18 Kasım 2019 Pazartesi 15:47

GÜNDEM

Tegv’İn Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’Nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı

Türkiye’nin dört bir yanında her yıl yüzbinlerce çocuğa eğitim desteği veren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda 15 Kasım 2019’da düzenlediği organizasyonla iki müjdeli haberi davetlilerle paylaştı. TEGV, Vehbi Koç Vakfı desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’ni düzenlediği törenle çocuklarla buluşturdu. Bölgenin en önemli sorunlarından biri olan ailesi tarım işçisi olarak çalışan çocuklar için ise “Okula Dönüş Projesi”nin tanıtım toplantısını yaptı.

   Tegv’İn Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’Nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı
   Tegv’İn Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’Nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı
   Tegv’İn Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’Nda İki Mutluluk Aynı Günde Yaşandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TEGV’in Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda 15 Kasım’da düzenlenen törenle çocukların kullanımına açılan teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin Açılış Töreni ve Okula Dönüş Projesinin tanıtım toplantısı, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, TEGV Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci ve TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı’nın, yanı sıra TEGV çocukları, yöneticiler ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Tasarım ve Beceri Atölyeleri’nin Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 vizyonunda olduğundan bahseden Şanlıurfa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, Tasarım ve Beceri Atölyeleri sayesinde Türkiye’nin kendini uluslararası arenalara taşıyabileceğini söyledi. Harran Ovası’ndaki çocukların ‘Okula Dönüş Projesi’ ile tarım işçisi olmaya mahkûm olmayacaklarını ifade eden Hatipoğlu: “Eskiden çocuklara başımıza icat çıkarma denirdi ama artık dileğimiz çocukların icatlar çıkarması.”dedi ve çocuklara eğitim anlamında verdiği desteği tamamen gönüllülük anlayışı içinde yürütmesinden dolayı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na teşekkür etti.

TEGV adına “Açılış”konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci şunları söyledi: “Çocuklarımızın kendi yeteneklerini sergileyebilecekleri imkânları onlara tanıdığınız zaman, özgüvenlerini artırmış olursunuz. Çocuklarımıza oynayarak öğrenme imkânı sunarsanız, sonunda mutlaka bir başarı hikâyesi çıkacaktır. Biz TEGV olarak buna inanıyoruz.” diyerek Okula Dönüş Projesi ile dezavantajlı öğrencilere 72 saatlik temel okuma-yazma, matematik ve yaşam becerileri eğitimleri verileceğini aktardı.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, Şanlıurfalı çocuklar adına yaşadığı mutluluğu şu sözlerle dile getirdi : “Şanlıurfa’da eğitim desteğine ihtiyaç duyan birçok çocuğumuz bulunuyor. Eğitim konusunda dezavantajlı bir bölge olan Şanlıurfa’da çocuklarımız artık nitelikli eğitim alabilecek ve 21. yüzyılın öğrenme becerilerinden Tasarım ve Beceri Atölyeleri ile yarınlara umutla bakabilecekler. Çocuklarımıza bu imkânları sunmamıza yardımcı olan Eğitim Parkı Kurucularımız Sevgi ve Erdoğan Gönül ailesini bir kez daha anıyor ve eğitim parkında Tasarım ve Beceri Atölyesi kurmamıza destek olan Vehbi Koç Vakfı’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu. Türkiye genelinde sekizinci Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin açılışını yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, TEGV’in Türkiye genelinde açılışı yapılmayan atölyeleriyle birlikte toplam 11 Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin aktif olarak faaliyet gösterdiğini sözlerine ekledi. Okula Dönüş Proje hakkında konuşan TEGV Genel Müdürü Tosyalı, Okula Dönüş Projesi'nin Hollanda Başkonsolosluğunun desteğiyle yürütüleceğini belirterek, bölgede böyle bir projeye oldukça ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Aileleriyle birlikte tarım işçisi olarak çalışan çocuklarımızın eğitimi için Şanlıurfa’da konuşlanacak Ateş Böceği Mobil Öğrenim Birimi’nde uygulanacak Okula Dönüş Projesi detaylarını katılımcılarla paylaşmak üzere kürsüye çıkan TEGV Eğitim Programları Müdürü Devrim Uygan, şu bilgileri paylaştı: “Şanlıurfa'da bulunan mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına eğitim desteği sağlamayı amaçlayan bu projede, çocuklarımızın okuldaki uzun süren devamsızlıklarını telafi etmek için bir eğitim programı oluşturduk. Proje çerçevesinde 72 saatlik temel okuma-yazma, matematik ve yaşam becerileri eğitimleri verilecek. Tarım yerleşkelerinden çocukların döndüğü tarih olan Kasım ayından, çocukların yeniden tarım alanlarına göç ettiği Nisan ayına kadar Şanlıurfa Eyyubiye’de bulunan TEGV Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda ve yine Eyyubiye Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nun bahçesine konuşlanan TEGV Ateşböceği Eğitim Birimi’nde uygulamalar gerçekleşecek. Nisan ayında Ateş Böceği Harran’ın Koyunluca Bölgesi’nde bir okul bahçesine taşınacak ve tarım alanlarından çocuklar servisle ateş böceğine gelerek eğitim alacaklar. Aile bilinçlendirme seminerleri, öğretmen seminerleri ve gönüllü eğitimleri ile projenin etkisinin büyümesine ve bu proje ile Şanlıurfa’da eğitimin öncelikli bir gündem haline gelmesine çalışılacaktır.”

