25 Mart 2019 Pazartesi 10:07

GÜNDEM

Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu

Kadıköy’ün yaşayan kütüphanesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi’nin (TESAK) Nisan ayı söyleşi programı belli oldu. Programda 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla “Osmanlı Kitap Kültürü” temasıyla Kitabiyat Söyleşileri de yer alacak. Türkiye’de kabare tiyatrosunun oluşumuna dair yapacağı söyleşiyle Türk Tiyatrosu ve Yeşilçam’ın duayen ismi Metin Akpınar da TESAK’da sevenleriyle buluşacak.

Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
Tarih, Felsefe Ve Edebiyatın Adresi Tesak Nisan Ayında Da Dolu Dolu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri: Roma Kültürü

Her Çarşamba 18:30’da başlayacak Tesak Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri’nin Nisan ayı teması “Roma Kültürü” üzerine gerçekleşiyor. Söyleşilerin ilk konuğu Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi ve Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi Direktörü Prof. Dr. Oğuz Tekin olacak. Tekin “İktidar ve Sikkeler: Roma Tarihinin ve Kültürünün Sikkelere Yansıması” başlığıyla söyleşisini gerçekleştirecek. Dizinin ikinci konuğu İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Bedia Demiriş olacak ve Demiriş “Klasik Latin Edebiyatı Bize Ne Anlatır?” başlığı altında Latin edebiyatının tarihçesini anlatacak. “Roma Uygarlığında Süren Yunan Mirası” başlıklı söyleşinin konuğu ise Ankara Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Tansu Açık olacak. TESAK Çarşamba Akşamüstü Söyleşileri’nin Nisan ayı kapanışı İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi ve eskiçağ tarihi uzmanı Dr. Gürkan Ergin ve İstanbul Üniversitesi Latin Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Dr. Ekin Öyken olacak ve “Roma Cumhuriyeti Gerçekten Bir Cumhuriyet miydi?” sorusunu irdeleyecekler.

Perşembe Edebiyat Konuşmaları

Cumartesi Söyleşi Dizisi

TESAK’ta her Cumartesi saat 14:00’de Cumartesi Söyleşileri Nisan ayında da devam ediyor. Söyleşi dizisinin ilki Burçak Evren’in konuşmacı olacağı “Sinemayı Okumak” başlığıyla olacak. Dizinin ikinci hafta konukları Tuncay Birkan ve Yalçın Armağan olacak. Birkan ve Armağan, “Cumhuriyet’in erken dönemlerinden itibaren bir ‘meslek’ olarak yazarlık” konusunu irdeleyecek. İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Osmanlı ve Cumhuriyet Araştırmaları Bölüm Yöneticisi ve kültür tarihçisi Ekrem Işın “Bir İçecekten Daha Fazla: Kahve ve Kahvehanelerin Toplumsal Tarihi” konulu söyleşiyi gerçekleştirecek. Dizinin Nisan ayının kapanış konuğu Türk Tiyatrosu ve Yeşilçam’ın duayen ismi Metin Akpınar olacak ve Türkiye’de kabare tiyatrosunun oluşumunu anlatacak.

Felsefe Söyleşileri

Kadıköy Belediyesi, İMEV (İstanbul Maltepe Eğitim Vakfı) ve Maltepe Üniversitesi işbirliğiyle 19’uncusu gerçekleşen Felsefe Söyleşileri’nin Nisan ayı teması “Felsefe Açısından Özne” olarak belirlendi. İlki 6 Nisan’da başlayacak söyleşinin konuğu Prof. Dr. Betül Çotuksöken olacak ve “İnsan Ontolojisinde Özne” başlıklı konuşmasıyla felsefe meraklılarıyla buluşacak. 13 Nisan’da yapılacak söyleşinin konuğu Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Dr. Bergen Coşkun Özüaydın olacak ve “Tarihsel Öznenin Bunalımı” temasını işleyecek. Dizinin 27 Nisan’da yapılacak son konuğu ise Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Güncel Önkal olacak. Önkal “Kentteki Özne” başlıklı konuşmasında insanın düşünme, bilme ve eyleme öznesi olarak kendi yaşam alanı olan kentle kurduğu ilişki üzerine değinecek.

55. Kütüphane Haftası’nda Kitabiyat Söyleşileri

Şehir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Berat Açıl ve Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğretim üyesi Dr. Filiz Dığıroğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı TESAK Kitabiyat Söyleşisinde Osmanlı kitap kültürü ele alınacak. 55. Kütüphane Haftası’na denk gelen ve 5 Nisan Cuma saat 18:30’da başlayacak bu söyleşiye katılım 25 kişiyle sınırlı ve başvuru için info@kbtesak.org’a mail atmak yeterli.

TESAK: Caferağa Mahallesi Rıhtım Caddesi No:2/3 Eski Başkanlık Binası (Beşiktaş iskelesi Karşısı) Kadıköy/ İstanbul - (216) 337 86 54-55 - http://www.kbtesak.org/

İlginizi Çekebilir

Türkiye’Nin Yurtdışı Tanıtımlarında Mobilya Sektörünü Modoko Temsil Edecek!

TÜRKİYE’NİN YURTDIŞI TANITIMLARINDA MOBİLYA SEKTÖRÜNÜ MODOKO TEMSİL EDECEK!


Sony Yeni Fe 200 600Mm F5.6 6.3 G Oss Süper Telefoto Zoom Lensin Çıkışını Duyurdu

Sony, genişleyen full-frame FE lens yelpazesinin en son üyesi yeni FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS süper telefoto zoom lensi (model SEL200600G) tanıttı.


Aileler Ukrayna'da Eğitimi Tercih Etmeye Başladı

UE Eğitim Genel Koordinatörü Emrah Yüksek, yaptığı açıklamada yurtdışında eğitim için ekonomik ve kaliteli alternatifler olduğunu belirterek, Ukrayna’daki eğitim olanakları hakkındaki soru işaretlerini gideren açıklamalarda bulundu.


Fairy, Carrefoursa Ve Tüdav Sahil Plastiği Toplamaya İstanbul Fil Burnu Sahili’Nden Başladı

Fairy, CarrefourSA ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) el ele verip sahil plastiği ile üretilmiş şişe Fairy ile denizlerdeki plastiğe dikkat çekmek amacıyla başlattıkları “Denizi Şansa Bırakma” kampanyası kapsamında önemli bir adım daha attı.


Hipertansiyon Hastalarına 10 Önemli Yaz Önerisi!

Günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biri olan ve görülme sıklığı hızla artan


Etiketler: Üniversitesi, olacak, Nisan, öğretim, üyesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.