10 Mayıs 2019 Cuma 10:27

GÜNDEM

Tegv, Çocukların Yabancı Dil Gelişimine Daha Fazla Destek Olmak İçin Cambridge University Press İle İş Birliği Yaptı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı çocukların nitelikli eğitimle buluşmasına destek olabilmek ve yabancı dil gelişimine daha fazla katkı sağlamak için Cambridge University Press ile iş birliği yaptı.

  Tegv, Çocukların Yabancı Dil Gelişimine Daha Fazla Destek Olmak İçin Cambridge University Press İle İş Birliği Yaptı
  Tegv, Çocukların Yabancı Dil Gelişimine Daha Fazla Destek Olmak İçin Cambridge University Press İle İş Birliği Yaptı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İlköğrenim çağındaki çocukların yabancı dil gelişimine daha fazla destek olabilmek amacıyla TEGV-CUP işbirliği protokolünün ayrıntıları 9 Mayıs Perşembe günü, İstanbul’un Unkapanı Bölgesinde bulunan Zeyrek Öğrenim Birimi’nin altındaki 1080 yılından kalma tarihi Ayazma’nın merdivenlerinde gerçekleşen bir toplantıda duyuruldu. Toplantı; İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret Başmüşavir Yardımcısı Sayın Jane Grady’ın yanı sıra velilerin, gönüllülerin ve çocukların katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda “Hoşgeldiniz” konuşması yapan, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı şunları söyledi: “TEGV’in misyonu devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmaktır. MEB 2023 Vizyon Belgesi, yabancı dil eğitimi konusuna önemli bir yer vermekte, güçlü yarınlar için eğitimde hedeflenen dönüşümü kapsamlı biçimde tarif etmektedir. Belgede öğretim yöntemi olarak farklılaştırılmış eğitim; kaynak ve materyal olarak çevrim içi öğrenme ortamı ve mobil uygulamaların benimsenmesi gerektiğine işaret edilmiştir. CUP ile yapılan işbirliğimizin Vizyon Belgesinde öngörüldüğü şekilde çocuklarımızın İngilizce lisan eğitimlerini destekleyeceğine inanıyoruz. Eğitimde fırsat eşitliğine olan inancımızla ülkemizin dört bir yanındaki çocuklarımız ve gönüllülerimiz bu teknolojik olanaktan ücretsiz yararlanarak kendilerini geliştirebilecekler.”

Ardından söz alan TEGV Yönetim Kurlu Başkanı Sn. Oktay Özinci ise “Bugün burada çok heyecan verici bir projenin tanıtımı için bir araya geldik. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Cambridge University Press iş birliği ile sevgili çocuklarımız için çok özel bir İngilizce eğitim programına başlıyoruz. Dünyanın en saygın eğitim kurumlarından Cambridge University Press’in özgün sistemiyle gerçekleştireceğimiz bu programda, dil eğitiminde en yeni öğrenme yöntemlerini uygulayacağız. Milli Eğitim Bakanlığı’mızın 2023 vizyonunda, yabancı dil eğitimi de çok önemli bir yer alıyor. Bu vizyonda belirtildiği gibi, yeni nesil yabancı dil eğitimi, artık online sistemler, mobil uygulamalar, dramalar ve oyunlarla gerçekleştiriliyor. Biz de yeni etkinliğimizde bu sistemleri uygulayacağız. Çocuklarımız interaktif bir eğitim programıyla İngilizce’yi anlayarak ve eğlenerek öğrenebilecekler.” dedi.

Cambridge University Press Türkiye Genel Müdürü Yıldıray Karaarslan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Dünyanın en eski yayınevi olarak Cambridge Üniversitesi çatısı altında sunduğumuz imkânlarla, izlediğimiz yol ve akademik çalışmalarla uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bugün ise burada bulunarak Cambridge olarak dünya çapında bu denli güçlü bir markanın Türkiye’de TEGV ile işbirliği ile anılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. TEGV ile ortak değerlerimizin bir araya gelmesi ve bu ortak değerler doğrultusunda TEGV çocuklarımızın İngilizce eğitim ve öğretim sürecinde destek olabilmek bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Eğitimin önemine ve gücüne inanan iki kurum olarak TEGV çocuklarımızın geleceği için olumlu adımlar atacağımıza inanıyorum.”

İngiltere Başkonsolosluğu Ticaret Başmüşavir Yardımcısı Sayın Jane Grady yaptığı konuşmasında “Bugün burada bulunup TEGV ve Cambridge University Press’in birlikte başlattığı yeni eğitim programına şahitlik etmenin büyük sevincini yaşıyorum. Birleşik Krallık Hükümeti olarak Türkiye’de İngilize eğitimi ve öğretimi geliştirmek için tasarlanan bu tür girişimlerini desteklemeye hazırız. Bu program, İngiltere’nin mükemmel eğitim sağlayıcılarından biri olan Cambridge University Press tarafından yönetiliyor. Dünyanın en iyi eğitim sağlayıcılarına ev sahipliği yapan İngiltere'nin eğitim programları 160 ülkede kullanılmaktadır. İnanıyorum ki Türkiye'nin bu sosyal sorumluluk projesinden büyük ölçüde faydalanacağına ve programdaki TEGV ve Cambridge University Press'i tekrar gönülden tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Yapılan iş birliği kapsamında, TEGV çocukları Cambridge University Press’in (CUP) sponsorluğu ile dijital platformlarını kullanarak 10 hafta süren etkinlikler ile her eğitim-öğretim döneminde 1530 saatlik İngilizce desteği alacak. Programda CUP’nin en popüler dijital ders kitapları kullanılacak; seviyelendirilmiş dijital içerikler oyun ve etkinliklerle desteklenerek çocukların kaliteli ve zengin bir içerikle eğlenerek ve her anında aktif olarak İngilizce’yi kullanarak dil öğrenmeleri sağlanacak. Ayrıca, çocuklar dijital içeriklere evlerinden de ulaşabilecek ve çalışmalarını sürdürebilecekler.

