10 Aralık 2019 Salı 13:46

GÜNDEM

Toyp Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı

‘TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI 10 GENCİ‘ AÇIKLANDI

Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
Toyp  Türkiyenin 10 Başarılı Genci Açıklandı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum organizasyonlarından birisi olan JCI (Junior Chamber International) tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World”ün Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışmasının 2019 yılı sonuçları açıklandı.

TOYP Türkiye 2019 Direktörü Deniz TÖREN, JCI İstanbul Şube Başkanı Fatih KATİPOĞLU ve JCI Türkiye Başkanı Burcu Erol’un konuşmaları ile başlayan Gala Gecesi, her kategori birinicisinin katılımcılara tanıtılması ve ödül takdimleri ile devam etti.

JCI İstanbul Şube Başkanı Fatih KATİPOĞLU “ Son 1,5 yıl içerisinde; Goteborg Başkanlar Akademisi, Lyon Avrupa Konferansı ve Tallinn Dünya Kongresine katılarak JCI’ın sunduğu Liderlik ve Dünya Vatandaşlığı fırsatını deneyimleme şansım oldu. Aynı zamanda ülkemizi uluslararası arenada temsil ettiğimiz bu organizasyonda yaptığımız projeler ve temsiliyetler ile birçok kez adımızdan olumlu anlamda söz ettirdik. TOYP gibi anlamlı bir proje sayesinde ülkemizin yetiştirdiği liderlerin çalışmalarını desteklediğimiz ve çevrelerine ilham vermelerine olanak sağladığımız için çok mutluyum. Önümüzdeki yıl Yokahama,Japonyada gerçekleşecek Dünya Kongresinde de dünya birincileri çıkararak gurur gecesi yaşayacağımıza eminim” dedi.

Gala gecesine katılım gösteremeyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’nun TOYP’UN 25.yılını kutladığı, dilek ve temennilerini ilettiği telgrafı okundu.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 25 yıldır hayata geçirilen TOYP -Türkiye'nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime katkısı bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor.

2019 TOYP Türkiye Kategori Birincileri;

Yukarıdaki kategoriler için alınan yüzden fazla başvuru, alanında uzman ‘jüri komitesi’ tarafından değerlendirilmiş ve içlerinden en başarılı 10 Genç kategori birincisi olarak seçilmiştir. Tüm birinciler, 03 Aralık Salı akşamı, IBB Mekan Sponsorluğu ile Cemal Reşit Rey Konser Salonunda gerçekleşen ’2019 TOYP Türkiye Ödül Töreni’nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci’ olarak kamuoyuna açıklanmıştır.

Birincilere ödüllerini vermek üzere;

-Alphan MANAS (Girişimci, Fütürist Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı)

-Cavit GANİÇ (Bakırköy Belediye Başkanı Yardımcısı)

-Plt. H. Murat ERSOY (TALPA Yönetim Kurulu Başkanı)

-SODEV Başkanı Ertan AKSOY

-Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz GÜNDOĞDU

-İstanbul Barosu Başkanı Av. Sayın Mehmet DURAKOĞLU

Gibi değerli misafirler gala gecesine katılım göstermiştir.

JCI Türkiye Senato Ödülünü veren Alphan MANAS 10 dakikalık bir konuşma yaparak gece ile ilgilili duygularını paylaşmıştır.

2019 yılı TOYP Türkiye Birincileri, başarılarını ayrıca 2020 yılında Yokahama,Japonya’da olacak JCI World Congress’de gerçekleşecek ‘TOYP Dünya Finalleri’ ile uluslararası platforma taşıma şansına sahip olacaktır.

