14 Temmuz 2018 Cumartesi 13:43

GÜNDEM

Tim Başkanı İsmail Gülle “Cumhuriyetimiz Ve Demokrasimiz İhracat İle Yükselecek”

TİM Başkanı İsmail Gülle:

Tim Başkanı İsmail Gülle    “Cumhuriyetimiz Ve Demokrasimiz İhracat İle Yükselecek”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Gülle: “Artık dünyada hiç kimse, ülkemiz üzerinde oyun oynanamayacağını çok iyi biliyor. Bu ülkede ve yakın çevremizde, bize rağmen yaşanabilecek bir gelişme yok. Bu başarıyı katlanarak devam ettirecek, yeni başlangıcın ilk imtihanı olan 2023 hedeflerimize hep birlikte erişmenin gururunu 5 sene sonra yaşayacağız. Şimdi ihracat ile Kalkınma vakti”

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, 15 Temmuzdarbe girişiminin 2. yıldönümünde değerlendirmelerde bulundu. Darbe girişiminin Cumhuriyet tarihine kara bir leke olarak geçtiğini kaydeden Gülle, “Türk milleti ‘bir olarak, iri olarak, diri olarak’ omuz omuza vererek bu hain girişimi önlemiştir” dedi.

2001 krizinin ardından bugüne kadar Türkiye’nin yaşadığı güçlü toparlanma sürecinin engellemelerle dolu olduğuna değinen Gülle, “15 yılda milli gelirimiz 3 katına yükseldi. Kişi başına düşen milli gelir 10 bin doların üzerine çıktı. Ancak ülkemizin geçmişi, ekonomik ve siyasi olarak ulaştığımız her atılımın ardından, darbe, ekonomik kriz, iç siyasi karışıklıklar gibi sorunlarla dolu. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi, bu teşebbüslerin zirveye çıktığı anı temsil ediyor” dedi.

24 Haziran seçimlerinde halkımızın, bu teşebbüsleri kalıcı olarak tarihe gömme iradesini ortaya koyduğunu kaydeden TİM Başkanı “Milli iradenin tecellisi, “Cumhur’un Başkanı” olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden görevlendirdi. Bu hainlerle mücadelede kendisine tam destek verdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın engin vizyonlarıyla 95 yıllık Cumhuriyetimizi siyasi, sosyal ve ekonomik alanda şahlandıracak bu yeni devlet anlayışının, Türkiye’yi 2023 hedeflerine ve daha da ötesine ulaştırma yolunda tarihi bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Oyunları gördük, çabaları boşa çıkardık

2023 yılında çok önemli hedefler konulduğunu, bu hedeflere ulaşmak için tüm kesimlerin canla başla çalıştıkların kaydeden Gülle, “Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında girmeye çalışıyoruz. 500 milyar dolar veya küresel ticaretten yüzde1,5 pay almak gibi hedeflerimiz var. Ülke olarak hedeflerimize yaklaştıkça, bunu engellemeye çalışan iç ve dış oyuncuların engelleme çalışmaları da katlanarak devam ediyor. 17-25 Aralık’ta bu oyunları gördük, hep birlikte bu çabaları boşa çıkardık. Son olarak 15 Temmuz’da demokrasimize vurulmaya çalışılan darbeyi Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep birlikte bozduk. O gün Türkiye’yi yıkmaya çalışan zihinler milli iradenin gücünühesap edemedi. Türk milletinin bağımsızlığına ve demokrasisine olan inancını küçümseyenler, tek yürek olan bir milletin canı pahasına ülkesine sahip çıkacağına inanmadıkları için hüsrana uğradılar. 15 Temmuz sadece Türkiye tarihi için değil tüm dünya tarihinde nesillerce anlatılacak bir kahramanlık destanıdır. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Benzer girişimlerin uluslararası finans kurumları ile derecelendirme kuruluşları tarafından da yapılmaya çalışıldığını anlatan Gülle “bunu darbe girişiminin hemen ardından gördük. Demokrasiyi canı pahasına savunan halkımızın bu çabasını görmezden gelen kimi çevreler alelacele not indirimi sırasını girdi. Aynı şekilde yeni sistemin kabinesi henüz göreve başlamış iken, daha icraatlar, planlar, politikalar ortaya konmamış iken dün akşam yeni bir not indirimi geldi. Bu çabaların ekonomik anlamda hiçbir manası, hiçbir dayanağı yok’ dedi.

