8 Nisan 2019 Pazartesi 16:19

GÜNDEM

Tegv Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yılını Kutladı!

TEGV’in 5 Nisan 1999 tarihinde Eskişehir’de kurulan Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi; sevgiyle, emekle ve özveriyle geçen 20 yılı geride bırakmanın heyecanını yaşadı.

  Tegv Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı  Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yılını Kutladı!
  Tegv Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı  Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yılını Kutladı!
  Tegv Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı  Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yılını Kutladı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TEGV Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi, 5 Nisan 2019 Cuma günü

20. Kuruluş Yıldönümünü kutladı. TEGV Kurucu Üyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, çeşitli dönemlerde Millî Eğitim, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevlerinde bulunmuş olan Nabi Avcı, Eskişehir Milletvekilleri Emine Nur Günay ve Jale Nur Süllü, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu, TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Levend Kılıç, TEGV İş Geliştirme Müdürü İpek Uralcan, çocukların, gönüllülerin, geçmişteki gönüllülerin, okul müdürleri ve velilerin katılımıyla gerçekleşen 20. Yıl kutlaması çeşitli etkinliklere sahne oldu.

Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi 20. Yıl Kutlaması, Park Yöneticisi Serpil Öztürk’ün kendisi ve ekibi adına yaptığı “Hoş geldiniz” konuşmasıyla başladı. Öztürk, konuşmasında “20 yılın gururu ve coşkusuyla sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İz bırakmaya devam ederken, 20 yılımıza iz bırakan kurucularımızdan bağışçılarımıza, yerel yönetimlerden gönüllülerimize, kısaca tüm eğitim dostlarımıza emekleri için sonsuz teşekkürler.” diyerek tüm davetlileri selamladı.

Serpil Öztürk’ün herkese teşekkürlerini sunduğu kutlama, etkinlik parkı bağışçılarından Mütevelli Heyeti Üyesi İnan Kıraç’ın katılamadığından duyduğu üzüntüyü de dile getirdiği, 20 yıl boyunca emeği geçen herkese minnetlerini sunduğu mektubunun okunması ile devam etti.

Açılış konuşmasının ardından, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Solakoğlu mikrofonu devraldı. Vakfın kuruluş sürecine, amacına ve ilkelerine yer verdiği konuşmasında yaşadığı gururu şu sözlerle dile getirdi: “Tam 25 yıldır şaibenin gölgesi değmeden sadece çocuklarımızın eğitimi için Milli Eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Biz vakfı, Milli Eğitimin tamamlayıcısı, sokağın alternatifi olarak kurduk. Ve çoğunluğu üniversite öğrencisi olan gönüllülerimiz vasıtasıyla çocuklarımızı öncelikle sevgi ile kucakladık sonra bilgiye nasıl ulaşılacağını öğretmeye çalıştık ve en önemlisi sevgiyi bilginin temeline oturttuk. İnandık ki sevgiyle beslenen çocuklar bilgiye daha sonra ulaşırlar, huzur içerisinde mutluluk içerisinde yaşayacak toplumun bireyleri olurlar.

Solakoğlu’nun ardından kürsüye çıkan TEGV Kurucu Üyesi ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise 20 yılın yaşattığı mutluluğu “Hala bana Büyükşehir Belediye Başkanı gözüyle bakıyorsanız, biraz düzeltme yapayım aslına ben hala eğitim gönüllüsüyüm. Eğitim Gönüllüleri Vakfının, bu yavruların hocasıyım, eğitimciyim. Ve kendimi nasıl teselli ediyorum biliyor musunuz? Diyorum ki ben eğitimden kopmadım. Çünkü şehirlerde içinde yuvalar, kreşler, ilkokullar, ortaokullar, liseler, üniversiteler olan en büyük okullardır. O şehirde yaşayan insanları da eğitmek lazım, benim görevim de o diyorum. Eskişehir’de ne yaptımsa hep eğitim için yaptım.” Şeklinde eğitimci eğitime verdiği önemi anlatan sözleriyle dile getirdi.

Konuşmaların ardından gerçekleşen “Fotoğraflarla 20.Yıl Sunumu” davetlilere duygu dolu dakikalar yaşattı.

20. Yıl kutlamaları kapsamında TEGV’li çocuklar modern dans ve ritim gösterisi yaptılar. Sahne şovları işaret dili ile “Eğitim Bazı Çocukların Değil, Tüm Çocukların Hakkıdır” diyen 4 çocuğun sloganları ile son buldu. Büyük alkış toplayan çocuklar da festival havasında geçen kutlamanın tadını çıkardılar.

Pasta kesimi ile devam eden 20. Yıl etkinliği, 20.Yılda İz Bırakanlar Panosu çalışmasının el baskıları ile son buldu.

Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezi:

12.000 m² açık alanda kurulu ve 1.300 m ² kapalı alana sahip Atatürk Eğitim Parkı’nda 5 Etkinlik Odası, Bilişim ve Teknoloji Odası, 1 Okuma Adası, Drama Atölyesi, Düşler Atölyesi ve Proje Odaları, kütüphane, çok amaçlı salon, gönüllü odası, 2 ofis bulunurken, açık alanda ise Basketbol Sahası, Voleybol Sahası, Tenis Kortu ve 1 Futbol Sahası yer alıyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Merve Saraç Güngör

İlginizi Çekebilir

Netflıx’İn Yeni Belgesel Dizisi Rıse Of Empıres Ottoman 24 Ocak’Ta Netflıx’Te!

Dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmeti Netflix, yeni belgesel dizisi Rise of Empires: Ottoman’dan ilk detayları paylaştı. Başrollerini Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez’in paylaştığı belgesel dizi 24 Ocak 2020’de tüm dünya ile aynı anda Netflix’te yayınlanacak.


Yılın En İyi Radyo Programı Ödülü, Radyospor’Un!

Türkiye Spor Yazarlar Derneği (TSYD) tarafından düzenlenen "TSYD Yılın En İyileri" yarışmasında Radyospor programcısı Özgür Sancar, Necati Karakaya Radyo Ödülü’nün sahibi oldu.


Emirates Kabin Ekibi 2019 World Travel Awards Büyük Finali'nde Dünyanın En İyisi Oldu!

Emirates kabin ekibi, 2019 World Travel Awards (WTA) Büyük Final Gala Töreni'nde Dünyanın Lider Kabin Ekibi ödülünün sahibi oldu. WTA'nın her yıl dünyanın en kaliteli seyahat ve turizm organizasyonlarını bulması için en üst nokta olan etkinlikte, altı bölgesel törenin kazananları gıpta edilen dünya birincilikleri için yarışıyor. Emirates ayrıca Dünyanın Lider Havayolu- Ekonomi Sınıfı kategorisinde de dünya birincisi oldu.


Isıtmanın Uzmanı Buderus’Tan Kombi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İpuçları

Bosch Termoteknik Hakkında


Büyük Ödül M1 Adana’Nın

M1 ADANA Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin En Prestijli Gayrimenkul Ödülü olan Sign of the City Awards 2019’da “En İyi AVM” ödülünü aldı.


Etiketler: Eğitim, TEGV, Parkı, Başkanı, için

Yorumlar 0 adet



Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.