2 Mayıs 2019 Perşembe 10:41

GÜNDEM

Teksüt Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!

Mayıs 2019

Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
Teksüt   Ramazan’Da Ayranı Sofralardan Eksik Etmeyin!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ramazan döneminde su ve mineral kaybını gidermenin sağlıklı yolu

Teksüt, Ramazan sofralarında gazlı ve kalorili içecekler yerine su ve mineral kaybına en güzel cevabı veren ayranın tercih edilmesini öneriyor. Ayran, 7’den 77’ye her yaştan neredeyse herkesin tüketebildiği, suyla birlikte en sağlıklı içeceklerden biri olarak öne çıkıyor.

Ramazan döneminde normal beslenme düzeninden farklı bir düzene geçiliyor, öğün sayısı ve saatleri tamamen değişiyor. Bununla birlikte Ramazanın sıcak aylara denk gelmesi nedeniyle gün boyunca devam eden susuzluğun yanında terleme sonucu mineral kayıpları yaşanabiliyor.

Türkiye’nin önde gelen süt ve süt üreticilerinden Teksüt, bu süreci dengelemek adına gazlı ve kalorili içecekler yerine Ramazan sofralarında susuzluğun ayran ile giderilmesini tavsiye ediyor.

Sıvı dengesine katlıda bulunuyor

Ayranın, içerdiği vitaminlerle tamamlayıcı besin niteliği taşıdığına dikkat çeken Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, “Ayrıca terleme ile oluşan tuz ve mineral kaybını önlüyor, böylece vücuttaki sıvı dengesinin sağlanmasına yardımcı oluyor. Soğuk muhafaza edildiği için de serinletici etkisiyle hem ferahlatıyor hem rahatlatıyor” bilgisini paylaştı. Aksaray, ayranın tok tutan özelliğiyle de Ramazan döneminde fayda sağladığını söyledi.

Türkiye, ayranı en çok Ağustos ayında içiyor

Toplum olarak ayranı seviyoruz ve giderek daha çok tercih ediyoruz. 2014 yılında 598 bin ton düzeyinde olan ayran üretimi TÜİK verilerine göre 2018’de 717 bin tona çıktı. Bu üretim, tüketimin de arttığını gösteriyor. En yoğun ayran tüketimi ise yazın en sıcak günlerine denk gelen Ağustos ayında gerçekleşiyor. En düşük tüketimin gerçekleştiği Aralık-Ocak aylarına göre yaz günlerinde yüzde 30’luk tüketim artışı meydana geliyor.

Ramazan sofrasında süt ürünlerine yer açın

Susuzluğu ayranla gidermeyi tavsiye eden Teksüt, bununla birlikte diğer süt ürünlerinin de önemine dikkat çekti. Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray, “sağlıklı ve dengeli bir Ramazan dönemi için; ‘süt, yoğurt, ayran, cacık, peynir, tereyağı gibi süt ve süt ürünlerini ya da süt içeren, sütle yapılan yemek ve tatlıları sofralarınızdan eksik etmeyin” önerisinde bulundu.

Benzersiz besin öğesi

Arda Aksaray, süt ürünlerinin başta protein ve kalsiyum olmak üzere yağ, karbonhidrat, çeşitli vitaminler gibi içerikleriyle Ramazan döneminde de benzersiz ve besleyici birer besin öğesi olarak öne çıktığının altını çizdi.

Teksüt Ayran

Teksüt, ayran ihtiyacına değişik boyutlardaki ambalajlarıyla cevap veriyor. Teksüt Ayran 180, 200 ve 300 ml; 1 ve 1,5 litrelik ambalajlarda ve 200 mililitrelik cam şişede ayransevenlerin dikkatine sunuluyor.

Denove Halkla İlişkiler ve Danışmanlık / 0216 550 88 74

İlginizi Çekebilir

Gızıa & Gızıa Gate Emaar Square Mall’Da Açıldı

Türk modasının dünya çapında güçlü markası GIZIA ve Türk tasarımcıların koleksiyonlarının yer aldığı GIZIA GATE, Emaar Square Mall’da açıldı.


Neşeli Yeni Yıl Saksısı Çocuklardan! 14 15 Aralık

Yeni yıl heyecanı başladı! Çocuklar yeni yıl coşkusunu bu hafta sonu Trump Alışveriş Merkezi’nde yaşayacak. Minikler; Trumpland’de düzenlenecek atölyede hayal güçlerini kullanarak ‘neşeli yeni yıl saksısı’ tasarlayacak. Tasarladıkları yeni yıl saksılarını evlerinin en güzel köşesine koyabilecek ya da sevdiklerine hediye edebilecek. Atölye etkinlikleri, 14-15 Aralık tarihlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.


Ödüllü Eserlerin Yer Aldığı “Piyanolu Dörtlüler” Albümü Çıktı

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ulusal beste yarışmasında ödül alan eserler “Piyanolu Dörtlüler” adlı albümle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.


Gloria Hotels & Resorts Yeni Yılı Aşkın Nur Yengi İle Karşılıyor

Gloria Hotels & Resorts Yeni Yılı


Güzelliğin En Harika Takvimi L’Occitane’Da...

Herkes için yılbaşı hediyeleri...


Etiketler: Ramazan, Teksüt, ayran, döneminde, mineral
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!
Overwatch’Ta Kış Masalı Başlıyor!

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.