28 Mayıs 2019 Salı 10:01

GÜNDEM

Tanap Sosyal Ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesinin 20. İlinde; Erzurum’Daydık!

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Kapsamında Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesinin 20. İlinde;Erzurum’daydık!

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TANAP Tarafından Finanse Edilen “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Erzurum’da, Otizm Atölyeleri Gerçekleşti!

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında finanse edilen Tohum Otizm Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile TANAP Doğalgaz Boru Hattı güzergâhındaki 20 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Kırşehir, Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çanakkale ve Tekirdağ) uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında, 20 – 24 Mayıs tarihleri arasında Erzurum’da eğitimler verildi.

TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında fon sağladığı 8 projeden biri olan“Eğitime Uzanan Yol” Projesi kapsamında düzenlenen Erzurum eğitimleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz katılımıyla gerçekleşti. 24 Mayıs günü gerçekleştirilen Aile ve Farkındalık Semineri’nde yaptığı konuşmada TANAP’ı ve Tohum Otizm Vakfı’nı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Kaygusuz “Eğitimi nitelikli hale getiren çalışmalarından Erzurum’a olan ilgilerinden dolayı TANAP’a ve Tohum Otizm Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz. Özel eğitim okullarında çalışan tüm öğretmenlerimize ve rehber öğretmenlere teşekkür ediyoruz. Velilere burada önemli bir duyuru yapmak istiyorum; seneye açmayı planladığımız Özel Eğitim Lisesi için çalışmalara başladık ve alt yapı çalışmalarımız sürüyor, inşallah seneye açılışını yapacağız. Bu mutluluğumuzu sizlerle paylaşmak istedim.”dedi.

Otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmaları ve otizm farkındalığı için Eğitime Uzanan Yol!

Bugün dünyada her 59 çocuktan 1’inin otizm riski ile dünyaya geldiğinin ve bu rakamın her yıl artış eğilimi gösterdiğinin altını çizen Tohum Otizm Vakfı Genel Müdürü Betül Selcen Özer “Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi, erken tanı ile yoğun, sürekli özel eğitim. Tam da bu noktada otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmalarına ve otizm farkındalığına hizmet eden, TANAP Doğalgaz Boru Hattı’nın geçtiği 20 ilde uygulanmakta olan Eğitime Uzanan Yol Projesi’nin 20. ilinde bugün Erzurum’dayız. Projemizin son durağı Erzurum ve bugüne kadar yaklaşık 1621 öğretmene eğitimler verdik, 1951’e yakın aileye ve yerel yönetim temsilcilerine ulaştık. Otizmli çocukların nitelikli özel eğitim hizmetlerine kavuşmaları ve otizm farkındalığına katkı sunan TANAP’a tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir

Eset Dolandırıcıların Yeni Yöntemi Sahte “Pro” Faceapp Sürümü

ESET araştırmacıları, FaceApp yüz değiştirme uygulamasının cazibesini kullanan sahte bir “Pro” sürümünü keşfettiler.


Troya Efsanesini Son Troyalılar Anlatıyor ‘Anlat Troya’

Çanakkale Gelibolu Yarımadası’nda 13 yıldır yürüttüğü “Tarihe Saygı Projesi” ile bölgenin tarihine sahip çıkan OPET, 2018 Troya Yılı kapsamında geçtiğimiz yıl Tevfikiye Köyü’nü Arkeo-köy’e dönüştürdü. Bu değişim; köyde yaşayan Son Troyalılar‘ın anlatımı ile ‘Anlat Troya’ belgeseline konu oldu. ‘Anlat Troya’, 19 Temmuz saat 21:30’da Digiturk 18 no'lu kanalda beIN İZ HD'de yapılacak ilk gösterimiyle ekranlara gelecek ve aynı akşam www.anlattroya.com’da izleyici ile buluşacak.


Basın Montajı Kenan Doğulu Harbiye Konser Videosu

Kenan Doğulu, 2019 yazına damgasını vuran ikinci Harbiye konserini BKM’nin düzenlediği "Denizbank Açıkhava Konserleri" kapsamında verdi.


İhracatçı Dümeni Karayoluna Kırıyor! Intermax Logistics

Türkiye’den İtalya’ya ihracat yapan firmalar dümeni kara yoluna kırmaya başladı. Önceleri uygun maliyetli olduğu için yüklerini deniz yolu ile göndermeyi tercih eden firmalar, artık daha hızlı olabilmek adına kara yoluna geçiş yapıyor.


Sarp Intermodal Gaziantep'e Yatırım Yaptı

İntermodal taşımacılığın lider şirketlerinden Sarp Intermodal, yurt içi yatırımlarına da devam ediyor. Gaziantep’te ofis açan şirket, bu bölgedeki ihracatçıları Mersin Limanı’ndan Avrupa ve Kuzey Afrika’ya intermodal ile taşıyacak.


Etiketler: TANAP, Erzurum, Uzanan, Otizm, eğitim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.