7 Aralık 2018 Cuma 14:39

MODA

Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!

Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, kumaşlara kattığı rahatlık, esneklik, yumuşaklık gibi özelliklerin yanı sıra, başta düşük karbon ayak izi olmak üzere çevreye duyarlı üretim süreciyle de kalpleri kazanıyor.

Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
Tencel™ İle Modada Yaprağın İzini Sürün!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kişisel ifadeyi özgürleştiren, sürdürülebilir bir tarz için tek yapılması gereken, satın alınan ürünlerin etiketini okumak ve TENCEL™ yazan giysileri tercih etmek!

Günümüz modasında kendini iyi hissetmek ve iyi işler yapılmasına destek olan ürünlere yönelmek de en az iyi görünmek kadar değerli. İşte yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ botanik kökenli elyaf, giysi ve ev tekstili ürünlerine kattığı doğal konforun yanı sıra, doğaya saygılı üretim süreciyle de dikkat çekiyor. Toprakta ve denizde çözünebildiği için doğaya geri karışabilen botanik kökenli elyafın üretiminde, başta düşük karbon izi olmak üzere çevreye duyarlı bir süreç uygulanılıyor.

TENCEL™ kişisel ifadeyi özgürleştiriyor!

Tüketicilerin çevre dostu giyim ve ev tekstili ürünleri bulmak için tek yapması gereken, tercih ettikleri ürünlerin etiketinde TENCEL™ markasını aramak! Hem sağladığı rahatlıkla kişisel ifadeyi özgürleştiren, hem de sürdürülebilir bir yaşam ve giyim tarzına sahip olmak isteyenler, TENCEL™ botanik kökenli elyafla üretilen parçaları tercih ediyor.

TENCEL™ ile üretilen giysiler, nefes alan dokularıyla nemi ve teri kumaşın içerisinde hapsetmeden dışarı atıyor. Giysilere esneklik katan botanik kökenli elyaf, sağlamlığı, renkleri koruyan yapısı ve yumuşaklığı artıran pürüzsüz yapısıyla da gün boyu doğal konforun keyfini yaşatıyor.

Lenzing Grubu

Lenzing Grubu, yenilenebilir ağaç ham maddesinden çevre dostu ve yenilikçi teknolojilerle kaliteli elyaflar üreten uluslararası bir kuruluştur. Çok çeşitli tekstil ve nonwoven uygulamaların temelini oluşturan bu elyaflar, endüstriyel çözümlerde iş kıyafetleri ve koruyucu giysilerde de kullanılmaktadır.

Lenzing kalitesi ve yenilikçi gücü, ağaç bazlı selüloz elyafta global standartları oluşturmaktadır. 80 yıllık deneyime sahip Lenzing Grubu, dünyada ağaç bazlı selüloz elyaf neslinin her üçünü de önemli miktarlarda üreten tek şirkettir. Ürünleri şu markalar altında pazarlanmaktadır: Tekstil uygulamaları için TENCELTM nonwoven için VEOCELTM ve diğer alanlarda özel elyaf çözümleri ve ürünleri için LENZINGTM. REFIBRATM geri kazanım teknolojisi gibi inovasyonlar, tespit edilebilir LENZINGTM ECOVEROTMmarkalı viskon elyaflar ve TENCELTMLuxe markalı liyosel filament iplik, Lenzing'i global bir inovasyon lideri yapmaktadır.

Lenzing Grubu’nun başarısı, inovasyon, teknoloji ve kalitede liderlikle birleşen müşteri odaklılığına dayanmaktadır. Lenzing, çok yüksek çevre standartlarına ve sürdürülebilir yönetim ilkelerine bağlıdır. Sektörünün en sürdürülebilir şirketi olarak, iş süreçleri için aldığı çok sayıda uluslararası sürdürülebilirlik sertifikası ile bu bağlılığını kanıtlamıştır. Lenzing Grubu, ana faaliyet kolu olan elyafların yanında mühendislik ve fabrika inşaatı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

TENCEL™ Hakkında

TENCEL™, Lenzing Grubu’nun giyim ve ev tekstilindeki ürün tekliflerini kapsayan özel tekstilmarkasıdır. TENCEL™ ürün markası portföyü, ayırt edici günlük kullanım ve uygulamalara hitap eder vesürdürülebilirlik, işlevsel faydalar ve doğal konfor açısından devrim niteliğinde yeni bir adımı tarif eder. TENCEL™ bünyesindeki ürün markaları ; TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate ve TENCEL™ Luxe’ten oluşmaktadır.

