24 Nisan 2019 Çarşamba 13:30

GÜNDEM

Tedxreset + 1” Teması İle 26 27 Nisan'da

“YÜRÜMEK ZOR İŞTİR, ANLAYAMAZSINIZ!”DAKİ “ZOR” SİZCE NE KADAR ZORDUR?

Tedxreset + 1” Teması İle 26 27 Nisan'da
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu sene onuncu yılını kutlayan TEDxReset Konferansı 26 -27 Nisan tarihlerinde Maslak TİM Show Center’da düzenlenecek. +1 hikaye paylaşabilmek, +1 hayata dokunmak, +1 bilgi edinmek ve birbirimize +1 olabilmenin öneminden hareketle düzenlenen konferans onuncu senesini muhteşem bir program ile kutlayacak.

Etrafımızdaki güzellikleri daha görünür, iyilikleri daha bilinir kılmanın amaçlandığı etkinlikte bu yıl Cerebral Palsy ile yaşarken kendi ayakları üzerinde durmayı başaran Psikolog Tuğba Erbilen, TEDxReset 2019 konferansında “+1” diyen konuşmacı isimler arasında “Dünya Cerebral Palsy Günü” temsilcisi olarak yer alıyor. Cerebral Palsy Türkiye’de (Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı) gönüllülük projeleriyle Cerebral Palsy konusunda bilinçlendirme misyonunu sahiplenen Tuğba Erbilen, 27 Nisan Cumartesi günü TEDxReset sahnesinde “Yürümek Zor İştir, Anlayamazsınız!” diyecek ve herkesi farklı renkleri kucaklamaya davet edecek. Engelleri birlikte aşmak konusunda ön yargıları kırmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan Erbilen, bir gönüllü olarak“+1”lerinizi sorgulatacak.

2017’de evsiz ve toplumda yok sayılan, ötekileştirilen bireylerin topluma geri kazandırılması amacıyla kurulan Hayata Sarıl Derneği’nin kurucusu Ayşe Tükrükçü, Türkiye’nin en prestijli yayınevlerinden Can Yayınları’nın ikinci kuşak yöneticisi ve Sokrates Dergisi Genel Müdürü Can Öz, Youtube kanalında altı milyondan fazla kişiye seslenen Orkun Işıtmak gibi birbirinden ilginç ve ilham verici hikayesi olan konuşmacılar yer alıyor. Ayrıca, konferans kapsamında sürpriz müzik ve sahne performansları da gerçekleşecek.

Biletler Biletix’de

Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset 2019 biletleri, biletix.com’dan temin edilebiliyor.

İlginizi Çekebilir

0 4 Yaş Çocuklarla Annelerine Ücretsiz Ulaşımda Önemli Adım

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatleri arasında bulunan, '0-4 yaş arası çocuğu olan annelere toplu ulaşımın ücretiz olması' vaadinin gerçekleşmesinde bir önemli adım daha atıldı. İBB Meclisi'nin dünkü oturumda görüşülen teklif,Sayıştay görüşü alınması kaydıyla, oy birliğiyle geçti. İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, Meclis kararını önemli bir gelişme olarak müjdeledi.


Sağlıklı Yaşamın Adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’Nda..

Sağlıklı yaşamın adresi Vitalica Wellness, Nişantaşı’nda...


Kurutulmuş Vişne Anti Damping Ve Telafi Edici Vergi Soruşturmasında Zafer Türkiye’Nin

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üreticileri tarafından, ülkemiz menşeli kurutulmuş vişne ve vişnenin dahil olduğu bazı kuru meyve karışımları için 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi soruşturması kapsamında 14 Ocak 2020 tarihinde ABD Uluslararası Ticaret Komisyon üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda Türkiye menşeli kurutulmuş vişne ürünlerinin ABD pazarına ihracatına ilişkin ABD’li üreticilerin zarar görmediğine hükmedildi ve ABD Uluslararası Ticaret İdaresi tarafından ülkemiz aleyhine alınmış olan karar bozulmuş oldu.


İş Süreçlerinde Kadının Katılımı Yok Denecek Kadar Az

Türkiye, “toplumsal cinsiyet eşitliği” alanında parlak bir görünüm sergilemiyor. Kadın iş gücü, hizmet sektörü hariç hemen hemen tüm alanlarda geri planda yer alırken, üst düzey yöneticiler arasında kadın oranı yüzde 18 olarak belirlendi. Türkiye, “Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu”na göre 130. sırada yer alıyor


İbb’Den Çocuklara Özel “Ormanda Bilim Akademisi”

İBB’DEN ÇOCUKLARA ÖZEL “ORMANDA BİLİM AKADEMİSİ”


Etiketler: TEDxReset, Cerebral, Palsy, Erbilen, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.