2018 yılı TOYP Türkiye Birincileri, başarılarını ayrıca 2019 yılında gerçekleşen ‘TOYP Dünya Finali’ne, uluslararası platforma taşıma şansına sahip olmuştur. Dr. Gözde Durmuş, Duygu Yılmaz ve Selçuk Yusuf Arslan ilk 20’de olma hakkını kazanarak Dünya finallerinde ülkemizi temsil etmiştir. Finallerde yapılan oylamalar sonucunda, Dr. Gözde Durmuş ve Duygu Yılmaz Dünyanın Başarılı 10 Genci arasına girerek, “TOYP Dünya Birincisi” olarak ilan edilmiştir. Dünyanın 10 başarılı genci arasına giren birincilerimiz 112 ülkeden 4000 JCI Üyesinin katıldığı, eylül ayında Tallinn,Estonya’da gerçekleştirilen 2019 JCI World Congress’te ödüllerini aldılar.

TOYP Türkiye, 25 yıllık geçmişinde ‘18 Dünya Birincisi’ çıkararak TOYP Dünya genelinde üstün bir başarıya imza atmıştır.

Önceki yıllarda ki Dünya Birincilerimiz,

kategorilerinde ülkemize “TOYP Dünya Birinciliği” kazandırmıştır.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği Hakkında;

JCI (Junior Chamber International) - Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği, dünya çapında 117 ülkeden 18 - 40 yaşları arasında 150.000’i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük ve en eski sivil toplum kuruluşlarından birisidir.

“Genç aktif vatandaşlar için önde gelen küresel ağ olmak” vizyonuna odaklanan JCI üyeleri, “Gençlerin yetişmesi için fırsatlar sunarak toplumun pozitif gelişimine katkı sağlamak” misyonunu gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

JCI’nın proje ve aktivitelerini destekleyen milyonlarca üyesi bulunmaktadır.

JCI, üyelerine ihtiyaç duyacakları imkanları geliştirecek fırsat alanları sunarak ve liderlik vasıflarını geliştirerek, üyelerinin yaşadıkları toplumda pozitif değişimi gerçekleştirmeye katkıda bulunmalarını amaçlar.

Üyelerin kişisel becerilerini ve liderlik vasıflarını geliştirmesini, sosyal sorumluluk ve girişimcilik ruhu kazanmasını, üyeleri arasındaki takım çalışması ve dayanışmasını ön planda tutar.

Gala ve Ödül Töreni Fotoğrafları

Birincilerin Tanıtım Videoları

Deniz TÖREN 2019 TOYP Direktör / Dırector JCI İstanbul ( Turkey)

www.jciturkiye.org www.jciistanbul.com JCI – Junior Chamber International Visit www.jci.cc to learn how young people are working to create positive change.

İlginizi Çekebilir

İş Bankası’Ndan Turizme Önemli Katkı Unionpay Kullanıcıları Ülkemizde Qr İle Ödeme Yapabilecek

Türkiye’de yurtdışı ödeme kabulünde en geniş ödeme ağına sahip olan İş Bankası32 bölgede, 16,5 milyondan fazla üye işyerinde kabul edilen UnionPay QR kod ile ödeme yöntemini Avrupa’da kabul eden ilk banka oldu.


Komşuluğu Değil Alışveriş Merkezini Tercih Ediyoruz

Komşuluğu değil alışveriş merkezini tercih ediyoruz!


Machka İlkbahar Yaz 2020 Koleksiyonu İle Güneşi Karşılayan Sofistike Ve Güçlü Tasarımlar

Sezonun büyüsünü gün yüzüne taşıyan naif tasarımlar, Machka İlkbahar-Yaz 2020 Koleksiyonu’yla buluşuyor. Arzum Onan’ın Marka Yüzü olarak karşımıza çıktığı eşsiz bir ustalıkla hazırlanan koleksiyon, kusursuz detaylarıyla sizi güneşe doğru sıcak bir yolculuğa çıkarıyor.


Boyner’Den Sektörde Bir İlk Mağazadan Eve Paket Teslimatı

Boyner’den sektörde bir ilk…


Çocuk Kitap Günleri Kadıköy’De Başlıyor

Kadıköy Belediyesi 7. Çocuk Kitapları Günleri 22 – 26 Ocak tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi’nde (Kozzy) kapılarını açıyor.


Etiketler: TOYP, Türkiye, Dünya, Başkanı, 2019

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.