27 Kasım 2019 Çarşamba 08:01

GÜNDEM

Team1’İn Kaptanı Gürkan Açıkgöz “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”Un 2019 Şampiyonu

Tip1 diyabetli tek katılımcısı olduğu “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”u 2018’de birinci tamamlayan Diyabet Koşu Takımı TEAM1’in Kaptanı Gürkan Açıkgöz, 2019’u da en yüksek puanla bitirdi. Açıkgöz, son olarak Afrika’daki yarışı 4. tamamlayarak yıl içindeki koşulardan aldığı toplam puanla seride 2019’un da şampiyonu oldu

Team1’İn Kaptanı Gürkan Açıkgöz “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”Un 2019 Şampiyonu
Team1’İn Kaptanı Gürkan Açıkgöz “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”Un 2019 Şampiyonu
Team1’İn Kaptanı Gürkan Açıkgöz “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”Un 2019 Şampiyonu
Team1’İn Kaptanı Gürkan Açıkgöz “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”Un 2019 Şampiyonu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Diyabet Cemiyeti (TDC) tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle hayata geçirilen Diyabet Koşu Takımı, uluslararası başarılarına birini daha ekledi. TEAM1’in Kaptanı Gürkan Açıkgöz, tek Tip1 diyabetli sporcu olarak katıldığı “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”u 2018 yılında birinci sırada tamamlamasının ardından, 2019’u da en yüksek puanla bitirdi. Açıkgöz, son olarak Afrika’da koşulan 220 kilometrelik ultra maratonu 4. bitirerek yıl içindeki yarışlardan aldığı toplam puanlarla 2019’un da şampiyonu olmayı başardı. Ultra maratonların puanı iki yıllık tutuluyor ve her takvim yılı sonunda toplam puanı en yüksek olan sporcu şampiyon olarak açıklanıyor.

5 KITADA 5 ULTRA MARATON DERECESİ

Fransız Canal Aventure’un düzenlediği Roadsign Continental Challenge “5 Kıtada 5 Ultra Maraton” yarışını tamamlayan tek Tip1 diyabetli sporcu olan Açıkgöz, 2018’de sırasıyla 160 kilometrelik Vietnam (Asya) Ultra Maratonu’nu erkeklerde birinci, 140 kilometrelik tek etaplı Norveç (Avrupa) Ultra Maratonu’nu genel klasmanda birinci, 230 kilometrelik Bolivya (Amerika) Ultra Maratonu’nu genel klasmanda ikinci olarak tamamlamıştı. 220 kilometrelik Mozambik (Afrika) Ultra Maratonu’nda erkeklerde üçüncü olarak tamamlayan Açıkgöz 2018 yılının şampiyonu olmuştu. 2019 yılında ise 522 kilometrelik 9 etaptan oluşan Avusturalya Ultra Maratonu’nda sekizinci sırada yer alan Açıkgöz, son olarak Afrika’da koşulan 220 kilometrelik Mozambik Ultra Maratonu’nu 4 sırada tamamlayarak toplamda en yüksek puanla 2019’un da şampiyonu oldu.

AÇIKGÖZ: DİYABETİMİ YÖNETEREK SPORUMU YAPIYORUM

Diyabetli bireylerin, diyabetlerini yöneterek spor yapabileceğini, hatta derece alabileceğini göstermekten ve farkındalık yaratmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten TEAM1 Takım Kaptanı Gürkan Açıkgöz, “Ultra maratonlarda diyabetim için gerekli tüm önlemleri alıyorum. Böylelikle, yüksek rekabet ortamında gerçekleşen ve dayanıklılığın ön planda olduğu bu tür yarışlarda diğer sporcularla rekabet edebiliyorum.Yarışlara hazırlanırken ve yarışlar sırasında beslenme, insülin ve fiziksel aktivite dengesini korumaya özen gösteriyorum. 2018 Mart’ta başladığım Roadsign Continental Challenge serisini, Türk Diyabet Cemiyeti çatısı altında oluşturulan ve tüm üyeleri Tip1 diyabetlilerden oluşan TEAM1 koşu takımının kaptanı olarak, Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle tamamladım. Tip1 diyabetli bir sporcu olarak ‘5 Kıtada 5 Ultra Maratonu”nu 2018 ve 2019 şampiyonu olarak tamamladığım için çok mutluyum” dedi.

