28 Haziran 2019 Cuma 10:03

GÜNDEM

Trend Micro’Dan Ücretsiz Güvenlik Farkındalığı Eğitimi

Trend Micro Hakkında:

Trend Micro’Dan Ücretsiz Güvenlik Farkındalığı Eğitimi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Siber güvenlik çözümlerinin küresel lider şirketi Trend Micro, önde gelen siber güvenlik eğitim sağlayıcıları ile işbirliği yaparak kurumların en son siber tehditlere karşı çalışanlarını korumalarına yardımcı olacak güncellenen platformunu duyurdu.

Trend Micro, kurumların en kapsamlı eğitim tarzlarına ve biçimlerine erişebilmelerini sağlamak için eğitim dünyasının önde gelen dört şirketiyle iş ortaklığına gitti: NINJIO, InfoSec,NextTech Security ve GoldPhish.

Kurumlar, yeni eğitim malzemelerine Trend Micro'nun ücretsiz olarak sağladığı üst düzey esnekliğe sahip güvenlik farkındalığı çözümü Phish Insight aracı üzerinden erişebilecekler. Bu güncellenen eğitim platformu, çalışan farkındalığı girişimlerini iyileştirecek geniş bir eğitim içeriğine sahip kütüphaneyi kurumların kullanımına sunarken genel kurumsal güvenliği geliştirmek için ihtiyaç duyacakları kaynaklarla donatıyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Teknik Müdürü Mehmet Gülyurt, günümüzde tüm işletmelerin ciddi maddi kayıplara ve itibarlarının zarar görmesine yol açabilecek sosyal mühendislik tabanlı oltalama e-postaları ve BEC saldırılarından etkilenebileceğini vurgulayarak “Dijital dünyanın daha güvenli olmasına yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle de ücretsiz Phish Insight ürünümüzü tamamlayacak eğitim kaynakları sunmak amacıyla dünyanın önde gelen dört şirketiyle işbirliği yaptık. Eğitim kaynakları eklemek şirketlerin sadece çalışanlarının güvenlik farkındalığını test etmelerine imkan vermiyor aynı zamanda bu farkındalığı geliştirmelerine de yardımcı oluyor.” dedi.

Raporlanmış BEC saldırıları 2018’de küresel olarak diğer tehdit kategorilerinin üstünde, 1,3 milyar dolara yakın, zarara neden oldu. Geçen yıl veri sızıntılarının 3’te 1’i ve zararlı yazılımların yüzde 94’ü de oltalama e-postalarıyla bağlantılıydı. Phish Insight’taki son geliştirmeler işletmelerin ekiplerini daha iyi eğiterek bu tehditlerin etkilerini durdurmalarını sağlayacak.

Trend Micro, kurumlardan aldığı geri dönüşlere paralel, kendisini ispatlamış birçok eğitim sağlayıcı ile birlikte çalışarak, birbirinden farklı kurum kültürlerine uyum gösterecek geniş bir içerik havuzu sunuyor. Bu daha tutucu bir öğretim tarzından animasyon haline getirilmiş hikaye anlatımına farklılık gösterbiliyor. Bazı firmalar çalışanları için mikro öğrenim deneyimlerini tercih ederken diğerleri çok daha detaylı eğitim toplantılarını seçebilecek. Buradaki önemli nokta ise talebi karşılayacak yeteri kadar seçenek olması.

Kurumlar, beta aşaması boyunca ilk altı ay herhangi bir sözleşme ya da aboneliğe gerek olmadan ihtiyaçlarına en uygun içeriklere tamamen ücretsiz olarak erişebilecekler.

Yeni kaynaklar ve ücretsiz oltalama simülasyonu hakkında daha fazla bilgi için https://phishinsight.trendmicro.com/en/training adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siber güvenlik çözümlerinin global lideri Trend Micro, 30 yıldır dijital bilginin dünyada güvenli bir şekilde yayılmasına yardımcı oluyor. Tüketiciler, işletmeler ve kamuya yönelik yenilikçi çözümlerimiz veri merkezleri, bulut ortamları, ağlar ve uç noktalar için katmanlı güvenlik sağlıyor. Tüm ürünlerimiz birlikte sorunsuz çalışarak, tehditlerle ilgili istihbaratları paylaşıp merkezi görüntüleme ve kontrol sayesinde birleşik savunma sağlayarak daha iyi ve daha hızlı korumaya imkân veriyor.

Trend Micro 50’den fazla ülkedeki 6.000’den fazla çalışanı ve dünyanın en gelişmiş global tehdit istihbarat altyapısıyla kurumların birbirleriyle bağlantılı dünyasının güvence altına alıyor. Daha fazla bilgi için www.trendmicro.com.tr

İlginizi Çekebilir

Sarıyerli Edebiyatçılar aynı çatı altında buluştu

Sarıyer’deki kültür-sanat faaliyetleri içinde aktif olarak yer alan, üretken edebiyatçıları bir araya getirmek ve ortak etkinliklere imza atmak amacıyla Sarıyer Edebiyatçılar Platformu (SEP) oluşturuldu.


Siber Saldırılardan Korunurken Yapılan 6 Kritik Hata

Artan siber saldırılara karşı kurumları ve kullanıcıları korumak için her yıl güvenlik çözümlerinin geliştirilmesine 1 milyar dolar yatırım yapan Microsoft, yeni tehditler konusunda kullanıcıları bilinçlendirmek ve farkındalık sağlamak için 6 kritik öneride bulundu.


Düzeltme Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi'ne Yoğun İlgi!

Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ne Yoğun İlgi!


Gençler Geleceği Vakıfbank’La Yazıyor

Gençler geleceği VakıfBank’la yazıyor


18 Yaş Altı Gençleri Bekleyen Büyük Tehlike!

Araştırmalar şişmanlığın arttığını gösteriyor


Etiketler: eğitim, Trend, Micro, daha, güvenlik

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.