8 Kasım 2019 Cuma 10:32

GÜNDEM

Teknopark İstanbul Tto, Başarılı Projeleriyle Isıf’19’A Damga Vurdu!

Teknopark İstanbul Tto, Başarılı Projeleriyle Isıf’19’A Damga Vurdu!
Teknopark İstanbul Tto, Başarılı Projeleriyle Isıf’19’A Damga Vurdu!
Teknopark İstanbul Tto, Başarılı Projeleriyle Isıf’19’A Damga Vurdu!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bilimsel ve teknolojik bilgiyle kalkınmaya aracılık etmek, üretilen bilginin ticarileştirilmesini sağlamak ve teknoloji transferini desteklemek amacıyla Teknopark İstanbul tarafından kurulan Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO); 4. Uluslararası İstanbul Buluş Fuarı (ISIF'19)'na katıldığı 10 patentin tamamının madalya ile ödüllendirilmesiyle damga vurdu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA) organizasyonuyla düzenlenen yarışmada; Teknopark İstanbul girişimcileri 2 altın, 7 gümüş ve 1 onur madalyasını kazanırken etkinliğin en büyük ödülü kabul edilen The International Federation of Inspection Agencies (IFIA) Grand Prix Kupasını ise Teknopark İstanbul TTO ekibi kazandı.

Savunma sanayi, inşaat, enerji, sağlık, güvenlik, haberleşme gibi kritik alanlarda yüksek teknolojili Ar-Ge geliştirmeleri yapan Teknopark İstanbul girişimcilerinin yarışmada elde ettikleri başarıdan gurur duyduklarını dile getiren Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu: “Teknopark İstanbul olarak girişimcilerimizi, geliştirdikleri ürünlerden ticari bir fayda elde edebilmeleri için TTO yapılanmamızla yakından destekliyoruz. Fikirlerin oluşumundan ticarileşmesine kadar tüm aşamalarda Teknopark İstanbul şirketler ve bölgemizde yer alan firmalar arasında teknoloji transferi faaliyetlerimizi; projelere ulusal ve uluslararası fonlardan destek ve danışmanlık alma, üniversite – sanayi / sanayi – sanayi işbirliğini sağlama, fikri sınai mülkiyet haklarının korunması ve işbirliği geliştirme konularında yürütüyoruz.”

ISIF’19’da ödüllendirilen Teknopark İstanbul TTO Patentleri hakkında detaylı bilgiler ise şöyle:

Plustechno- Katkılı Çimento Üretim Yöntemi – ECO-CEM: Ülkemizde iç piyasada yılda 80 milyon m3 hazır beton üretiliyor ve 40 milyon ton/yıl CEM I 42.5 tip, %95 klinker içeren çimento kullanılıyor. Oysa dünya genelinde çevreye duyarlı katkılı çimento tipleri daha fazla tüketiliyor. Bunun nedeni klinker üretiminde açığa çıkan karbondioksit salınımını azaltmak ve atıkların daha fazla oranda kullanılmasına fırsat tanımaktır. Plustechno, bu projeyi daha az enerji tüketimiyle mineral katkılı çimento üretim yöntemi gerçekleştirmek ve çevreye daha az miktarda CO2 verilmesine olanak sağlamak için geliştiriyor.

Stratejik Yenilikçi Girişimler- Düşey akslı, fırtına korumalı rüzgar tribünü ve kulak rahatsızlıkları için yeni nesil teşhis ve tedavi cihazı: Rüzgar tribünü çok etkili bir fırtına koruma yöntemi olarak ABD, AB, İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, İsviçre, Hollanda, Singapur, Japonya ve Yeni Zelenda’da patentli durumda. Bu da dünya çapında da yenilikçi bir proje olarak kabul edildiğinin göstergesi. Aynı şirketin kulak rahatsızlıkları için de bir teşhis ve tedavi cihazı bulunuyor. Bu cihazla klasik KBB teşhis cihazları ile görülemeyecek problemleri tespit edip rehabilitasyonuna yönelik adımlar atabiliyor.

Kurulacak şebeke ile 433MHz, 868MHz ve 2.4GHz frekanslarında çalışan Bluetooth, ZigBee, ANT, NbloT gibi şebekelerin ortak bir donanım ve yazılım kullanarak haberleşmesi hedefleniyor.

Cidea -Veri Diyodu Güvenli Ağ Geçidi Donanımı: Bu buluş; başta savunma, havacılık ve uzay, enerji, kamu ve finans sektörü vb. veri gizliliği önem arz eden sektörlerin sistemlerinde kullanıma uygun dijital verinin güvenli ve fiziksel tek yönlü akışını sağlayan veri diyodu güvenli ağ geçidi donanımıyla ilgili olarak geliştiriliyor.

