16 Ekim 2017 Pazartesi 11:09

KİTAP

TRT'den emekli yazar onuncu kitabını yayınladı

TRT İstanbul Televizyonu eski müdürlerinden Atalay Akçalı memleket sevgisi, aşk ve ilginç portreler merkezinde oluşan kitaplar serisine 10. Kitap “On ve Son” eseriyle noktayı koydu.

TRT'den emekli yazar onuncu kitabını yayınladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bir yazarın "yeter artık" dediği pek alışıldık bir durum değil. Ama "yazarlık hayatımı burada noktalıyorum" diyen en azından bir yazar var.  77.  yaşında 10. eserini yayınlayan televiyon dünyasının duayen isimlerinden yazar Atalay Akçalı, yazarlık hayatını noktaladığını açıkladı.

TRT İstanbul Televizyonu eski müdürlerinden Atalay Akçalı memleket sevgisi, aşk ve ilginç portreler merkezinde oluşan kitaplar serisine 10. Kitap  “On ve Son” eseriyle noktayı koydu.

 5 Şubat 1940 yılında Adana'nın Kozan ilçesinde doğan  Atalay Akçalı, İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi mezunu, Fizik ve Elektronik Yüksek Mühendisi. 1967 yılında TRT Televizyonu’nun kuruluş çalışmaları aşamasında televizyonun kadrosuna katıldı. 31 Ocak 1968 günü yapılan ilk deneme yayınında görev aldı.

Almanya’da televizyon tekniği, işletmeciliği, ve prodüksiyon stajı yaptı. Televizyonun her kademesinde çalıştı. İkinci kanal televizyon yayınlarının (TRT 2) İstanbul’dan başlamasına öncülük etti ve yayınları İstanbul’dan başlattı. Uzun yıllar müdürlüğünü yaptığı bu kurumdan 1990 yılında emekli oldu.

Daha sonra Türk-Alman uydu televizyonu, Flash Tv, ve Kanal 6 televizyonlarında genel müdür olarak çalıştı. Bir yapım şirketinde yönetim kurulu başkanı olarak görev aldı. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan yazar aynı zamanda üniversitede televizyon dersleri verdi.

Yazar Atalay Akçalı, son eserinde elli yıla dağılmış anılar, hikayeler, gerçek olaylar ve geniş hayal gücünün katkısıyla kurgulanmış yazılar sunuyor. "Bir döneme şahitlik etmek isteyen herkesin okuyacağı yarı belgesel eserler hazırladım. Her eserine yaklaşık bir yıl vakit harcadım." diyor.

Atalay Akçalı'nın Eserleri?

1- Akçalıuşaklılar ve yaşantıları. Bu kitapta ailesinin Ortaasya'dan gelişlerini, son olarak yerleştikleri Orta torosların eteğindeki Akçalı bölgesinde 1900'lerin ortalarında yaşadıkları hayatı anlatır.?

2- Üç kişi. Bu kitapta da babası, kayın pederi ve kendinin hayatını anlatır, şiirlerini yazar.

?3- Gece gidenler. Bu eserde önce kendi başından geçen, haksız bir tayin olayını ve gerçek yaşanmış olayları hikaye tekniğine göre anlatır?

4- Son durak Hamburg. Yazar bu kitabında karşı olduğu olayları içinde barındıran bir aşk hikayesini roman olarak yazar.?

5 - Yollarda olmak. Bu bir gezi kitabı.  Yazar gezip gördüğü yerleri anlatıyor

?6 -  Yeniden Yaşamak. Yazarın şiirlerinden bir bölümü kitap haline getirilmiştir.?

7 - Mavi gözlü kadınlar. Çok iyi kurgulanmış, ciddi konuları içinde barındıran, şahane bir aşk romanı.?

8 - Yarım asır sonra. Bir kısmı başından geçen, yakınlarının yaşadı, duydukları olayları hikaye haline ustaca dönüştürmüştür.?

9 - Patronun kızı. Yurt dışına eğitim için gönderilen bir mühendisin orada aşkı uğruna başından geçenler roman haline getirilmiştir.

10- On ve Son. Yaşamından kesitler, iş hayatından anektodlar. Hikayeler ve hayatın her anını konu alan şiirlerle süslenmiş bir son eser...

Yazar Atalay Akçalı’nın kitaplarını temin etmek isteyenler atakatan@yahoo.com elektronik posta adresine mesaj atabilirler.

İlginizi Çekebilir

Dıor J’Adore’Dan Masalsı Davet & Görseller

Yeni yıla girerken DIOR The Ritz Carlton’da rüya gibi bir davete imza attı. Monsieur Dior’un uğurlu rakamı 8’den ve kadın silüetinden ilham alan mutlak kadınsılığın simgesi Dior J’adore 20.yılını 2020’ye girerken bir davetle kutladı.


Kobi Çalışanları Kimlik Avı Dolandırıcılığına Karşı Savunmasız

SİBER SALDIRILARIN HEDEFİNDE KOBİ ÇALIŞANLARI VAR!


Paşabahçe Mağazaları İle Yeni Yıla Mutlu Bir Başlangıç

Paşabahçe Mağazaları birbirinden güzel hediye alternatifleri ile “Yılbaşında sevdiklerime ne almalıyım?” sorusuna cevap arayanları mağazalarına bekliyor. Paşabahçe Mağazaları yılın en keyifli ve heyecan verici zamanı olan yeni yılda, farklı yılbaşı ağacı süsleri ve hediye seçenekleri ile hediye vermenin keyfini artırıyor.


Demonstrasyon Projesi’Nin Son Tematik Toplantısı 17 Aralık’Ta İstanbul’Da Yapılacak

SOSİAD Hakkında:


Kadına Yönelik Şiddete Karşı Eylemin Finali Kız Kulesi’Nde Yapıldı

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE KARŞI EYLEMİN FİNALİ KIZ KULESİ’NDE YAPILDI


Etiketler: yazar, Atalay Akçalı, atalay akçalı, trt, on ve son, kitap,

Yorumlar 1 adet

Bu bilgileri internete koyarak pek çok kişinin okumasına vesile olan kardeşim SALİH KOCA'ya teşekkür ederim. Ben yazdığım on adet kitabımın hiç birini kitabevine götürüp basar mısınız demedim . Çok yakın arkadaşım olan bir yayıncıya bahsetmiştim. Bana aynen şunu dedi. Televizyon dünyasının içindesin. Eğer içinde dedikodu olan kitap hazırlarsan onu basarım. Zira Kitap satılmıyor .Ben de kitaplarımı para ile satmadım.

×
 

Yorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.