Konuşmaların ardından Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışı için kurdele kesimi gerçekleşti ve tören katılımcıları çocukların Tasarım ve Beceri Atölyesi’nde çocukların çalışmalarını izlediler.

TEGV’de çocuklar, sosyal ve duygusal yeteneklerini geliştirirken, empati kurma ve takım çalışması becerilerini yükseltiyor, kendilerini ifade ederek özgüven kazanıyorlar. Farklı becerilere sahip olarak dünyaya gelen tüm çocuklara kendi potansiyellerini ve yeteneklerini keşfetme fırsatı veren TEGV, Şanlıurfa Sevgi – Erdoğan Gönül Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek tüm etkinliklere ilköğretim çağındaki çocuklarımızı davet ediyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 39 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

İlginizi Çekebilir

Afyon’Un Yıldız Madencileri Ödüllerini Aldı

Türkiye'ye 2019’da 946 milyon dolar döviz kazandıran Ege Maden İhracatçıları Birliği, bu ihracata en büyük katkıyı sağlayan üyelerini ödüllendiriyor.


Aston Martin Vantage Üstünü Açtı

Dünyanın en hızlı açılan tavanına sahip Vantage Roadster tanıtıldı


Balparmak Kadınları Ve Gençleri Arıcılık Mesleğine Kazandırıyor

Balparmak Arıcılık Akademisi Kadın Liderlik Platformu Zirvesi’nde tanıtıldı


Lazer Epilasyon İçin İdeal Zamanı Biliyor Musunuz

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın hızlı, pratik ve kalıcı yollarından birini hiç şüphesiz lazer epilasyon oluşturuyor. Peki lazer epilasyon nedir? Kaç seans yaptırmak gerekir? Lazer epilasyon için ideal zaman hangisidir? İşte bu ve bu gibi soruların yanıtlarını DoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzman Dr. Emine Dilek Bahçekapılı Yıldırım veriyor.


Htc Vıve Yeni Vıve Cosmos Serisini Duyurdu

HTC VIVE YENİ VIVE COSMOS SERİSİNİ DUYURDU HTC VIVE, Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR ve VIVE Cosmos Play modellerini duyurdu. Yeni modüler ön kapak eklentileri, VIVE Cosmos’u VIVE ürün ailesinin en esnek ve becerikli VR başlığı haline getiriyor.


Etiketler: TEGV, Eğitim, Şanlıurfa, Tasarım, Beceri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.