ELAA Teknoloji- 3 Boyutlu akciğer Navigasyon Sistemi: Ürün; akciğerde kanser şüphesi taşıyan hastalarda erken teşhisi amaçlayan, doktorun biyopsi almasını kolaylaştıran, güvenli ve kesin teşhis sağlayan bir algoritma sistemidir.

Mamtaş- LPWAN Arazi Güvenliği Sistemi: Ucuz ve etkin akıllı taşlar yardımıyla açık arazilerde insan/hayvan geçişlerini tespit edip haber vererek anlık anti-terörizm istihbarat sağlıyor. Ülke sınırları, barajlar, hava alanları, fabrika arazileri gibi devasa sınırlara sahip bölgelerde yapılan izinsiz insan hareketlerinin tespitini ucuz ve etkin şekilde sağlayarak bölgelerin güvenliğini sağlamak için tasarlanıyor.

Satek Ar-Ge- Döner Namlulu Silah Sistemi: Döner Namlulu Silah Sistemi, daha küçük alanlara sığacak şekilde ve ağırlık açısından önemli avantaj sağlar niteliktedir. Daha küçük ve hafif olmasına rağmen muadilleri ile benzer performans değerlerini sağlamaktadır.

Mobiki: Navigasyon teknolojilerinde özellikle kapalı mekanlar için uluslararası standartlarda geliştirilmiş yerli bir çözümdür.

ENOCH -Electric Next Generation Operational Commodity Handler: Çok amaçlı, elektrikli, geliştirilebilir, uzaktan erişilebilir ve otonom kara aracıdır. Yol dışı ağır hizmet makinalarının; inşaat, madencilik, endüstri ve tarım alanlarında gerçekleştirdiği tüm görevleri yerine getirebilen tek makinedir. Kaldırma, taşıma, beton ve toprak işleri tek bir modüler makina ile yapılır. Ürünün amacı; sanayide ihtiyaç duyulan birçok aracın tek bir platformda bir araya getirilmesini sağlamak, kullanıcıların iş makinası maliyetlerini azaltmaktır. Kullanıcı tek bir platform satın alıp, yanında ise sadece kullanacağı donanımları ve buna bağlı ekipmanları satın alarak ihtiyaç duyduğu tüm işleri yerine getirebilmektedir. Dolayısıyla, platformun modüler yapısı sayesinde birçok iş makinası oluşturulabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

‘Ölü'n Bizi Ayırana Dek’ 17 Kasım’Da Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Hakan Yılmaz'ın yönettiği ve aynı zamanda başrolünü Ebru Cündübeyoğlu ile paylaştığı, konsepti PuCCa’ya ait olan tiyatro oyunu, 17 Kasım Pazar saat 20:00’de Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde seyircisiyle buluşuyor.


Huawei, All Flash Depolama Çözümü Oceanstor Dorado V6’Yı Duyurdu

Huawei, Penta Teknoloji ve IDC iş birliğiyle İstanbul’da düzenlediği Huawei IT Day etkinliğinde yeni nesil All-Flash Depolama çözümü OceanStor Dorado V6’yı iş dünyasına tanıttı. Etkinlikte ayrıca Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının temsilcileri dijital dönüşüm hikayelerini katılımcılarla paylaştı.


Geleceğin Şirketleri Hazır Ofislerde Kuruluyor

Gelişen teknolojilerle birlikte dünyada ve Türkiye’de freelancer çalışanların sayısı giderek artıyor. Mesai saatinin yanı sıra iş yeri kavramını da kökten değiştiren bu trend ile çalışmak isteyenler için artık yer ve zaman kavramlarının bir önemi kalmıyor. Avustralya’dan dünyaya açılarak 23 ülke, 54 şehir ve 160 lokasyona yayılan hazır ofis fikrinin mucidi Servcorp’un Türkiye Direktörü Damla Özgönül’e göre, dünya çapında işlere imza atan freelancerlar, başlangıç maliyetlerini ortadan kaldıran, internet, telefon bağlantısı, sekretarya, asistan desteği, temizlik ve güvenlik gibi hizmetleri yüksek kalitede sunan hazır ofisleri tercih ediyor.


The Organic Pharmacy’Den 2020’Ye Avantajlı Yeni Yıl Hediye Koleksiyonları Bülten&Görseller

Yeni yıla sağlıklı, organik hediyeler


Adidas Originals Teşvikiye No 17’Deki Etkinlikleri Devam Ediyor

adidas Originals TEŞVİKİYE NO:17’deki Etkinlikleri Devam Ediyor


Etiketler: İstanbul, Teknopark, için, daha, sağlamak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.