8 Kasım 2019 Cuma 11:31

MODA

Tommy Hilfiger Artık Tasarımlarını 3D Yapacak !!

Tommy Hilfiger, giyim tasarımlarını İlkbahar 2022 koleksiyonlarından itibaren tamamıyla 3D olarak gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu nedenle de Amsterdam’daki global merkez ofisinde görevli tüm tasarım ekipleri için yeni öğrenme ve teknoloji yöntemlerini uygulamaya koyuyor.

Tommy Hilfiger Artık Tasarımlarını 3D Yapacak !!
Tommy Hilfiger Artık Tasarımlarını 3D Yapacak !!
Tommy Hilfiger Artık Tasarımlarını 3D Yapacak !!
Tommy Hilfiger Artık Tasarımlarını 3D Yapacak !!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Tommy Hilfiger’ın, Hollanda’nın baş kenti Amsterdam’dakigenel merkezinde görev yapan tüm küresel giyim tasarım ekiplerine 3D tasarım teknolojisinin entegre ediliyor. Markanın İlkbahar 2022 giyim koleksiyonları tamamıyla Tommy Hilfiger'in yenilikçi 3D tasarım platformu kullanılarak tasarlanan ilk seriler olacak. Bu taahhüt, şirketin değer zincirini uçtan uca dijitalleştirmeye yönelik iddialı hedefini güçlendiriyor.

Tommy Hilfiger Global ve PVH Avrupa CEO'su Daniel Grieder, “Sınırsız potansiyeli olan 3D tasarım, tüketici ihtiyaçlarını daha hızlı ve daha sürdürülebilir bir şekilde karşılamamızı sağlıyor. Koleksiyon tasarım sürecimizde temel bir araç haline gelen teknoloji, pazara ulaşma hızımıza ciddi ivme kazandırma ve geleneksel ürün fotoğrafçılığının yerini tamamıyla alma potansiyeline sahip. Sonbahar 2020 sezonumuz itibarıyla erkek gömleklerimiz %100 oranında 3D olarak tasarlanacak ve numune üretimi gerektirmeyecek; aradaki fark, geçmişte tasarlanan ve sunulan stillerden neredeyse ayırt edilemeyecek. Gelecek bu yönde…” dedi.

Tommy Hilfiger, 3D tasarım hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla şirketin tasarım uygulamalarını dijitalleştirmeye odaklanan STITCH adlı bir teknoloji kuluçka merkezi kurdu. Tommy Hilfiger'ın 3D tasarım yolculuğu 2017'de başladığından bu yana yazılım mühendisleri, 3D tasarım uzmanları ve dönüşüm uzmanlarından oluşan ekipler, tamamıyla dijital bir tasarım iş akışını mümkün kılan özel araçlar içeren bir ekosistem geliştirdiler. Bu ekosistem, dijital kumaş, desen ve renk materyallerinin bulunduğu bir kütüphane, dijital 3D sunum araçları ve görselleştirme teknolojisi içeriyor. Geleneksel tasarım ve numune üretim adımlarını sanal süreçlere dönüştürmek, hız kazanmayı ve Dijital Showroomlar ile kesintisiz entegrasyonu mümkün kılıyor.

TOMMY HILFIGER giyim koleksiyonları genelinde 3D tasarım teknolojisini her ölçekte uygulama adımı, 3D tasarım platformu ile Tommy Hilfiger'ın en ileri teknolojili Dijital Showroomlarını birbirine başarıyla bağlayan iki yıllık hedefli pilot çalışmaların ardından geliyor. Digital Showroom teknolojisi, şirketin satışa dönüştürme yöntemlerinde devrim yaratırken süre gelen 3D tasarım dönüşümünde tabandan tepeye bir yaklaşımın benimsenmesi, Tommy Hilfiger’ın değer zincirini uçtan uca dijitalleştirmesini daha da geliştirecek. Tommy Hilfiger, 2020 sonbaharında sanal avatarlar üzerinde modellenen ürünleri de içeren, dijital olarak tasarlanan, geliştirilen ve satılan bir kapsül koleksiyonu pazara sunacak. Bu girişim, 3D tasarımdan yararlanarak numune azaltma, zaman tasarrufu, maliyet tasarrufu ve sürdürülebilirlik konularındaki potansiyeli tamamıyla açığa çıkarmada bir sonraki adım olacak.

Tommy Hilfiger'in global genel merkezindeki giyim bölümlerinin %50'sinden fazlasında görev yapan çalışanlar, şimdiden STITCH Akademisi aracılığıyla 3D tasarım konusunda eğitim ve öğretim almış olup halen 20 ürün grubunda aktif olan teknoloji sayesinde bu sayı giderek artıyor. Bundan böyle, tasarımcılar, kalıpçılar, kalıp teknisyenleri, ürün geliştiriciler ve ürün teşhir görevlileri dahil tüm Tommy Hilfiger ürün ekipleri, 3D tasarım eğitimini standart olarak alacak ve becerilerini geliştirecek.

