25 Şubat 2019 Pazartesi 12:10

GÜNDEM

Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Lezita’nın İzmir Kemalpaşa’daki üretim tesilerinde incelemelerde bulundu. Abalıoğlu Yem-Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından ağırlanan Bakan Pakdemirli’ye, yaklaşık 30 ülkeye ihracat yapan ve günde yaklaşık 400 bin piliç işleme kapasitesi olan Lezita’nın küresel standartlardaki üretim tesisleri hakkında bilgi verildi.

 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
 Tarım Ve Orman Bakanı Pakdemirli Lezita’Yı Ziyaret Etti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Abalıoğlu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren, piliç eti üreticisi Lezita, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve beraberindeki heyeti İzmir Kemalpaşa’daki üretim tesislerinde ağırladı. İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu’nun da eşlik ettiği ziyarette heyet, Yönetim Kurulu Üyeleri Ender Abalıoğlu, Baha Abalıoğlu, Ergun Abalıoğlu ve Abalıoğlu Gıda Grubu İş Ünitesi Genel Müdürü Mustafa Özdil tarafından karşılandı. 100 bin metrekarelik alana kurulu tesiste üretim süreçleri ve kullanılan teknolojilerle ilgili bilgi alan Bakan Pakdemirli ayrıca Lezita’nın yeni ürünlerini tattı.

Abalıoğlu Gıda Grubu İş Ünitesi Genel Müdürü Mustafa Özdil yaptığı konuşmada, Lezita’nın piliç eti pazarında ilk 5 oyuncudan biri olduğunu belirterek Kemalpaşa üretim tesislerinin günde yaklaşık 400.000 adet piliç işleme kapasitesine sahip olduğunu söyledi. Tesiste 5 farklı kategoride üretim yaptıklarını belirten Özdil, “Ürünlerimizi yaklaşık 30 ülkeye ihraç ediyoruz. Lezita olarak hedeflerimize ulaştığımız bir yılı daha geride bıraktık. Türkiye’nin en büyük 53. sanayi kuruluşu olan Abalıoğlu grubunun sağlam altyapısı ve deneyiminden aldığımız gücün de desteği ile 2018 yılını sektörün üzerinde büyüme ile kapatırken, Türkiye pazarındaki pazar payımızı %10 seviyelerine taşıdık. Yenilikçi, pratik piliç ürünleri pazarında ilk iki firmadan biriyiz” dedi.

‘Hayatı kolaylaştıran yenilikçi ürünler sunuyoruz’

Tüketicilerden ilham alarak geliştirdikleri yenilikçi ürünlerle besleyici ve pratik çözümler sunduklarını söyleyen Mustafa Özdil, Lezita olarak 3 binin üzerinde kişiye doğrudan, on binlerce kişiye dolaylı istihdam sağladıklarını dile getirdi. Özdil, “Teknolojik altyapı, gıda güvenliği ve sağlıklı ürün üretimi konusunda dünya standartlarını sağlamak amacıyla piliç eti üretiminde bilgi birikimimizi sürekli geliştiriyor ve artırıyoruz. Yemden kuluçka sürecine, üretim tesisinden nakliyeye, ürünün yumurtadan sofraya gelene kadarki tüm sürecini takip eden entegre bir tedarik zincirine sahibiz. Yüksek standartlara sahip laboratuvarlarımızda, tedarik ettiğimiz hammaddelerden son ürüne kadar tüm girdi ve proseslerin spesifikasyon uygunluğu test ediliyor. Sürdürülebilir kalitede, güvenli gıda üretimi ilkesiyle operasyonun her aşaması, alanının uzmanı gıda mühendislerimiz ve veteriner hekimlerimiz tarafından kontrol edilip, onaylanıyor” bilgisini verdi. Herkesin iyi beslenebilmesi hedefiyle tüketicilerine istedikleri ürünü, istedikleri miktarda ve her zaman ulaşılabilir kılmaya büyük önem verdiklerini vurgulayan Mustafa Özdil, “İşlenmiş piliç eti sektörünün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.

Lezita Hakkında

Türkiye’nin 53. büyük sanayi kuruluşu olan Abalıoğlu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Lezita, Abalıoğlu’nun sektördeki deneyiminden aldığı güçle piliç eti pazarında ilk 5, ileri işlenmiş yenilikçi ürünler pazarında ilk 2 oyuncudan biridir. İzmir-Kemalpaşa’da, toplam 100.000 metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en modern et entegre tesisinde piliç eti ve ileri işlenmiş et üretimi yapan Lezita, saatte 25.500, günde 400.000 adet üzerinde piliç işleme kapasitesine sahiptir.

2006 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüyerek sektöründe en çok tercih edilen ve sevilen markalardan biri haline gelen Lezita, güçlü satış ağı sayesinde tüm Türkiye'deki ulusal ve yerel zincir mağazalarda, toplu tüketim ve perakende kanallarında ürünlerini tüketicilerle buluşturmaktadır.

Lezita; yenilikçi ürünlerinin itici gücüyle 2018 yılını sektörün üzerinde büyüme ile kapatırken, cirosunun önemli bir kısmını ileri işlenmiş ürünlerden elde etmektedir. Ürünlerini 30’dan fazla ülkeye ihraç eden ve 3000’den fazla kişiye iş olanağı sağlayan Lezita, yenilikçi atılımları ile pazar lideri olmayı hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilir

Kobi’Lerin Siber Güvenliği İçin 7 Önemli İpucu

KOBİ’LERİN SİBER GÜVENLİK ÖNLEMLERİ YETERSİZ


Klarnetin Yıldız İsmi Sebastian Manz Tekfen Filarmoni İle Ankara Ve İstanbul’Da, 13 15 Kasım

Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, 13 Kasım Ankara CSO Sahnesi’nde, 14 Kasım Lütfi Kırdar’da ve 15 Kasım’da Hisar Okulları’nda sonbahar konserlerini verecek.


Bülten Türk Tekstil Sektörünün Geleceğine Yatırımları Devam Ediyor

Avrupa kalite ve standartlarında, moda ve tekstil sektörünün küresel rekabet edebilme gücünün kuvvetlendirilmesine ve sektörün nitelikli insan kaynağı ihtiyacına katkı sağlamak amacıyla açılan Altier Akademi yaratıcı ve yenilikçi moda tasarımcıları ile moda profesyonelleri yetiştiriyor. Moda endüstrisini her açıdan ele alarak moda ve iş dünyası bağlantılı her kesimden öğrenciye yönelik uzman eğitim kadrosuyla uluslararası düzeyde eğitimler sunuyor.


Beş Asırdır Rahmetle Anılıyor

Üsküdar'ın manevi mimarı olan ve İstanbul’da Eyüp Sultan Hazretlerinden sonra türbesi en çok ziyaret edilen Hak dostlarından Aziz Mahmûd Hüdâyi Hazretleri (1541-1628), vefatının 391. sene-i devriyesinde rahmetle, hayırla ve dualarla yâd edildi. Aziz Mahmûd Hüdâyi Vakfı Kültür Ünitesi tarafından 19 Ekim 2019 Cumartesi günü Üsküdar Hüdayi Camiinde gerçekleştirilen anma programında hatimler okundu, Hüdayi hazretlerinin divanından eserler seslendirildi.


Meb’Den Okullara 16 Bin 600 Adet Arçelik Etkileşimli Tahta

MEB’den Okullara 16 Bin 600 Adet


Etiketler: Lezita, Abalıoğlu, piliç, Özdil, üretim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.