2 Ekim 2019 Çarşamba 10:32

GÜNDEM

Tegv’İn Eğitim Etkinlikleri, Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’Nde Devam Ediyor

Yüzbinlerce çocuğa nitelikli eğitim desteği vermeye devam eden Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’nde ücretsiz eğitim etkinliklerine yeni etkinlik yılında tekrar başladı. Çocuklar, çağdaş ve çağı yakalayan eğitim yöntemleriyle TEGV’de eğlenerek öğrenme fırsatını yeniden yakaladı.

  Tegv’İn Eğitim Etkinlikleri, Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’Nde Devam Ediyor
  Tegv’İn Eğitim Etkinlikleri, Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’Nde Devam Ediyor
  Tegv’İn Eğitim Etkinlikleri, Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’Nde Devam Ediyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV, 1 Ekim 2019 Dünya Çocuk Günü’nde Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’nde yaptığı açılış ile Diyarbakırlı çocukları donanımlı öğrenme ortamıyla tekrar buluşturdu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’nin Açılış Töreni, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı R. Oktay Özinci, TEGV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levend Kılıç, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, TEGV çocukları ve gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti. 200 m² açık alan üzerine kurulu olan Ergani Öğrenim Birimi’nde; Etkinlik Odası, Bilişim ve Teknoloji Odaları, Okuma Adası, Gönüllü Odası, Tasarım ve Beceri Atölyesi, Kütüphane bulunuyor.

TEGV Yönetim Kurulu Başkanı R. Oktay Özinci, yaptığı ‘Hoş geldiniz’ konuşmasında: “Bu gün burada geçmişte yaşanan yer sıkıntısı nedeniyle 2 kere kapanan Ergani Öğrenim Birimi’mizin üçüncü açılışını yapıyoruz. Bu konuda asıl dikkat çekmek istediğim nokta; kurulduğumuz 1995 yılından bu yana TEGV’in iradesini kaybetmemiş ve ihtiyaç duyulan yerlerde bulunmak için elinden geleni yapıyor olması.” dedi ve TEGV’in amacından şöyle bahsetti: “Çocuklarımızın kendi yeteneklerini sergileyebilecekleri imkânları onlara tanıdığınız zaman, özgüvenlerini artırmış olursunuz. Çocuklarımıza oynayarak öğrenme imkânı sunarsanız, sonunda mutlaka bir başarı hikâyesi çıkacaktır. Biz TEGV olarak buna inanıyoruz ve bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı’nın çocuklarımıza verdiği eğitime katkı sağlamak üzere, TEGV imkânlarını onlara sunarak akılcı ve bilimsel düşünen bireyler olmalarını istiyoruz.”

TEGV Yönetim Kurulu Başkanı R. Oktay Özinci’nin ardından söz alan TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Ocak 2020’de 25. yılını kutlayacak olan TEGV, eğitimin ülkemizin en önemli sorunlarından biri olduğunu düşünen Sayın Suna Kıraç ve yakın çevresindeki iş insanları ve akademisyenler tarafından kuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bir işbirliği protokolümüz kapsamında, verilmekte olan eğitime; matematik, sanat, fen ve bilişim konularında bizler de destek olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de gönüllülerimiz kanalıyla hizmet vermeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl 190 binden fazla çocuğumuz TEGV’in 72 etkinlik noktasında 9 bine yakın gönüllümüzden eğitim desteği aldı.” ifadelerini kullandı. Kasım 2017’den bu yana TEGV’in kodlama çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Tosyalı şöyle devam etti: “Türkiye genelinde 80 bin çocuğumuz algoritmik düşünce ile tanıştılar. Tasarım ve Beceri Atölyelerimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyon belgesine girdi. Bu bizi daha da motive etti. Tasarım ve Beceri Atölyeleri’mizin ilkini Tekirdağ’da açtık, ardından Bakırköy ve Batman geldi. Dördüncüsünü geçtiğimiz hafta Mardin Savur’da hayata geçirdik. Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’mizde ise Lenovo’nun desteği ile beşinci Tasarım ve Beceri Atölyemizi açıyoruz. 1 Ekim Dünya Çocuk Günü’nde böyle bir etkinlik düzenlemiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Daha önce 2 kere kapanan Ergani Öğrenim Birimi’nden vazgeçmeden üçüncü defa faaliyete geçirmek için bu gün buradayız. Biz Ergani’den vazgeçmedik. Çocuklar için her şeyi yapmaya hazırız.”

