19 Kasım 2019 Salı 14:12

GÜNDEM

Tanap’Tan Giresun Fındık Üreticilerine Güneş Enerjili Destek!

TANAP tarafından desteklenen ve Giresun Ticaret Borsası ile iş birliğiyle yürütülen “Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi” projesi tamamlanarak törenle hizmete açıldı

Tanap’Tan Giresun Fındık Üreticilerine Güneş Enerjili Destek!
Tanap’Tan Giresun Fındık Üreticilerine Güneş Enerjili Destek!
Tanap’Tan Giresun Fındık Üreticilerine Güneş Enerjili Destek!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) güzergahı üzerinde Türkiye’nin sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaya devam ediyor. TANAP tarafından desteklenen ve Giresun Ticaret Borsası (GTB) ile gerçekleştirilen “Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi” projesi hizmete girdi.

Projenin açılışı TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol ve TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal, Çevre ve Uyum Direktörü Fatih Erdem’le birlikte Vali Harun Sarıfakıoğulları , AK Parti Milletvekili Kadir Aydın ve GTB Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölüktarafından yapıldı.

Açılış töreni; Giresun Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ertaç Öztürk, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof Dr.Yılmaz Can, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Yağlıdere Belediye Başkanı Yaşar İbaş, Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver Kahraman, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, İl Jandarma Komutanı V. Albay Kazım Bahadır Ersoy, Giresun Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Halilbeyoğlu, GTB Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirci,Ak Parti İl Başkanı Kenan Tatlı’nın da aralarında bulunduğu geniş bir protokolün katılımlarıyla gerçekleşti.

Giresun’a 6.8 milyon TL destek

TANAP tarafından finanse edilen “Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi” tesisi 14 ayda tamamlandı.

Açılış töreninde konuşan TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol, TANAP’ın iki kardeş ülke Türkiye ve Azerbaycan’ın iş birliğiyle ortaya çıkan; insana, iş sağlığı ve güvenliğine ve çevreye saygı önceliğiyle, Türkiye ve Avrupa gaz tedariği çeşitliliğini ve güvenliğini artırmayı hedeflediğini aktardı. Düzyol “TANAP’ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları aracılığıyla 20 ili kapsayan proje güzergahımız boyunca, yerel nüfusa güçlü faydalar sağlamayı, sürdürülebilir projeler vasıtasıyla, bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını destekliyoruz.” dedi. Düzyol “TANAP güzergahı üzerinde yer alan Giresun ilimizde, toplam proje maliyeti 3 milyon 949 bin TL olan Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi projesine 3 milyon 751 bin 550 TL destek sağlamanın yanı sıra, 13 ayrı projeye daha katkı sağladık. Tüm fonlama mekanizmalarımız aracılığıyla uygulanan projelerle birlikte TANAP SEIP olarak Giresun ilimize yaptığımız toplam yatırım tutarı 6.8 milyon TL’yi geçmektedir” dedi.

Yıllık 435 bin liralık elektrik enerjisi tasarrufu

Giresun Ticaret Borsası tarafından uygulanmakta olan “Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi” projesi ile tesise çatı üzeri uygulamalı güneş enerjisi sistemi kuruldu. Bu şekilde 600 kW kurulu güç elde edilecek ve tesis aracılığıyla Lisanslı Depolama Tesisi’nin enerji ihtiyacının yüzde 45’i karşılanacak. Bu sayede yıllık olarak yaklaşık 435 bin TL değerinde enerji tasarrufu sağlanacak. Proje sayesinde Borsa üyesi üreticiler, sanayiciler ve çevre illerdeki sektör mensupları için depolama maliyetlerinde yüzde 30’dan fazla bir düşüş sağlanacak, fındık ihracatçılarının gelirlerinde ise aynı oranda artış gerçekleşecek. Tesisin üç yıllık süre içerisinde toplam 100 bin müstahsile, 128 adet özel kırma ve işletme tesisine ve ihracat gerçekleştiren toplam 500 işletmeye hizmet vermesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Tepeden Tırnağa Bir Stil İçin Graphite G5

Dünyanın ilk elektrikli tıraş makinesinin mucidi Remington, yeni Graphite Bakım Serisi ile erkek bakımını üst seviyelere çıkarıyor. Serinin en dikkat çeken ürünü Graphite G5, çok yönlü başlıkları ve uzun süreli çalışma performansıyla tepeden tırnağa bir stilin anahtarı oluyor.


‘Sarı Gelin’İn Akustik Düet Yorumu Kulakların Pasını Silen Tonda

‘Sarı Gelin’in Akustik Düet Yorumu Kulakların Pasını Silen Tonda


İstanbul Blockchain Okulu'ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor

İstanbul Blockchain Okulu’ndan Uzmanlık Eğitimleri Devam Ediyor


Karaca'dan Yeniyıl Hediye Seçenekleri

2020 yılına girerken yeni yıl heyecanı dört bir yanı sardı. Hediye almanın, kırmızının sıcacık rengine bürünmenin, ışıltılı süslerin zamanı geldi. Karaca yılbaşı konseptteki ürünleriyle sofralara şıklık getiren yemek takımlarına, birbirinden kullanışlı mutfak eşyalarına kadar Karaca sayısız hediye alternatifi sunuyor. Karaca mağazalarında bulabileceğiniz yüzlerce ürün seçeneği içerisinden sevdiklerinizin tarzına uygun bir armağan seçebilirsiniz.


Neşeli Yeni Yıl Saksısı Çocuklardan! 14 15 Aralık

Yeni yıl heyecanı başladı! Çocuklar yeni yıl coşkusunu bu hafta sonu Trump Alışveriş Merkezi’nde yaşayacak. Minikler; Trumpland’de düzenlenecek atölyede hayal güçlerini kullanarak ‘neşeli yeni yıl saksısı’ tasarlayacak. Tasarladıkları yeni yıl saksılarını evlerinin en güzel köşesine koyabilecek ya da sevdiklerine hediye edebilecek. Atölye etkinlikleri, 14-15 Aralık tarihlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.


Etiketler: TANAP, Giresun, Başkanı, Ticaret, Borsası
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!
Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.