25 Şubat 2020 Salı 12:22

GÜNDEM

“Tarım Dönüşümü İçin Kadın Ve Erkek Tüm Çiftçilerin Yeteneklerine Ve Enerjilerine İhtiyacımız Var”

İstanbul, 25 Şubat 2020 – Dünyanın en büyük yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo, “Fayda Gözeterek Kazanma” yaklaşımı kapsamında “tarım alanındaki yatırımlarını büyütmeye devam ediyor. Dünyanın en büyük tarım işletmelerinden biri olan PepsiCo, yiyecek ve içeceklerini üretmek için 60 ülkeden tedarik edilen 25’ten fazla farklı mahsul kullanıyor ve tarımsal tedarik zincirinin tamamında yüz binden fazla iş gücünü destekliyor.

“Tarım Dönüşümü İçin Kadın Ve Erkek Tüm Çiftçilerin Yeteneklerine Ve Enerjilerine İhtiyacımız Var”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

PepsiCo Kıdemli Başkan Yardımcısı Ümran Beba, Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu tarafından düzenlenen “Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi’ne konuşmacı oldu. Zirve’de yaptığı konuşmada Ümran Beba; “Endüstrinin iklim değişikliği, kaynak kıtlığı ve yetersiz beslenme gibi zorluklarla karşı karşıya olduğunu, daha sürdürülebilir bir gıda sistemi kurarak bu zorlukların üstesinden gelme konusunda PepsiCo da dahil olmak üzere sektörün tüm paydaşlarına önemli bir rol düştüğünü ifade etti.Kendisinin de 2010 – 2013 yılları arasında PepsiCo Asya Pasifik Bölgesi Başkanı olarak 8.000'den fazla çiftçiyle çalıştığını belirten Beba, “PepsiCo'nun daha sürdürülebilir bir gıda sistemi oluşturma yolunda ilerlemesinde teknolojinin çok önemli bir rol üstlendiğini söyleyebilirim. Örneğin, Avrupa'da PepsiCo, Cambridge Üniversitesi ile ortaklaşa hayata geçirilen i-crop adlı bir tarım yazılımı ile 2025 yılına kadar, yüksek su riski olan bölgelerdeki doğrudan tarımsal tedarik zincirimizde su kullanım verimliliğini yüzde 15 artırmayı hedefliyoruz. Türkiye'de şu anda çalışma aşamasında olan birçok projemiz var. Anadolu'daki tarlalarımızın %10'unda, bitki hastalıklarını tahmin etmemizi sağlayan ve bize tedavi seçenekleri sunan Erken Uyarı Sistemlerini uygulamaya koyduk. Uydu arazi takip sistemlerimizle, patates tarlalarımızdaki nemi, bitki büyümesini ve diğer unsurları izleyebiliyoruz. CropTrak sistemimizle tohum ekiminden hasat çalışmalarına kadar yüzde 100 izlenebilirlik sağlıyoruz. Yine ilk kez kullandığımız “İzleme ve Takip” sistemimiz sayesinde, PepsiCo'nun Anadolu bölgesindeki Türkiye Tarım Depolarının yüzde 25'inin stok yönetimini en iyi şekilde yapabiliyoruz” dedi.

"She Feeds the World" programı kapsamında 5 milyon kadın çiftçiyi destekleniyor

Çeşitlilik ve Dahil Etme Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak, dünyadaki kadın çiftçileri desteklemek konusuna özellikle odaklandığını dile getiren Ümran Beba, “PepsiCo'da, tarımı dönüştürmek ve daha sürdürülebilir bir gıda sistemini desteklemek için tüm çiftçilerin yeteneklerine ve enerjisine ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Gelişmekte olan ülkelerde, kadınlar tarımsal işgücünün yüzde 43'ünü temsil ediyor. Bu nedenle kadınların da tarım konusunda ciddi bir şekilde desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu kapsamda Mart 2019'da, PepsiCo Vakfı aracılığıyla, "She Feeds the World" girişiminin bir parçası olarak, önde gelen insani yardım kuruluşu CARE ile 18,2 milyon dolarlık bir yatırım yaptık. Bu program sayesinde, dünyadaki yaklaşık beş milyon kadın çiftçi ve aileleri, mahsul verimini, geliri ve besinlere erişimi artırmalarına yardımcı olmak üzere eğitim ve ekonomik destek alacaklar. Tarımı dönüştürmek ve daha sürdürülebilir bir gıda sistemini desteklemek için tüm çiftçilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Video Konferans Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik İpuçları

VİDEO KONFERANS YAPARKEN KAMERANIZI


Beymen İle Evde Bakım Zamanı

Kendine iyi bakmanın ve sağlıklı görünmenin daha da önem kazandığı bu günlerde, dünyaca ünlü markaların ruhunuzu ve bedeninizi rahatlatacak, gününüzü daha da keyifli hale getirecek en seçkin ve en yeni kozmetik ürünleri, www.beymen.com adresinde sizleri bekliyor.


Tiryaki Agro’Dan 6 Şehirdeki Sağlık Personeli Ve 65 Yaş Üzeri Vatandaşlar İçin Erzak Desteği

Türkiye’nin en büyük gıda ve tarım şirketi Tiryaki Agro, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan Covid-19 (Koronavirüs) salgınına karşın, mücadelenin en ön safında yer alan sağlık personelleri ve sokağa çıkma kısıtları bulunan 65 yaş üstü vatandaşlara teslim edilmek


Guardian Serisi İle Uzaktan Eğitime Yakın Koruma

Tüm öğrencilerin uzaktan eğitim aldığı bu dönemde İnform, Guardian UPS Serisi ile evler için mükemmel çözümler sunuyor. Line-İnteraktif mikroişlemci kontrollü teknolojisiyle yaşam alanlarında sürekliliği garanti altına alıyor.


Pagev Meb'den Koronavirüs İle Mücadelede "Çorbada Kaşığım Olsun" Kampanyası

PAGEV-MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İŞ BİRLİĞİYLE KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE “ÇORBADA KAŞIĞIMIZ OLSUN” KAMPANYASI


Etiketler: PepsiCo, Beba, daha, sürdürülebilir, gıda

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.