Cambridge University Press’in sponsoru olduğu program 2019 Yaz etkinlik döneminde 5 TEGV Etkinlik Noktasında 20 Gönüllü Eğitmen ve 160 çocuğumuzla pilot uygulama ile başlayacak; 2019 Eylül’den itibaren her yıl en az 800 gönüllü ve 5000 çocuk ile uygulamalar devam edecek. Türkiye’nin 72 noktasında, hemen her bölgesinde her yıl 150 bin’den fazla 6-14 yaş aralığındaki çocuğa eğitim desteği veren TEGV’de, çocuklarımız her dönem düzenli olarak İngilizce etkinliğine katıldıklarında başlangıç seviyesinden, orta seviyede okuma ve dinleme becerisine, kendilerini rahat biçimde ifade edecekleri konuşma becerilerine sahip olacaklar.

Etkinlikleri verecek olan gönüllülerimiz ise, CUP desteği ile eğitmen eğitimi alacağı gibi, TEGV’in Temel Gönüllü Eğitimi ve İngilizce Program Gönüllü Eğitimini de tamamladıktan sonra çocuklarla buluşacaklar. İngilizce Öğretmenliği okuyan, İngilizce Öğretmeni olan veya üniversitede İngilizce hazırlık okumuş gönüllülerimiz, çevrimiçi ve sertifikalı öğretmen eğitimi modüllerini tamamlayabilecek ve Cambridge University Press Öğretmen Eğitimi programlarından faydalanabilecek; İngilizce etkinliği veren ya da vermeyen bütün aktif gönüllülerimiz de çevrimiçi İngilizce kurslarından faydalanabilecekler. CUP, aynı zamanda paydaşı olduğu myON dijital İngilizce okuma platformu kullanımı için TEGV’e her yıl erişim kodu verilmesini sağlayacak. myON okuma platformu çocuklarımızın bağımsızca ve bireysel olarak binlerce seviyelendirilmiş dijital İngilizce kitaba erişmelerini, gelişimlerini kendi hızlarında sürdürebilmeleri için onlara yardımcı olacak.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Cambridge University Press hakkında:

1534’de kurulan Cambridge University Press dünyanın en eski yayınevidir. Cambridge Üniversitesi’ne bağlı ve kar gütmeyen bir kurum olarak misyonumuz en iyi öğrenme ve araştırma çözümleriyle insanların potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Her sene, dünyada 126 ülkedeki okullarda dünya standartlarında iki dilli öğretimi desteklemek için yüzlerce yeni kitaplar yayınlıyoruz. Yabancı Dil eğitimi alanında dünya çapında yürüttüğümüz araştırma-geliştirme çalışmalarıyla eğitime eşsiz değerler katmaya kendimizi adadık.

İlginizi Çekebilir

1 Top Lokma 80 Kalori!

Son günlerde özellikle gençler arasında popülerliğini artıran lokma, artık bir çok yerde karşımıza çıkıyor.1 top lokmanın ortalama 80 kalori olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, lokmaseverleri uyarıyor!


Axa Herkesi İklim Değişikliğiyle Mücadeleye Çağırıyor

AXA Sigorta iklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekledi. Konuyu her yönüyle ele alan ve uzman görüşlerini de içeren bir TV programı serisi hazırlayan şirket, bu sayede insanların iklim değişikliği konusunda bilinçlenmesinin yanı sıra sigorta sektörünün üzerine düşen sorumlulukları ve sigorta güvencesinin önemini de anlatmayı hedefliyor.


Patronca Sohbetler’İn İkinci Etabının Konuğu Süleyman Orakçıoğlu

Hazır ofis sektörünü dünyaya kazandıran ve bu sektörün kalite çıtasını yükseltmede belirleyici role sahip olan Avustralya merkezli Servcorp, “Patronca Sohbetler” ile önde gelen başarılı iş insanlarını ağırlıyor. 26 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da Tekfen Tower’da ikincisi gerçekleştirilecek etkinliğin konuğu Damat & Tween ve D’s markalarının kurucusu Süleyman Orakçıoğlu olacak.


Kadıköy’De 5. Uluslararası Yoga Günü

5. Uluslararası Yoga Günü Anadolu Yakası resmi etkinliği 21 Haziran Cuma günü Kadıköy Belediyesi Kalamış Parkı Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.


Gabfoods İle The Bodrum Edıtıon’Da Ruhunuzu Doyuracak Bir Kahvaltı

Ian Schrager ve Marriott International iş birliğinde 2018 senesinde açılan, yeni nesil lüks otel deneyimini yeniden tanımlayan ve Türkiye’deki resort otellerine yepyeni bir enerji getiren The Bodrum EDITION, sofistike tasarım detayları ve ileri görüşlü programları ile Yalıkavak kıyısında bir ütopya yaratıyor.


Etiketler: TEGV, İngilizce, Cambridge, için, eğitim

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.