6 Haziran 2016 Pazartesi 19:03

TATİL GEZİ

Tatil Öncesi Cildinizle ilgili Bilmeniz Gereken Gerçekler

Güneş ışığının bedenimiz üzerinde pek çok faydası olduğu gibi bazı zararı da var. Özellikle yaz tatilinde, bol bol güneş banyosu yaparken, güneşin zararlı etkilerini engelleyecek önlemler almak gerekiyor.

Tatil Öncesi Cildinizle ilgili Bilmeniz Gereken Gerçekler
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Güneşin olası zararlarını ve cildin nasıl korunması gerektiğini çoğu insan bilmiyor. Elbette güneş ışığı D vitamini üretimini uyarır ve ayrıca sedef gibi bazı deri hastalıkları üzerinde son derece faydalı bir etkisi vardır. Fakat diğer yandan, kontrolsüz bir şekilde güneşlenmenin, başta cilt yaşlanması, kırışma, deri kanserleri ve hatta alerjik reaksiyonlar gibi bir dizi sorunları da beraberinde getirir. Bu sebeple bu tarz sorunlar yaşamak istemiyorsak, güneşten korunmak birincil kural.Güneş cildi yaşlandırır, cilt lekelerini artırabilirCildin yaşlanma süreci, cilt katmanları olan dermis ve epidermisde gözlemlenir. Ayrıca cilt alt dokusundaki yağlanma ve hacim azalır, bu da genel esnekliğin de azalmasına neden olur. İşte güneş ışığı yani ultraviyole radyasyona maruz kalmak, ince ve ya derin kırışıklıkların artmasına, düzensiz pigmentasyon nedeniyle kahverengi ve kırmızı lekelerin çoğalmasını tetikler. Kısaca cilt yaşlanma sürecini hızlandırır. Bu olay aslında cildimizin kendini korumak için yaptığı bir savunma mekanizmasıdır. Bu mekanizmayı bozmamak ve cilde iyi bakmak gerekiyor. Hemen herkes artık, öğle saatlerinde güneşe çıkmaması gerektiğini, kıyafet seçimlerini sentetik olmayan pamuklu ürünlerden yana kullanmaları gerektiğini biliyor. Ayrıca koruyucu yüksek faktörlü, içeriğinde parfüm gibi lekelenmeyi artıracak malzemeler olmayan güneş kremlerinin mutlaka kullanılması gerekiyor. Güneş kremlerinin koruyucu etkisini yaşamak için, güneşe çıkmadan 15 dakika evvel sürmenizi öneriyorum.Yüzünüzü güneşten koruyunYaz mevsimi sonrasında, ciltlerinde oluşan lekelenmeler için kliniklerimize çok fazla hastamız gelir ve gerekli tedavi süreçlerini başarıyla uygulanır. Fakat bu tarz sorunları yaşamamak için önlem almak gerekiyor. Burun üstü ve dudak bölgesi en fazla ihmal edilen yüz bölgesidir. Diğer alanlara göre daha ince bir yapıları vardır. Yüzünüze yüz için üretilmiş güneş kremlerini ve dudaklar için da yüksek korumalı dudak koruyucularını kullanabilirsiniz. Güneş banyosu sonrasında, cildinizi illaki nemlendirin, bol su için. Hatta yüzünüzü kapatarak güneşlenmeniz yaşlanma süreci ve lekelenme gibi sorunların büyük ölçüde önüne geçmenize fayda sağlayacaktır. Örümcek Ağı kremi bu süreçte cildinize büyük bir nemlendirme takviyesi yapacaktır. Sabah akşam aksatmadan kullanmanızı öneriyorum.Botoks, dolgu ve Örümcek Ağı estetiğiYaz tatilinize çıkmadan evvel, kırışıklıkların önüne geçebilmek için özellikle botoks, dolgu gibi anında etki eden medikal uygulamaları öneriyorum. Ayrıca ameliyatsız Örümcek Ağı estetiği de cildinizde kolajen artışına destek olabilecek ve kırışıklıkları engelleyip, var olanları yok edecek, son derece etkili bir uygulamadır.

İlginizi Çekebilir

Mühendis Adaylarına Dijital’İn Kapılarını Açılıyor

Vestel UniChallenge Tech Başvuruları İçin Geri Sayım Sürüyor!


Lg, Yeni ‘Ses Algılama Özelliği’ İle Akıllı Ev Cihazlarına Bağlantıyı Daha Da Kolaylaştırıyor

Yeni ThinQ™ Uygulamasındaki Ses Tanıma Özelliği, Kullanıcılara


Netflıx'in Orijinal Dizisi Siyah Kristal Direniş Çağı'nın Dünya Prömiyeri Gerçekleşti!

NETFLIX'İN ORİJİNAL DİZİSİ SİYAH KRİSTAL: DİRENİŞ ÇAĞI'NIN DÜNYA PRÖMİYERİ GERÇEKLEŞTİ. DİZİNİN YARATICI EKİBİ VE SESLENDİRME SANATÇILARI MOR HALIDA BİR ARAYA GELDİ


Cepteteb’E Bir Uluslararası Ödül Daha

2019 Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde CEPTETEB Altın Ödül kazandı


Creavit Geliştirdi, Tse Onayladı

CREAVİT GELİŞTİRDİ, TSE ONAYLADI


Etiketler: tatil, sağlık

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.