Dünyada kimse ülkemiz üzerinde oyun oynayamayacak

Yaşanan süreçte iş dünyasının da canla başla çalıştığını belirten TİM Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:? “15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra TİM olarak biz de hiç birşey olmamış gibi, görev beklemeden, talimata ihtiyaç duymadan çalışmalarımıza devam ettik. Yurtdışındaki muhataplarımıza, alıcılarımıza yaşanan olayların iç yüzünü anlattık. Hatta ihracatçılarımız, kendi müşterilerini ziyaret ederek ülkemizi, yaşananları anlattı. Yurtdışında oluşturulmaya çalışılan algı kampanyalarını bozmak için çabaladık. Bakanlarımızla birlikte yurtdışı ziyaretleri gerçekleştirdik, yabancı basın kuruluşlarında bilgilendirme yayınları yaptık. O günlerde attığımız adımların meyvelerini bugün topluyoruz. Demokrasimiz güçleniyor, ihracatımız artmaya devam ediyor, rekor büyüme oranlarını yakalıyoruz. Artık dünyada hiç kimse, ülkemiz üzerinde oyun oynanamayacağını çok iyi biliyor. Bu ülkede ve yakın çevremizde, bize rağmen yaşanabilecek bir gelişme yok. Bu başarıyı katlanarak devam ettirecek, yeni başlangıcın ilk imtihanı olan 2023 hedeflerimize hep birlikte erişmenin gururunu 5 sene sonra yaşayacağız. Şimdi ihracat ile Kalkınma vakti”

İlginizi Çekebilir

Serkan Kaya Aşkı

ELEXUS’TA SERKAN KAYA AŞKI!


Görüntülü Erciyes’Te Buz Gibi Suya Atladılar

Kış sporları ile eğlenceyi buluşturan Red Bull Kar Havuzu, Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Yarışmacılar kar pistinde; PAC-MAN’den Super Mario’ya, Battal Gazi’den Taş Devri’ne, Dr. Who’dan Up filminin ana karakteri Carl Fredrickson’dan Harley Quinn’e kadar çeşitli kostümlerle -6 derecede, buz gibi suyla dolu havuza atlayarak jüriyi etkilemeye çalıştı. Birinciliği Herkül-Ejderha Katili takımı ejderha kostümüyle elde etti. Yarışmada birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.


Siber Güvenliğin Yerli Ve Milli Mimarı “Biznet Bilişim”

Orta vadede temel hedef olarak, siber güvenlik alanının önemli bir küresel oyuncusu olmayı koyan Biznet Bilişim, 2019 yılına, Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine 4. kez girme başarısı göstererek başladı. Firma ayrıca, en son “Bilişim 500” listesinde, 31 sıra yükselerek, 125. sıraya ulaştı ve yine geçen sene, Hollanda’da Penetra isimli şirketi kurarak kısa sürede somut gelişmeler kaydetti.


Tskb’Den İş Dünyasında Fırsat Eşitliği İçin “Eşit Adımlar Platformu”

Türkiye’nin kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınması için değer yaratma misyonuyla hareket eden TSKB, Eşit Adımlar Platformu ile kadın istihdamı ve fırsat eşitliği projelerine yenisini ekledi. SKD Türkiye iş ortaklığında, TSKB ve Fransız Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Eşit Adımlar, iş dünyasında kadın istihdamı konusunda dijital bir rehber niteliği taşıyor. “Eşit Adımlar”da fırsat eşitliğiyle ilgili güncel gelişmeler ve şirketlerin gerçekleştirdiği iyi uygulamaların yanı sıra raporlar, mevzuat ve düzenlemeleri de barındıran bir dijital kütüphane ortamı sunuluyor.


Mediamarkt’Tan Bol Taksitli Çılgın İndirimler

MediaMarkt, 16 – 22 Şubat tarihleri arasında kaçırılmaz fırsatlar sunuyor


Etiketler: olarak, devam, yeni, birlikte, Türkiye

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.