DİYABET DOĞRU TEDAVİ İLE DÜZGÜN YÖNETİLEBİLİR

TEAM1 Koşu Takımı’nın danışmanlığını üstlenen Türk Diyabet Cemiyeti üyesi ve proje koordinatörü Prof. Dr. Taner Damcı, Gürkan Açıkgöz’ün Tip1 diyabetli olarak bugüne kadar katıldığı tüm maraton ve ultra maratonlarda gösterdiği başarı ve azmin, tüm diyabetlilere örnek oluşturacağını söyledi. Prof. Dr. Taner Damcı, şöyle konuştu:

“Diyabet aslında doğru tedavi ve aktif bir hayat ile düzgün yönetilebilir. Yaşam tarzı değişikliği diyabette hem yaşam süresi hem yaşam kalitesi hem de hastalık kontrolü bakımından çok önemlidir. Diyabetliler modern insülin tedavisi sayesinde hiçbir aktiviteden uzak kalmadan hayatını sürdürebilir. Tip1 diyabetlilerden oluşan TEAM1 Koşu Takımı’nın yarattığı farkındalık sayesinde diyabetlilerin de herkes gibi spor yapabileceklerini, diyabet ve spor arasındaki olumlu ilişkiyi göstermeyi başardığımıza inanıyorum.”

TEAM1 DİYABETLİ BİREYLERE İLHAM VERİYOR

TEAM1 Takım Kaptanı’nın “5 Kıtada 5 Ultra Maraton”da kazandığı başarıların diyabetli bireylere ilham verdiğine dikkat çeken diyabet tedavisinin öncü firması Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem ise şu değerlendirmeyi yaptı:

“Diyabet son yıllarda şehirleşmenin beraberinde getirdiği sağlıksız yaşama alışkanlıklarına paralel olarak, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla artıyor. Modern insülin tedavileri ise Tip1 diyabetli bireylerin, hareketli bir yaşam ile diyabetlerini etkin olarak yönetmelerini mümkün kılıyor. Biz de diyabet konusunda sürekli yeni tedaviler geliştiren bir şirket olarak, TEAM1 Koşu Takımı ile öncelikle diyabet hastalarına aktif bir hayat sürebilecekleri mesajını vermek istiyoruz. Bugüne kadar hem ulusal hem de uluslararası başarılara imza atan bu önemli projede Türk Diyabet Cemiyeti’nin ortağı olmaktan gurur duyuyoruz.”

TEAM1 Hakkında:

Tip1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek, diyabet ve diyabetle spor konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türk Diyabet Cemiyeti tarafından oluşturulan TEAM1 Koşu Takımı Novo Nordisk Türkiye’nin ve şirketin dijital markası www.diyabet.com web sitesinin koşulsuz sponsorluğuyla Ocak 2018’de hayata geçirildi. Takım katıldığı Runatolia, Tuz Gölü, Likya, İstanbul, Wings For Life, Ultimate Cunda ve Ultimate Büyükada koşularıyla, diyabetli bireylerin insülin tedavisiyle hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını, herkes gibi sporcu olabileceklerini gösterdi. Proje, Outdoor Fitness Türkiye tarafından “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi ve Sağlık Gönüllüleri Türkiye Derneği tarafından da “2018 Sağlıkta Sosyal Sorumluluk Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. TEAM1, Eczacı Dergisi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Altın Havan Ödülleri’nde Sosyal Sorumluluk Ödülü kazanırken, European Excellence Awards ve IPRA’da da sosyal sorumluluk alanında finalist oldu. TEAM1 Koşu Takımı’nın danışmanlığını kendisi de ultra maraton koşucusu olan, Türk Diyabet Cemiyeti üyesi Prof. Dr. Taner Damcı, kaptanlığını ise Tip1 diyabetli ultra maraton koşucusu Gürkan Açıkgöz yapıyor.

Novo Nordisk Hakkında:

Türk Diyabet Cemiyeti Hakkında:

İlginizi Çekebilir

Ey Sigortacılık Sektörünün 2020 Görünümü

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY’nin Sigortacılık Sektörü 2019 Görünümü Raporu’na göre; sektörde değişimin hız kazanması ile birlikte sigorta şirketlerinin köklü bir dönüşüme ve doğru yeteneklere ihtiyacı var. Düşen faiz oranları, değişen müşteri beklentileri ve demografi sektöre yön verirken, sigorta şirketlerinin operasyonel mükemmelliğin yakalanması ve teknoloji odaklı inovasyona yatırım arasında doğru dengeyi kurması gerekiyor


Diz Sakatlığı Zamanında Tedavi Edilmezse Futbolcunun Kariyeri Bitebilir!

DİZ SAKATLIĞI ZAMANINDA TEDAVİ EDİLMEZSE FUTBOLCUNUN KARİYERİ BİTEBİLİR!


Dünya Devi Wabco’Dan Türkiye’Ye Büyük Yatırım

Dünya devi WABCO’dan Türkiye’ye büyük yatırım


Yapay Zeka Destekli Philips Oled805855 Tv’Ler Görüntü Kalitesini En Üst Seviyeye Taşıyor

Mayıs ayında raflara çıkacak yeni Philips OLED805/855 TV’ler, 4.nesil P5 görüntü işleme motorunu yapay zekayla birleştirecek.


Metalde Ortak Akıl Kazandı

MESS’in uzlaşı çabaları sonuç verdi, Türk Metal ve Özçelik-İş Sendikaları ile


Etiketler: olarak, TEAM1, Ultra, Diyabet, Tip1

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.