Botanik kökenli ve doğada çözünür TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell elyaflar, kumaşlarda kullanıldığında nefes alabilirliğini arttırabilir ve minimum statik yük oluşturur. TENCEL™ Modal ve Lyocell elyaflardan yapılan kumaşlar pürüzsüzlüğü, uzun süre dayanan yumuşaklığı, canlı ve daha kalıcı renkleriyle ciltte nazik bir dokunuş hissi bırakır. Nem yönetimi sayesinde TENCEL™ Lyocell elyaflar, nemi etkin bir şekilde emer. Elyaf yüzeyinde daha az nem birikmesi sayesinde, TENCEL™ Lyocell elyaflar bakteri oluşumuna daha az elverişli bir ortam oluşturur ve daha hijyenik özellikler sunar. Elyafların nem yönetimi ve ısı düzenleme özellikleri, TENCEL™ Home ve TENCEL™ Active markalı kumaşlarda mevcuttur.

TENCEL™ markası altında kullanılan elyaflar, Lenzing Ağaç ve Hamur Politikasının katı yönergelerine uygun olan sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan elde edilir. Yani her ikisi de selülozik elyaf olan TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, çevreye duyarlı üretim süreçleriyle üretilir ve doğada çözünür ve gübreleşebilir niteliktedir. TENCEL™ Modal ve TENCEL™ Lyocell, ABD Tarım Bakanlığı’nın BioPreferred® Programına seçilmiştir.

Lenzing Grubu 2017 Yılı Rakamları:

Gelirler: 2.26 milyar EUR

Üretim kapasitesi: 1.009.000 ton Çalışan sayısı: 6.488

TENCELTM, VEOCELTM, LENZINGTM, REFIBRATM, ECOVEROTM Lenzing AG'nin markalarıdır.

.............................................................................................................................................................................................................................

İlginizi Çekebilir

Yaz Işıltısı İçin Saçlarınızın İhtiyacı Olan Tek Şey Nem!

Güneşin sıcağı, denizin tuzu ve havuzun kloruyla "başımıza" bir yaz daha geliyor! Rengini kaybeden, kırılan ve zor uzayan saçlarla mutsuz olmamak için onlara doğru bir bakım uygulamak şart... Herbalife laboratuvarlarında geliştirilen Herbal Aloe Güçlendirici Saç Kremi, sülfat ve paraben içermemesi nedeniyle saç kalitesini artırmada fayda sağlıyor.


Mükemmel Görünümlü Bir Vücut İçin Öneriler

Beslenmemize dikkat etsek de, diyet yapsak da, spor yapsak da, vücudumuzun bazı bölgelerindeki fazlalıklardan ve kötü görünümdeki çatlak izlerinden, portakal kabuğu görünümden bir türlü kurtulamayız. Yaza girerken Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahu Birol Kocaalp, çatlak izlerinden ve selülitlerden kurtulmak, fit görünmek ve bölgesel yağlanmada etkili mezoterapi yöntemi hakkında bilgi verdi.


Diş Hekimliği Dijital Dünyaya Ayak Uyduruyor!

Dijital diş hekimliği, son derece hızlı bir şekilde hayatımıza girmekte! Hastaya konfor ve zaman kazancı sağlayan; son dönem diş hekimliği yöntemlerini anlatan İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Protetik Diş Tedavisi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Diker, açıkladı!


Kadir Has Üniversitesi “Lisansüstü Tanıtım Günleri” Devam Ediyor

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ


Honor’Un Amiral Gemisi N Serisinin En Yeni Üyeleri Honor 20 Ailesiyle Karşınızda

Rakipsiz kullanıcı deneyiminde mükemmelliği yakalayın: Yapay Zeka destekli 48 MP AI Dörtlü kameranın güçlü birleşimi, 7 nm Kirin 980 Yonga Seti, GPU Turbo 3.0 ve dinamik holografik tasarımı Honor 20 serisi ile geliyor.


Etiketler: TENCEL™, Lenzing, için, Grubu, elyaflar

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.