21 Eylül 2018 Cuma 11:19

GÜNDEM

Teknofest İstanbul’Da Aksa Gücü

AKSA’nın desteğiyle TEKNOFEST İstanbul açıldı

Teknofest İstanbul’Da Aksa Gücü
Teknofest İstanbul’Da Aksa Gücü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Aksa Jeneratör, 20 Eylül’de kapılarını açan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST İSTANBUL’un tüm enerjisini karşılıyor

Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında sahip olduğu önemli tecrübe ve geçmişten ilham alan TEKNOFEST İstanbul etkinliğinde Aksa Jeneratör de yer alıyor. Aksa Jeneratör’ün enerji sponsoru olduğu TEKNOFEST, İstanbul Yeni Havalimanı’nda 20 Eylül tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açtı. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 VAKFI) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğindeki TEKNOFEST İstanbul, yarışmalar, uluslararası TAKE OFF Start Up zirvesi, Dron Cup, Travel Hackathon etkinlikleriyle binlerce kişiyi teknolojinin dinamik dünyasında buluşturuyor. Ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin tek tek veya grup halinde katıldığı “İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması”nın yanı sıra düzenlenen diğer teknoloji yarışmaları ile teknoloji alanında gençlerin motivasyonuna önemli bir destek verilecek.

Lise, Üniversite ve üzeri öğrenciler İnsansız Hava Aracı, İnsansız Su Altı Sistemleri, Model Uçak, Robotaksi, Robotik Fetih 1453, Roket, Yapay Zekâ, İHA Destekli İnsansız Kara Aracı, Savaşan İHA Yarışması heyecanı yaşarken üniversite öğrencileri ve yetişkinler de Model Uydu ve Sürü İHA yarışmalarında geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyacak.

Aksa Jeneratör CEO’su Alper Peker; “Türkiye’nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivaline enerji desteği vererek ülkemiz tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yer aldığı bu festivalde yer almaktan gurur duyuyoruz. Aksa Jeneratör olarak üç kıta ve 160 ülkeye ihracat gerçekleştirerek her sektörden firmalara enerji desteği sağlıyoruz. Enerji desteği verdiğimiz TEKNOFEST İstanbul’da yer alarak havacılık, uzay ve teknoloji sektörüyle de ilişkilerimizi geliştirmekten dolayı çok mutluyuz” dedi.

Tüm etkinliklerin vazgeçilmez çözüm ortağı Aksa Jeneratör de teknoloji festivalinin heyecan verici unsurları arasında yer alan rüzgâr türbininin kesintisiz çalışmasını sağlıyor.

AKSA Jeneratör Hakkında

1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 50’den fazlasını ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 14 ofisi ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

2019 Yılına Dair Beklentilerimiz Artıyor

2019 Yılına Dair Beklentilerimiz Artıyor


Adet Düzensizliğine Yol Açan Hastalıklara Dikkat!

Kadın sağlığı konusunda en önemli noktalardan biri de adet döngüsüdür.Adet düzensizliği ise bu süreçte kadınları endişelendiren en büyük sorunlarından biridir. Senede birkaç günlük gecikmeler normal kabul edilirken, daha sık yaşanan adet düzensizlikleri miyom, tümör gibi sorunlara işaret edebilir. Bu tür adet düzensizliği durumlarında mutlaka uzman yardımı alınmalıdır. Memorial Bahçelievler Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Deniz Yıldıran Sarıcı, adet düzensizliği konusunda bilgi verdi.


Bimsa Sabancıdx Oldu, Türkiye’Nin Dijital Dönüşümünde Rol Modelliğe Soyundu

Sabancı Holding, “Yeni Neslin Sabancı’sı” felsefesi ile başlattığı dijital dönüşüm sürecinde önemli bir adım daha attı. Sabancı Holding bünyesinde 43 yıldır teknoloji çözümleri üreten Bimsa, bundan böyle yeni nesil teknolojilere yatırım yaparak SabancıDx adıyla kurumların ve Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik edecek. Türkiye’nin ihtiyacı olan teknolojiye dayalı, yüksek katma değerli üretime odaklandıklarını belirten Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, “Lider olmanın sorumluluğu, dönüşüme de liderlik etmeyi gerektirir. SabancıDx, Türkiye’nin dijital dönüşümünde rol model olacak” dedi.


Zamansız Tasarımı Red Dot Ödüllü Lıttle Interıors

DONE BY DEER LITTLE INTERIORS SERİSİ TÜRKİYE’DE!


3M Türkiye'nin Desteklediği Laska Enerji 1 Milyon Ağacın 1 Yılda Temizlediği Co2 Kadar Salınımı Engelleyecek

3M Türkiye tarafından verilen 50 bin TL’lik ödülün sahibi olan Laska Enerji, kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli hammaddeler ve elektrik enerjisi elde ediyor. Laska Enerji bu yöntemle ortalama 1 milyon ağacın bir yılda temizlediği Co2 kadar salınımı engelleyecek


Etiketler: Aksa, Jeneratör, İstanbul, teknoloji, TEKNOFEST

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.