Törende ayrıca Lenovo’nun katkılarıyla gerçekleşen Tasarım ve Beceri Atölyesinin de açılışı yapıldı. Lenovo’dan Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu da açılışa katıldı.

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu: “Lenovo olarak akıllı dönüşüm vizyonumuz doğrultusunda, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı teknolojinin inovasyon, tasarım ve yaratım süreçlerine dâhil edecek imkânlar sunmak ülkemiz için de katma değer yaratabileceğimiz çok kıymetli bir misyondur. Bugün burada bu misyonu gerçekleştirmek için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile iş birliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Teknoloji ve yaratıcılığı buluşturan ve bir anlamda teknoloji sınıfı diyebileceğimiz Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’ndeki Tasarım ve Beceri Atölyesi’nde çocuklarımızın heyecanını ve sevincini paylaşmaktan çok mutluyuz.” diye konuştu.

TEGV’de çocuklar, sosyal ve duygusal yeteneklerini geliştirirken, empati kurma ve takım çalışması becerilerini yükseltiyor, kendilerini ifade ederek özgüven kazanıyorlar. Farklı becerilere sahip olarak dünyaya gelen tüm çocuklara kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme fırsatı veren TEGV, Diyarbakır Ergani Öğrenim Birimi’nde gerçekleştirilecek tüm etkinliklere ilköğretim çağındaki çocuklarımızı davet ediyor. TEGV, Ergani Öğrenim Birimi ile yılda 1500 çocuğun nitelikli eğitimine katkı sağlamayı hedefliyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 9 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Merve Saraç Güngör

0216 356 6060 / 19

İlginizi Çekebilir

Davutoğlu' Nun Ekibine İş Dünyasından Önemli Transfer!

Geçtiğimiz hafta sonu Ahmet Davutoğlu, kurucular kurulu üyeleriyle Bolu Büyük Abant Oteli' nde kamp yaptı. Avrasya Sanayi ve İşadamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, hafta sonu kampa katıldı ve Ahmet Davutoğlu' nun partiye katılma teklifini kabul etti. Yoğun bir ilginin olduğu toplantıda teşkilat yapılanması tamamlanan partinin, tüm illerde oluşturulan isim havuzlarından çalışmak isteyenlerle görüşmeler ve atamalar yapıldı. Bir hafta içinde partinin kurulacağı, Ankara’ da genel merkez ve İstanbul’ da il başkanlığı binalarının tutulduğu gelen haberler arasında.


Fibrobeton, Yga İşbirliği İle Düzce’De Mucit Çocuklar Yetiştirecek...

Fibrobeton “Çocuklarımız bilimle büyüsün” dedi,


Nur Fettahoğlu "Babil'in Senaryosunu Okuduğumda Karakterin Güçlü Duruşu Beni Çok Etkiledi"

“Bazı yapımların tarifedilemez bir sinerjisi, bir aurası oluyor”


Hastalanmamak İçin Vücut Direncini Artırmanın 8 Yolu

Soğuk hava, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, hareketsizlik, sigara ve yoğun stres bağışıklık sistemini etkileyerek vücudu hastalıklara açık hale getirebiliyor. Kış mevsiminde en çok görülen hastalıkların başında solunum yolları enfeksiyonları geliyor. Vücut direncinin yani bağışıklığın güçlü olması sadece soğuk algınlığı ve gribe değil, birçok kronik hastalığa yakalanma riskini de düşürüyor. Memorial Etiler Tıp Merkezi’nden Uz. Dr. Haluk Mumcuoğlu, kış mevsimini hastalıklardan uzak geçirebilmek için vücut direncini güçlü tutmanın yolları hakkında bilgi verdi.


2020 Erkek Modasının Trendleri Neler

2020 ERKEK MODASININ TRENDLERİ TANITILDI


Etiketler: TEGV, Öğrenim, Birimi, Ergani, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.