# # #

Tommy Hilfiger hakkında

Aralarında TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS’in de bulunduğu bir marka portföyüne sahip olan Tommy Hilfiger, lüks giyim, tasarım ve yaşam tarzı ürünleri alanında dünyanın en tanınmış gruplarından biridir. Grup, erkekler için tailored ve spor giyim koleksiyonları, kadınlar için hazır ve spor giyim koleksiyonları, çocuk giyim, denim, iç giyim (bornoz, ev ve uyku giyim dahil), ayakkabı ve aksesuar alanında üstün kaliteli ürünlerin tasarımına ve pazarlanmasına odaklı faaliyet gösteriyor. Ayrıca seçkin lisansörleri aracılığıyla gözlük, saat, parfüm, mayo, çorap, küçük deri eşyalar, ev eşyaları ve valiz gibi tamamlayıcı yaşam tarzı ürünleri sunuyor. TOMMY JEANS ürün grubunda kadın ve erkekler için jean ve ayakkabılar, aksesuar ve parfümler yer alıyor. TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS markaları altında satılan ürünler, TOMMY HILFIGER ve TOMMY JEANS mağazalarından, seçkin çok katlı mağazalardan ve diğer online kanallardan oluşan geniş bir ağ aracılığıyla ve ayrıca tommy.com üzerinden dünyanın her yanında müşterilere sunuluyor.

PVH Corp. hakkında

PVH, dünyanın en beğenilen moda ve yaşam tarzı şirketlerinden biri olarak stilde standartları belirliyor. Modayı ileriye taşıyan markaları geliştiriyor ve büyütüyoruz. Portföyümüzde ikonik TOMMY HILFIGER, CALVIN KLEIN, Van Heusen, IZOD, ARROW, Speedo*, Warner’s, Olgave Geoffrey Beene ile dijitale odaklı True & Co.iç giyim markası yer alıyor. Bunların yanı sıra tanınmış ulusal ve uluslararası markaları altında çeşitli lisanslı ürünlerini de pazarlıyoruz. PVH olarak 40’tan fazla ülkede faaliyette bulunan 38.000’i aşkın iş ortağıyla çalışıyor, yılda yaklaşık 9 milyar $ ciro elde ediyoruz. Bunların tümü PVH’nin gücünü ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir

Sezzy'nin Yeni Adresi İstanbul!

Sezzy’nin Yeni Adresi İstanbul!


Kurutulmuş Vişne Anti Damping Ve Telafi Edici Vergi Soruşturmasında Zafer Türkiye’Nin

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) üreticileri tarafından, ülkemiz menşeli kurutulmuş vişne ve vişnenin dahil olduğu bazı kuru meyve karışımları için 13 Mayıs 2019 tarihinde açılan Anti-Damping ve Telafi Edici Vergi soruşturması kapsamında 14 Ocak 2020 tarihinde ABD Uluslararası Ticaret Komisyon üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda Türkiye menşeli kurutulmuş vişne ürünlerinin ABD pazarına ihracatına ilişkin ABD’li üreticilerin zarar görmediğine hükmedildi ve ABD Uluslararası Ticaret İdaresi tarafından ülkemiz aleyhine alınmış olan karar bozulmuş oldu.


Karnede Kıyas; Utanç, Suçluluk Ve Eksiklik Duygusu Uyandırıyor!

Çocuklar yoğun bir dönemi geride bırakarak karnelerini aldı. Karnenin çocuğun bir dönemdeki eğitim durumu hakkında bir geribildirim olduğunu hatırlatan psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Karneyi analiz etmeyi öğrenmesi, aslında hayatta zor şeyleri analiz etmesinin küçük bir başlangıcıdır” diyor. Aileleri kıyaslama yapmamaları konusunda uyaran Tarhan, kıyaslama yapmanın çocukta utanç, suçluluk ve eksiklik duygusunu ortaya çıkardığına dikkat çekiyor.


Wouf’Dan Yenilikçi Aksesuarlar

Doğadan, manzaralardan ve şehir ormanlarından ilham alan Wouf, çantalar, clutclar, notebook kılıfları ve seyahat çantalarıyla aksesuarlara yeni bir soluk getiriyor.


İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’Nden Fundacion Mapfre’Ye Uzun Soluklu İletişim Dalında Ödül

2014 yılından bu yana kesintisiz olarak devam eden “Tabağım Renkli Hayatım Hareketli Projesi” hem dünyada hem de ülkemizde önemli sağlık sorunları arasında gözüken obezite sorununa dikkat çekiyor. İlköğretim okullarında, Yenikapı Bandırma – Bandırma Yenikapı İDO seferlerinde, festival formatıyla AVM’lerde ve çeşitli çevre ve çocuk festivallerinde hayata geçirilen proje, İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Yalova, Tekirdağ, Lüleburgaz ve Edirne’de çocuklarla buluştu.


Etiketler: tasarım, Tommy, Hilfiger, giyim, TOMMY

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.