9 Nisan 2019 Salı 16:31

GÜNDEM

Tegv İpek Kıraç Öğrenim Birimi 15. Yaş Gününü Coşkuyla Kutladı!

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın 2004 yılında İstanbul’da kurulan İpek Kıraç Öğrenim Birimi 15. yaşını çocukları, gönüllüleri, bağışçıları ve eğitime gönül veren dostları ile birlikte coşkuyla kutladı.

  Tegv İpek Kıraç Öğrenim Birimi 15. Yaş Gününü Coşkuyla Kutladı!
  Tegv İpek Kıraç Öğrenim Birimi 15. Yaş Gününü Coşkuyla Kutladı!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nde 7 Nisan 2019 Pazar günü saat 15.00’ te düzenlenen 15. yaş kutlamasına Onursal Başkanımız Suna Kıraç’ın eşi ve Mütevelli Heyeti Üyesi İnan Kıraç, Mütevelli Heyeti Üyesi ve 15 Yıllık TEGV Gönüllüsü Emine Çakıroğlu, Mütevelli Heyeti Üyesi Huriye Öğücü ve eşi Aydın Öğücü ile kızları, Uluslararası Danışman, Yazar, Eğitimci ve Koç Şaban Kızıldağ ile birlikte TEGV çalışanları, gönüllüleri ile çok sayıda çocuk katılım gösterdi.

İpek Kıraç Öğrenim Birimi 15. yıl kutlaması, 50 kişilik bir çocuk grubundan oluşan koronun, neşeli sesleri ile başladı. Mini konserin ardından Birim Yöneticisi Filiz Şen Erdoğan açılış konuşması ile gelenleri selamladı. Filiz Şen Erdoğan, Van’da başlayıp, İpek Kıraç Öğrenim Birimi Yöneticiliğine uzanan TEGV hikayesini anlattığı konuşmasını; “Tekrar dünyaya gelsem yine bu işi yaparım. İpek Kıraç’ın 15. Yılı’nı yaşıyor olmak çok gurur verici. Hepinizin desteğine, emeğine, gönlünüze sağlık. İyi ki varsınız. Cumhuriyet’in temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, farklı inançlara saygılı, insan ilişkilerinde; cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireylerin yetişmesine hep birlikte katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” sözleriyle tamamladı.

Filiz Şen Erdoğan mikrofonu Mütevelli Heyeti Üyesi İnan Kıraç’a devretti. İnan Kıraç ise 15 yılı geride bırakmanın yaşattığı gururu şu sözlerle dile getirdi: “ Bu devrin en mühim konularından biri gençliği yetiştirmek. Gençliği yetiştirdiğimiz takdirde onların dünyası başka ve daha güzel olacak. Onların dünyası yeni teknolojilerle daha hızlı olacak. Sizlerin pek çok kolaylıkların olduğu bir eğitim sisteminde yetişiyor olmanız beni çok mutlu ediyor. O nedenle 15. Yıl nedeniyle aranızda olduğum için çok mutluyum. Daha nice senelere.”

15. yıl Kutlamaları, Mütevelli Heyeti Üyesi ve 15 yıldır İpek Kıraç Öğrenim Birimi Gönüllüsü olarak da etkinlikler yer alan Huriye Öğücü ve Emine Çakıroğlu’nun konuşmaları ile devam etti.

Huriye Öğücü yaşadığı mutluluğu “Suna Hanım, idealleriniz ideallerimiz… Bazı insanlar ileri görüşlüdür, duyarlıdır. İçiniz ferah olsun, idealiniz hepimizin ömründen uzun. Elden ele, gönülden gönüle hep var olacak. Bana gurur veren, huzur veren, mutluluk veren bu yolda; ömrümce, gönlümle çalışacağıma söz veriyorum. İpek Kıraç Öğrenim Birimi, daha nice 15 yıllara kanat çırpacak.” şeklinde ifade etti.

Emine Çakıroğlu: “Eşimin vesilesiyle açılışına katıldığım bu güzel birimde yaklaşık sanıyorum bir 13 yıldır varım… Müthiş bir keyifle devam ediyorum. Çocuklarla beraber olmak, kıyısından köşesinden eğitimin içinde olmak çok çok büyük bir keyif veriyor bana. Genç arkadaşlara tavsiye ediyorum bunun ucunu bırakmasınlar.” diyerek, İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nin gönüllüsü olmanın yaşattığı mutluluğu paylaştı.

Uzun yıllardır gönüllü olarak etkinliklere destek veren Oya Noraman ve Yasemin Pakkan’ın da konuşmalarıyla yer aldığı kutlamada Mütevelli Heyeti Üyelerine ve Kıdemli gönüllülere çocukların yaptığı resimler hediye edildi.

15. yıl pastasının tüm davetlilerle birlikte kesilmesinin ardından kutlama Dr. Şaban Kızıldağ’ın renkli sunumu ile son buldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

İpek Kıraç Öğrenim Birimi hakkında:

180 m² kapalı alana ve 190 m² açık alana sahip olan İpek Kıraç Öğrenim Birimi’nde 2 etkinlik odası, 1 düş köşesi odası, 1 adet bilişim ve teknoloji odası, 1 adet okuma adası, kütüphanesi ve bahçesi bulunuyor.

Merve Saraç Güngör

Etiketler: Kıraç, Öğrenim, Birimi, İpek, Mütevelli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.