20 Mayıs 2019 Pazartesi 10:56

GÜNDEM

Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi

Türk Ekonomi Bankası (TEB), çocukların inovasyon merakından ve potansiyelinden aldığı ilhamla maker hareketini Anadolu’ya yaymak üzere hayata geçirdiği “Minik Maker’lar İş Başında” projesinin bu yılki etabını tamamladı. TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz: “Bu yıl Minik Maker’ler İş Başında projesini daha da büyüterek 10 farklı ile yaydık, 1000 öğrencimize maker eğitimi verdik” dedi.

Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
Teb, “Minik Maker’Lar İş Başında” Projesiyle 1000 Çocuğa Maker Eğitimi Verdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TEB, “Bugünün Maker Çocukları, Yarının Girişimcileri!” sloganıyla iki yıl önce başlattığı projenin ilk etabında 551 çocuğa maker eğitimi vermişti. Projenin bu yılki etabında ise maker hareketinin Anadolu’ya daha da yayılması hedefiyle 10 il ziyaret edilerek, devlet okullarında okuyan 8-12 yaşları arasındaki 1000 çocuğa maker eğitimi verildi.

Cengiz: “Ülke genelinde girişimcilik ve inovasyon kültürüne katkı sağlıyoruz”

TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “TEB olarak inovasyona ve katma değere dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak görüyoruz. Bunun için de inovasyon kültürünü geliştirmemiz, girişimciliği teşvik etmemiz, inovatif iş fikirlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Altı yıldır TEB Girişim Bankacılığı ile girişimcilik ekosisteminin gelişmesine katkı sağlıyoruz. Ülke genelinde açtığımız TİM-TEB Girişim Evleri’nde girişimcilere elde ettikleri finansmanla fikirlerini nasıl işe dönüştürebileceklerinden projelerini nasıl pazarlayacaklarına kadar her konuda yol gösteriyoruz”.

“Gençleri inovasyona ve girişimciliğe teşvik eden çalışmalar yaparken, bir yandan da geleceğin girişimcisi olarak gördüğümüz çocuklara ulaşmak istedik” diyen Cengiz şunları söyledi: “Hayal gücü yüksek, yeniliklere heyecan duyan çocuklarımızın hayallerini hayata geçirmelerine destek olmak için Minik Maker’lar İş Başında projesini başlattık. Çünkü biz geleceğin hayallerle inşa edilebileceğine inanıyor ve çocuklarımıza verdiğimiz destekle ülkemizin geleceğine de yatırım yapıyoruz”

Projeyle çocuklara fırsat eşitliği sağlamayı da amaçladık

Bu yıl projeyi daha da büyütme kararı aldıklarını ifade eden Cengiz, “Anadolu’daki çocuklarımızın büyük şehirlerde yaşayan çocuklarla fırsat eşitliğine sahip olmasını da amaçlayarak projenin bu yılki etabında daha önce gitmediğimiz 10 ili ziyaret ettik. Hatay, Antalya, Muğla, Ankara, Ordu, Samsun, Van, Diyarbakır, Mardin ve Kars’ta devlet okullarında okuyan 8-12 yaşları arasındaki çocuklarımıza maker eğitimi verdik. Eğitimlerde çocuklarımız kodlama yaparak, dijital oyun tasarlayarak ve geliştirerek, oyun oynama süreci hakkında bilinçlenerek ve birlikte takım olarak ürün geliştirmeyi öğrendi. Bugün maker atölyelerinde tanıştıkları yeniliklerin gelecekte başarılı girişim hikayelerinin ilk adımı olacağına inanıyor; çocuklarımızı inovasyon yolculuklarında her zaman destekliyoruz” dedi.

Web sitesi ve dergiyle daha fazla çocuğa ulaşıldı

TEB, proje kapsamında hayata geçirdiği www.tebgirisimcicocuk.com web sitesi ve Girişimci Çocuk Kulübü ile daha fazla çocuğa ulaştı. Bu mecralar üzerinden paylaşılan içeriklerin yanı sıra eğitimlere katılan çocuklara ücretsiz olarak Maker Çocuk Dergisi dağıtıldı; inovasyon, girişimcilik, maker hareketi ile ilgili içerikler yaş grubuna hitap eden eğlenceli bir dille çocuklara aktarıldı. Ayrıca, ülke genelindeki tüm şubeler üzerinden TEB müşterilerinin de kendi çocuklarına ve çevrelerindeki çocuklara ulaştırabilmeleri için dergiye ulaşmaları sağlandı.

Eğitimlerde neler anlattık?

İlginizi Çekebilir

İş Bankası Tarımda Dijitalleşmeye “İmecemobil” İle Katkı Sunacak

Türkiye İş Bankası’nın iştiraki Softtech tarafından geliştirilen “İmeceMobil” uygulaması ile çiftçiler, ihtiyaç duydukları birçok bilgiye dijital ortamda ulaşabilecekler


Anadolu Ateşi Dans Okulu Trump Avm’De Açıldı

Genel sanat yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı, Türkiye’nin neredeyse her yöresinden derlenmiş yüzlerce halk dansı ve müziğini içinde barındıran özgün bir proje olan Anadolu Ateşi, her yaş grubundan geniş kitleleri müzik ve dans ile buluşturmaya devam ediyor. Bunun için dans okulları açan Anadolu Ateşi yeni şubesini Trump AVM’de açtı.


‘Hunililer’ 23 Ekim Çarşamba Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Yiğit Özgür’ün efsane karikatürü, ‘Hunililer’, 23 Ekim Çarşamba günü saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahneleniyor.


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 22 30 Ekim Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Kalben 26 Ekim'de Trump Cadde’Ye Geliyor

Trump Alışveriş Merkezi’nin teras katında yer alan, İstanbulluların eğlence ve buluşma noktası Trump Cadde, 26 Ekim Cumartesi günü Kalben’iağırlayacak.


Etiketler: maker, daha, olarak, çocuklara, çocuğa

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.