısı gibi kriterlerle detaylı değerlendirdiğimizde, sektörde metrekarebazında bir artış olmasına rağmen bunun ciroya yansımasının olmadığını,gelen artışların da lokomotif sektör gıda tarafından kazanıldığını görüyoruz. Hanehalkı verileri ile birlikte bakıldığında yalnızca gıda ekseninde tutunan bir taleple, tüketim derinliğinin azaldığını gözlemliyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

İstmarina Sanat Ünlü İsimleri Ağırladı

Sosyal ve kültürel etkinlikleri denize nazır konumunda sunan şehrin sanat merkezi İstMarina Sanat, “İstanbul'a Bakarken” isimli karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 25 sanatçının özgün bakış açılarıyla içsellik kattığı eserlerde İstanbul ve tarihi simgeleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanatçıların aylar süren çalışmaları sonucunda ortaya çıkan sergi, sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.


Amd Karşınızda Yeni Yeni Amd Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition

AMD Hakkında


Emaar’In İletişim Danışmanlığı Ajansı Golın İstanbul Oldu

Her yaştan ziyaretçisine keyifli ve eğlence dolu bir ortam sunan Emaar, Türkiye'de ilk kez yer alan lüks markaların da dahil olduğu 450 mağaza ve 50'nin üzerinde restoran ve kafeye ev sahipliği yaparken, alışverişten gastronomi ve eğlenceye kadar modern şehir yaşamının her ihtiyacını karşılayan bir yaklaşım sunuyor.


Bülten Levi’S® Chewbacca Trucker Ceket

Geçtiğimiz ay lanse edilen Star Wars™ x Levi’s® koleksiyonunun başarısının ardından, Levi’s® tüm dünyada sadece 60 tane üretilen Levi’s® Authorized Vintage Chewbacca Trucker ceketlerini heyecanla sunuyor. Levi’s® Authorized Vintage serisinin bir parçası olan Chewbacca Trucker ceket, Star Wars: Yeni Bir Umut filminden tanıdığımız Chewbacca’nın zamansız duruşundan esinlenerek tasarlandı.


2019'U Başa Sararken Yaratıcılık Kutlanıyor

Dünyanın önde gelen kısa video paylaşım uygulaması TikTok, 2019 yılında Türkiye’de ulaştığı başarıyı büyük bir etkinlikle kutladı.TikTok bu yıl Türkiye'de ulaştığı başarıyla kısa mobil video platformları arasındaki lider konumunu pekiştirdi. Yaratıcı kategoriler, ilham veren interaktif kampanyalar ve her türlü yaratıcılığı sergilemeye imkan veren pek çok şarkı da bu platformda ilk kez keşfedildi. Etkinlikte2019 yılında TikTok’ta en çok başarılı olan içerik üreticileri çeşitli kategorilerde ödüllendirildi.


Etiketler: Türkiye, perakende, sektörünün, Nielsen, istihdam

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.