2 Ekim 2019 Çarşamba 10:22

GÜNDEM

Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı

Türkiye’nin rekabet gücünü arttıracak ve yerli üreticilerin maliyetlerinin düşürecek çözümlerim sergilendiği Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’nde Tezmaksan, yeni ürünü Cubebox ile yeni programı ROBOCAM’u sektör profesyonellerine tanıttı. İlk olarak Almanya’da düzenlenen EMO Hannover Fuarı’nda görücüye çıkan ürünler Türkiye’de ise ilk defa Robot Yatırımları Zirvesi’nde sergilendi.

Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
Tezmaksan Robot Zirvesi’Nde Cubebox Ve Yeni Yazılımı Robocam’I Tanıttı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Fabrikaların operatörsüz çalışmasına olanak tanıyan, özellikle gece vardiyalarında üretici şirketlere yüzde 50 verimlilik sağlayan Cubebox, standart yapısıyla da tüm CNC tezgahlarla uyumlu olmasıyla göze çarpıyor. Şirketlere özel robot sitemlerinden yüzde 20 daha uygun fiyata gelen Cubebox, sadece bir günde kurulup devreye alınabiliyor. Ayrıca bu sistem ile robot programlama bilgisine ihtiyaç duymadan parça değişimi de yapılabiliyor.

Dünyada bir ilk… Tezmaksan ROBOCAM…

Zirve kapsamında markanın görücüye çıkardığı diğer bir ürün ise 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM oldu. Cubebox için tasarlanan ve robotun kontrolüne olanak tanıyan ROBOCAM, aynı zamanda diğer robotlu makinelerde de kullanılabiliyor. ROBOCAM ile robot programlama bilgisine gerek kalmazken, ürün çizimlerini yüklediğiniz vakit ROBOCAM bunu robotun anlayacağı dile çeviriyor. Operatöre kalan tek iş ise magazini doldurup boşaltmak oluyor.

Şirket cirolarının yüzde 2’sini Ar-Ge ye ayırdıklarını, sadece son dönemde gerçekleştirdikleri Cubebox, ROBOCAM ve diğer otomasyon sistemleri için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını dile getiren Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu,güçlü bir Türkiye ve katma değeri yüksek ürünler için bunun şart olduğunu kaydetti.

Yenidünya düzeninde Ar-Ge’ye ve inovasyona ağırlık vermenin zorunluluğundan bahseden Aydoğdu, markaların rekabet gücünü arttırmak ve pazardaki yerini kaybetmemek için çalışma şekillerini değiştirmesi gerektiğini söyledi.Aydoğdu, “Kontrol üniteleri ve hassas rulmanları Türkiye olarak üretemiyoruz; çünkü bunlar dünyada 3-5 firmanın tekelinde olduğu için ithalat ağırlıklı kalıyoruz. Türkiye’de üretilen makinelerin de işçiliğini çıkardığınızda yüzde 80’i yine ithal diyebiliriz. Makinaların parçaları lego gibi toplanıyor ancak o zaman da bir katma değer yaratamıyorsunuz. Bu nedenle de dışa bağımlısınız ve en hassas parçaları ithal ediyorsunuz. Ancak bu sefer de uluslararası arenada rekabetçi olamıyorsunuz. Bu noktadaTezmaksan olarak ROBOCAM yazılımını geliştirdik. Cubebox içinde bir program olarak tasarlanan yazılım, robotların kontrolüne olanak tanıyor. Ayrıca diğer robotla makinelerde de kullanmak mümkün. Tezmaksan AR-GE ekibi olarak CNC tezgâh üretiminde kendi kontrol ünitemizi üretemiyoruz; ancak biz de robotları kontrol edebilen yerli ve milli 2,5 eksen CAD CAM yani ROBOCAM sayesinde bunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu dünyada bir ilk ve kendi imkanlarımızla yerli ve milli bir bakış açısıyla geliştirdik bu sistemi ve bunun da ihracatını yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Axess Mobil İle İstanbulkart’Ta Yetersiz Bakiye Dönemi Sona Eriyor!

Akbank müşterileri artık Axess Mobil ile ek ücret ödemeden, kolay ve hızlı bir şekilde İstanbulkartlarına bakiye yükleyebiliyor. Üstelik otomatik yükleme talimatı veren Axessliler 90 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.


Paşabahçe Mağazaları’Ndan Cihan Barutluk Obje

Anadolu topraklarında binlerce yıldır var olmuş sayısız uygarlığın kültürel ve sanatsal birikimini cam ve ustalıkla birleştirip yeniden yorumlayarak gelecek nesillere miras bırakmak için çalışmalarını sürdüren Paşabahçe Mağazaları, “Tarih-Kültür-Cam” Koleksiyonları’na “Kayıp Hazineler” Koleksiyonu ile yepyeni bir soluk getiriyor. Yurt dışına götürülen tarihi eserlerle ilgili farkındalık yaratmak, geri alınmış eserlere ve kültür varlıklarına sahip çıkma konusunda da bilinci artırmak hedefiyle hazırlanan yepyeni koleksiyonda “Cihan Barutluk Obje” tasarımıyla dikkat çekiyor.


Başkan İmamoğlu, Genç Lider Adaylarına Seslendi “Kamuda Liyakat Ötesi Kavramları Çatır Çatır Yıkacağız”

Başkan İmamoğlu, genç lider adaylarına seslendi:


Harley Davidson Footwear’In Yol Arkadaşı Fatma Turgut Boyner’De Sevenleriyle Buluşuyor

HARLEY-DAVIDSON FOOTWEAR’IN YOL ARKADAŞI


Kale Banyo 'Smart' Felsefesiyle, Hijyen Ve Tasarrufu Bir Aradasunuyor

KALE BANYO ‘SMART’ FELSEFESİYLE, HİJYEN VE TASARRUFU BİR ARADA SUNUYOR


Etiketler: ROBOCAM, Cubebox, için, yüzde, diğer

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.