26 Ekim 2019 Cumartesi 14:25

GÜNDEM

Tim’İn 35 Yardım Tır’I 250 Aileye Ulaşmak İçin Gaziantep’Ten Yola Çıktı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, Barış Pınarı Harekatı’na sınırı olan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere hazırladığı insani yardım malzemeleri bulunan 35 TIR Gaziantep’ten, Kilis ve Şanlıurfa’daki ailelere verilmek üzere yola çıktı.

Tim’İn 35 Yardım Tır’I 250 Aileye  Ulaşmak İçin Gaziantep’Ten Yola Çıktı
Tim’İn 35 Yardım Tır’I 250 Aileye  Ulaşmak İçin Gaziantep’Ten Yola Çıktı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İhracat ailesinin çatı kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), Barış Pınarı Harekatı’na sınırı olan bölgelerde yaşayan vatandaşlarımıza insani yardım sağlamak amacıyla başlattığı “BİRLİKLERİMİZ BİRLİKTELİĞİMİZDİR” kampanyası kapsamında hazırlanan ve Gaziantep'ten yola çıkan malzemeler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracak. İçerisinde battaniye, halı, ayakkabı, giyim eşyası ve gıda gibi temel ihtiyaç maddelerinin yer aldığı 35 TIR’lık insani yardım malzemesi, Türk Kızılay koordinasyonunda Kilis’in Göktaş, Ceritler, Karacaören köyleri ve Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde yaşayan ihtiyaç sahibi 250 aileye dağıtılacak. Yardım malzemelerinin yola çıktığı Gaziantep’te, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği merkez binası önünde gerçekleştirilen törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Başkanı İsmail Gülle, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, İhracatçı Birlik Başkanları ve TİM Üyeleri katıldı.

Gülle: “Bölge halkının ve ordumuzun fedakarlığının karşılığı hiçbir şekilde verilemez”

Törende açıklama yapan TİM Başkanı İsmail Gülle konuşmasına Barış Pınarı Harekatı’nı başarı ile tamamlayarak, sınırımızda bir terör koridorunun oluşmasına engel olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teşekkür ederek başladı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi çatısı altındaki 85 bin ihracatçısının temsilcisi olarak bölgede yaşayan vatandaşlara destek olmak amacıyla kampanya başlattıklarını belirten İsmail Gülle, “Gerek evlerinden uzaklaştırılan mülteci kardeşlerimizin, gerekse bölgemizde yaşayan saygıdeğer vatandaşlarımızın, hayatlarını kolaylaştırabilmenin, hayati bazı ihtiyaçlarını, onların ayaklarına getirmenin, önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünerek, bir araya geldik. Halkımızın ve ülkemizin şefkatine sığınan kardeşlerimizin, ihtiyaçlarını giderebilecek; gıdadan, giyime, çocuk bezlerinden, kilimlere ve Kızılay’ımıza destek olabilecek muhtelif malzemeler ile toplam 35 TIR’ımızı bölgeye ulaştırdık ve ihtiyaç sahiplerine dağıtımına başladık. Bölge halkımızın fedakarlığının ve ordumuzun kahramanlığının hiçbir şekilde karşılığı verilemez” diye konuştu.

Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, Türk Kızılay olarak 1868 yılından bu yana ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını belirterek, “Bu noktada ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Uzun yıllardır desteklerini Kızılay’dan esirgemeyen TİM’in ülkemiz ihtiyaç sahiplerine yaptığı bu anlamlı bağışı adresine ulaştırma noktasında her zamanki gibi titizlik göstereceğiz. TİM’in Başkanı İsmail Gülle’ye ve üyelerine ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyor, işbirliğimizin bundan sonra artarak devam etmesini, bu işbirliğinin örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


İzoder “Yaşanan Her Depremin Ardından Korkuya Kapılmak Yerine Hazırlıklı Olmalıyız”

İZODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI


İbb’Nin İlk Ekipleri Elazığ’A Ulaştı, Arama Kurtarma Çalışmalarına Başladı

İBB’NİN İLK EKİPLERİ ELAZIĞ’A ULAŞTI, ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.


Parasız Kaldılar, Soyunuyorlar! Ünlü Oyuncular Cansel Elçin Ve Reha Özcan Yeni Tiyatro Oyunu Çıplak Vatandaşlar’Da Striptizci Rolünde!

PARASIZ KALDILAR, SOYUNUYORLAR!


Etiketler: ihtiyaç, Kızılay, Türk, İhracatçılar, yaşayan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.