7 Aralık 2018 Cuma 14:39

MODA

Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!

Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, kumaşlara kattığı rahatlık, esneklik, yumuşaklık gibi özelliklerin yanı sıra, başta düşük karbon ayak izi olmak üzere çevreye duyarlı üretim süreciyle de kalpleri kazanıyor.

Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kişisel ifadeyi özgürleştiren, sürdürülebilir bir tarz için tek yapılması gereken, satın alınan ürünlerin etiketini okumak ve TENCEL™ yazan giysileri tercih etmek!

Günümüz modasında kendini iyi hissetmek ve iyi işler yapılmasına destek olan ürünlere yönelmek de en az iyi görünmek kadar değerli. İşte yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, giysi ve ev tekstili ürünlerine kattığı doğal konforun yanı sıra, doğaya saygılı üretim süreciyle de dikkat çekiyor. Toprakta ve denizde çözünebildiği için doğaya geri karışabilen botanik kökenli elyafın üretiminde, başta düşük karbon izi olmak üzere çevreye duyarlı bir süreç uygulanılıyor.

TENCEL™ kişisel ifadeyi özgürleştiriyor!

Tüketicilerin çevre dostu giyim ve ev tekstili ürünleri bulmak için tek yapması gereken, tercih ettikleri ürünlerin etiketinde TENCEL™ markasını aramak! Hem sağladığı rahatlıkla kişisel ifadeyi özgürleştiren, hem de sürdürülebilir bir yaşam ve giyim tarzına sahip olmak isteyenler, TENCEL™ botanik kökenli elyafla üretilen parçaları tercih ediyor.

TENCEL™ ile üretilen giysiler, nefes alan dokularıyla nemi ve teri kumaşın içerisinde hapsetmeden dışarı atıyor. Giysilere esneklik katan botanik kökenli elyaf, sağlamlığı, renkleri koruyan yapısı ve yumuşaklığı artıran pürüzsüz yapısıyla da gün boyu doğal konforun keyfini yaşatıyor.

Lenzing Grubu

Lenzing Grubu, yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevre dostu ve yenilikçi teknolojilerle kaliteli elyaflar üreten uluslararası bir kuruluştur. Çok çeşitli tekstil ve nonwoven uygulamaların temelini oluşturan bu elyaflar, endüstriyel çözümlerde iş kıyafetleri ve koruyucu giysilerde de kullanılmaktadır.

Lenzing kalitesi ve yenilikçi gücü, ağaç bazlı selüloz elyafta global standartları oluşturmaktadır. 80 yıllık deneyime sahip Lenzing Grubu, dünyada ağaç bazlı selüloz elyaf neslinin her üçünü de önemli miktarlarda üreten tek şirkettir. Ürünleri şu markalar altında pazarlanmaktadır: Tekstil uygulamaları için TENCELTM nonwoven için VEOCELTM ve diğer alanlarda özel elyaf çözümleri ve ürünleri için LENZINGTM. REFIBRATM geri kazanım teknolojisi gibi inovasyonlar, tespit edilebilir LENZINGTM ECOVEROTMmarkalı viskon elyaflar ve TENCELTMLuxe markalı liyosel filament iplik, Lenzing'i global bir inovasyon lideri yapmaktadır.

Lenzing Grubu’nun başarısı, inovasyon, teknoloji ve kalitede liderlikle birleşen müşteri odaklılığına dayanmaktadır. Lenzing, çok yüksek çevre standartlarına ve sürdürülebilir yönetim ilkelerine bağlıdır. Sektörünün en sürdürülebilir şirketi olarak, iş süreçleri için aldığı çok sayıda uluslararası sürdürülebilirlik sertifikası ile bu bağlılığını kanıtlamıştır. Lenzing Grubu, ana faaliyet kolu olan elyafların yanında mühendislik ve fabrika inşaatı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

TENCEL™ Hakkında

TENCEL™, Lenzing Grubu’nun giyim ve ev tekstilindeki ürün tekliflerini kapsayan özel tekstilmarkasıdır. TENCEL™ ürün markası portföyü, ayırt edici günlük kullanım ve uygulamalara hitap eder vesürdürülebilirlik, işlevsel faydalar ve doğal konfor açısından devrim niteliğinde yeni bir adımı tarif eder. TENCEL™ bünyesindeki ürün markaları ; TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate ve TENCEL™ Luxe’ten oluşmaktadır.

