16 Şubat 2019 Cumartesi 08:01

GÜNDEM

Temmuz Ayında Arazilerini Özelleştirmeye Başlayacakk Özbekistan Türk Müteahhitlerin Peşinde

ÖZBEKİSTAN İNŞAAT BAKAN YARDIMCISI İSKANDAROV, TMB’Yİ ZİYARET ETTİ

Temmuz Ayında Arazilerini Özelleştirmeye Başlayacakk Özbekistan Türk Müteahhitlerin Peşinde
Temmuz Ayında Arazilerini Özelleştirmeye Başlayacakk Özbekistan Türk Müteahhitlerin Peşinde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ARAZİ ÖZELLEŞTİRMESİNE HAZIRLANAN ÖZBEKİSTAN,

TÜRK MÜTEAHHİTLERİNE FIRSAT SUNUYOR

Resmi ziyareti kapsamında TMB’yi ziyaret eden Özbekistan İnşaat Birinci Bakan Yardımcısı Erkin İskandarov, Temmuz ayında çıkaracakları yeni bir düzenleme ile ülkesinde arazi özelleştirmesine başlanacağını, bu gelişmenin Türk müteahhitler için de yeni fırsatlar sunacağını belirtti.

Özbekistan İnşaat Bakan Yardımcısı Erkin İskandarov, Türkiye ziyareti kapsamında beraberindeki heyetle 15 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’ni ziyaret etti. Bakan İskandarov, TMB Genel Merkez Binası’nda Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Kartal Usluel’in ev sahipliğinde Türk müteahhitlik firmaları temsilcilerinin de yer aldığı toplantıya katıldı.

Türkiye ve Özbekistan Cumhurbaşkanlarının son dönemde gerçekleştirdikleri temaslarla iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere ivme kazandırılması için bir yol haritası oluşturulduğuna işaret eden İskandarov, “Özbekistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ve büyükelçiliklerimizi inşa eden Türkler olmuştu. Dünya ile bütünleşme sürecimizde de Türk işadamları bizim için köprü görevi görecektir. Bizim için öncelikli olan Türkiye’nin, Türk inşaat sektörünün zengin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz” diye konuştu.

Ülkede sürdürülen liberalleşme ve demokratikleşme politikaları hakkında bilgi veren İskandarov, bu çerçevede Temmuz ayında çıkarılması beklenen bir düzenlemeyle Özbekistan’da arazilerin özelleştirilmesine başlanacağını kaydetti. Erkin İskandarov, ülkede yabancı yatırımda Rusya’nın ardından ikinci sırada yer alan Türkiye ile inşaat alanında toplu konut, otel, karayolu, okul ve sulama kanalları inşası ile yenilenebilir enerji ve atık yönetimi gibi çeşitli alt ve üst yapı projelerinde işbirliği yapabileceklerini belirtti. Özbekistan İnşaat Birinci Bakan Yardımcısı, geçen ay yapılan bir düzenleme ile de ülkenin bir turizm hamlesi başlattığını ve en az 50 odalı otel projelerinin Ocak 2022’ye kadar tamamlanması için yatırımcılara önemli teşvikler sunacaklarını ekledi.

TMB Yönetim Kurulu Üyesi Kartal Usluel de Özbekistan’da başta vize muafiyeti olmak üzere son birkaç yıldır iş ve yatırım ortamını iyileştirecek etkileyici adımlar atıldığını gözlediklerini belirtti. Türk müteahhitlik firmaları tarafından Özbekistan’da bugüne kadar 2,7 milyar ABD Doları tutarında 128 proje üstlenildiğini söyleyen Usluel, önümüzdeki dönemde Türk firmalarının kamu – özel sektör işbirliği modeli (PPP) tecrübeleri konusunda işbirliği ile ilişkilere ivme kazandırılabileceğini de vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Bath & Body Works’Ün Bugüne Kadarki En Lüks Ve Şaşalı Kokusuyla Tanışın!

Bath & Body Works’ün kırmızıdan aldığı güçle yarattığı ve lüks içeriklerle zenginleştirdiği koleksiyonu size her zaman feminen, özgüvenli ve sürprizlerle dolu olmanın anahtarını veriyor.


Kansere Karşı 7 Etkili Beslenme Önerisi!

1-7 Nisan Kanser Haftası


Alice Müzikali’Nin Minik Yıldızı Ecrin Su Çoban ‘Selfie Günü’ Etkinliği Yapıyor, 30 Mart Cumartesi

Sosyal medyadaki binlerce takipçisi ile fenomen olan, aynı zamanda Alice Müzikali’nde de rol alan minik yıldız Ecrin Su Çoban, Trump Alışveriş Merkezi’nde ‘selfie günü’ etkinliği yapıyor. Alışveriş merkezinin çocuk katı Trumpland’de kurulan özel sahnede takipçileri ile buluşacak olan Ecrin Su Çoban aynı zamanda 3 şarkı da söyleyecek. Çoban, ismini ilk olarak O Ses Türkiye Çocuklar ile duyurmuş, yarışmada derece elde etmişti.


İmam Hatiplere Bakış 2018 Raporu Açıklandı

İMAM HATİPLERE BAKIŞ 2018 RAPORU AÇIKLANDI


Ağaç Kardeşliği Projesi’Nde Fidanlar Toprakla Buluştu Sedef Avcı, Kıvanç Kasabalı, Biz Evde Yokuz

23 Mart’ta Edirne Meriç'te Ağaç Kardeşliği coşkusu yaşandı. Gönüllü koşucuların ve TEMA gönüllülerinin katılımıyla düzenlenen fidan dikim töreninde Adım Adım – Çocuklar Hatıra Ormanı için fidanlar toprakla buluştu.


Etiketler: Özbekistan, İskandarov, Türk, için, Türkiye

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.