2 Ekim 2019 Çarşamba 10:22

GÜNDEM

Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı

Türkiye’nin rekabet gücünü arttıracak ve yerli üreticilerin maliyetlerinin düşürecek çözümlerim sergilendiği Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde Tezmaksan, yeni ürünü Cubebox ile yeni programı ROBOCAM’u sektör profesyonellerine tanıttı. İlk olarak Almanya’da düzenlenen EMO Hannover Fuarı’nda görücüye çıkan ürünler Türkiye’de ise ilk defa Robot Yatırımları Zirvesi’nde sergilendi.

Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Fabrikaların operatörsüz çalışmasına olanak tanıyan, özellikle gece vardiyalarında üretici şirketlere yüzde 50 verimlilik sağlayan Cubebox, standart yapısıyla da tüm CNC tezgahlarla uyumlu olmasıyla göze çarpıyor. Şirketlere özel robot sitemlerinden yüzde 20 daha uygun fiyata gelen Cubebox, sadece bir günde kurulup devreye alınabiliyor. Ayrıca bu sistem ile robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi de yapılabiliyor.

Dünyada bir ilk… Tezmaksan ROBOCAM…

Zirve kapsamında markanın görücüye çıkardığı diğer bir ürün ise 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM oldu. Cubebox için tasarlanan ve robotun kontrolüne olanak tanıyan ROBOCAM, aynı zamanda diğer robotlu makinelerde de kullanılabiliyor. ROBOCAM ile robot programlama bilgisine gerek kalmazken, ürün çizimlerini yüklediğiniz vakit ROBOCAM bunu robotun anlayacağı dile çeviriyor. Operatöre kalan tek iş ise magazini doldurup boşaltmak oluyor.

Şirket cirolarının yüzde 2’sini Ar-Ge ye ayırdıklarını, sadece son dönemde gerçekleştirdikleri Cubebox, ROBOCAM ve diğer otomasyon sistemleri için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını dile getiren Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu,güçlü bir Türkiye ve katma değeri yüksek ürünler için bunun şart olduğunu kaydetti.

Yenidünya düzeninde Ar-Ge’ye ve inovasyona ağırlık vermenin zorunluluğundan bahseden Aydoğdu, markaların rekabet gücünü arttırmak ve pazardaki yerini kaybetmemek için çalışma şekillerini değiştirmesi gerektiğini söyledi.Aydoğdu, “Kontrol üniteleri ve hassas rulmanları Türkiye olarak üretemiyoruz; çünkü bunlar dünyada 3-5 firmanın tekelinde olduğu için ithalat ağırlıklı kalıyoruz. Türkiye’de üretilen makinelerin de işçiliğini çıkardığınızda yüzde 80’i yine ithal diyebiliriz. Makinaların parçaları lego gibi toplanıyor ancak o zaman da bir katma değer yaratamıyorsunuz. Bu nedenle de dışa bağımlısınız ve en hassas parçaları ithal ediyorsunuz. Ancak bu sefer de uluslararası arenada rekabetçi olamıyorsunuz. Bu noktadaTezmaksan olarak ROBOCAM yazılımını geliştirdik. Cubebox içinde bir program olarak tasarlanan yazılım, robotların kontrolüne olanak tanıyor. Ayrıca diğer robotla makinelerde de kullanmak mümkün. Tezmaksan AR-GE ekibi olarak CNC tezgâh üretiminde kendi kontrol ünitemizi üretemiyoruz; ancak biz de robotları kontrol edebilen yerli ve milli 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM sayesinde bunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu dünyada bir ilk ve kendi imkanlarımızla yerli ve milli bir bakış açısıyla geliştirdik bu sistemi ve bunun da ihracatını yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Tek Kâr Eden Kulüp Galatasaray

KPMG Football Benchmark ekibi, Türkiye'nin dört dev kulübünün gelir-giderini analiz etti


Hapşuu Ve Arkadaşları Marmara Park’A Geliyor

TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmlerinden Hapşuu, 22-23 Kasım tarihlerinde tiyatro oyunuyla Marmara Park Alışveriş Merkezi’nde çocukları bekliyor.


Gyoder Gösterge Faiz İndirimi İpotekli Konut Satışlarında Sıçrama Yarattı

‘GYODER GÖSTERGE’ TÜRKİYE GAYRİMENKUL SEKTÖRÜ 2019-3. ÇEYREK RAPORU YAYINLANDI


Öğretmenler Günü İçin En Güzel Hediye Seçenekleri Paşabahçe Mağazaları’Nda

Paşabahçe Mağazaları, öğrencilerini sevgiyle geleceğe hazırlayan öğretmenlere, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde özel bir hediye almak isteyenlere farklı seçenekler sunuyor.


Zorlu Psm ’De Bu Hafta 25 Kasım – 01 Aralık

Bütün haftayı saracak Bollywood rüzgarının yanı sıra caz, rock ve tekno müzik tutkunlarını da etkisi altına alacak bir programla Zorlu PSM yine dopdolu içerikleri ile izleyicilere unutulmaz bir hafta yaşatacak.


Etiketler: ROBOCAM, Cubebox, için, yüzde, diğer

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.