Botanik kökenli ve doğada çözünür TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell elyaflar, kumaşlarda kullanıldığında nefes alabilirliğini arttırabilir ve minimum statik yük oluşturur. TENCEL™ Modal ve Lyocell elyaflardan yapılan kumaşlar pürüzsüzlüğü, uzun süre dayanan yumuşaklığı, canlı ve daha kalıcı renkleriyle ciltte nazik bir dokunuş hissi bırakır. Nem yönetimi sayesinde TENCEL™ Lyocell elyaflar, nemi etkin bir şekilde emer. Elyaf yüzeyinde daha az nem birikmesi sayesinde, TENCEL™ Lyocell elyaflar bakteri oluşumuna daha az elverişli bir ortam oluşturur ve daha hijyenik özellikler sunar. Elyafların nem yönetimi ve ısı düzenleme özellikleri, TENCEL™ Home ve TENCEL™ Active markalı kumaşlarda mevcuttur.

TENCEL™ markası altında kullanılan elyaflar, Lenzing Ağaç ve Hamur Politikasının katı yönergelerine uygun olan sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan elde edilir. Yani her ikisi de selülozik elyaf olan TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, çevreye duyarlı üretim süreçleriyle üretilir ve doğada çözünür ve gübreleşebilir niteliktedir. TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, ABD Tarım Bakanlığı’nın BioPreferred® Programına seçilmiştir.

Lenzing Grubu 2017 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2.26 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.009.000 ton Çalışan sayısı: 6.488

TENCELTM, VEOCELTM, LENZINGTM, REFIBRATM, ECOVEROTM Lenzing AG'nin markalarıdır.

.............................................................................................................................................................................................................................

İlginizi Çekebilir

Epic Games Mağazası Kataloğunu Sürpriz Oyunlarla Genişletiyor

21.03.2019 – Epic Games, oyun geliştiricilerine büyük avantaj sunan gelir paylaşım modeliyle ve kendi mağazasına özel yapımlarıyla epey ilgi çeken dijital oyun mağazasını geliştirmeye devam ediyor. Firmanın oyun geliştiricilere yönelik dünyanın en büyük etkinliği olan ve oyun basınının dikkatle takip ettiği GDC 2019’da Epic Games Mağazası hakkında yaptığı açıklamalar etkinliğe damgasını vurdu.


Huaweı Akıllı Hesaplama İle Bilgi İşlem Sektörünü Değiştiriyor

HUAWEI Intelligent Computing, Endüstri 4.0 ve Akıllı Hesaplama devriminin gereksinimi olan donanımsal altyapıyı, yükse performans ve enerji tasarrufu ile sunuyor. Uçtan uca tüm bilgi işlem donanım altyapısını kapsayan Huawei Intelligent Computing çözümleri, şirketleri geleceğin akıllı dünyasına adım atmalarını sağlıyor.


Bülten Özgür Masur, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’A Disko Ruhunu Taşıdı!

Özgür Masur, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a disko ruhunu taşıdı!


Amerikan Hastanesi Sanata Verdiği Desteği İksv İşbirliği İle Sürdürüyor

Kurulduğu günden bu yana kültür ve sanata verdiği desteği sürdüren Amerikan Hastanesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 2019 yılı boyunca düzenlenecek olan etkinliklerin sağlık servis sponsoru oldu.


Mbfwı Giray Sepin Sponsored By Tencel™ Sonbahar Kış 2019

sponsored by


Etiketler: TENCEL™, Lenzing, için, Grubu, elyaflar

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.