2 Nisan 2018 Pazartesi 12:26

BİLİM TEKNOLOJİ

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir?

Spice nedir? Spice Yazılım Süreçleri Değerlendirilmesi ve Organizasyonel Olgunluk sertifikasıdır. ISO/IEC 15504 SPICE modelinin amacı farklı yazılım süreç değerlendirme model ve yöntemleri için ortak bir ana prensip oluşturmayı amaçlamaktadır. Böylece değerlendirmelerin sonuçlarının ortak bir bağlamda rapor edilmesi sağlanması amaçlanmaktadır. Böylelikle yazılım süreçleri tanımlanacak, süreçler çıkarılacak, süreç yönetimi aracılığı ile süreçlerin performans göstergeleri belirlenip, plansızlıktan, kontrolsüzlükten kaynaklı sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Böylelikle yazılımda kalite yönetimi sistemi mantığı ile yazılımın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine önemli katkı sağlanacaktır. Yazılım firmalarının verimliliği ISO 15504 Spice ile artmaktadır.


ISO/IEC 15504 SPICE Tarihi Geçmişi


ISO/IEC 15504 SPICE - Software Process Improvement and Capability Determination. Yazılım Süreci İyileştirme ve Yetenek Belirleme sertifikasyonu. Bu sertifikasyon çalışması 1995 yılında ISO’nun ve IEC yani Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından çıkarılmıştır. Aslında bu standart SPICE, ISO/IEC 12207 Yazılım Yaşam Döngüsü standardı temel alınarak geliştirilmiştir.

Kaynak: VMİ Danışmanlık

İlginizi Çekebilir

Makine Sektöründen 220 Bin İstihdam

Teşvikler meyvesini vermeye başladı, 220 bin kişi makine başında çalışıyor


Prometeon İnşaat Serisi Lastikleri, En Zorlu Koşullara Meydan Okuyor

Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi, Pirelli marka endüstriyel ve ticari lastiklerin lisanslı üreticisi Prometeon, zorlu inşaat sahalarında çalışan araçlar için uzun lastik ömrü, yüksek performans ve maksimum dayanıklılığı bir arada sunuyor.


Renault Ez Flex Kişiye Özel Teslimatta Yenilikçi Bir Deneyim

EZ-FLEX: ŞEHİR İÇİ TESLİMAT İÇİN TASARLANMIŞ BİR ARAÇ


En Önemli Küresel Sorun İklim Değişikliği

Sompo Japan Sigorta, iklim değişikliği konusunda toplumsal bilinç seviyesini artırma, bireylerde davranış değişikliği oluşturmak amacıyla ‘Yerküreye Saygı’ projesine imza atıyor. İstanbul Üniversitesi ile yapılan ‘Yerküreye Saygı İklim Değişikliği Araştırma sonuçlarına göre ise en önemli küresel sorunların başında ‘küresel iklim değişikliği geliyor.


Tüpraş’A, Ab Horizon 2020’Den Bir Teşvik Daha

Tüpraş’ın, ortakları arasında yer aldığı “COZMOS” isimli Ar-Ge projesi, Avrupa’nın en önemli araştırma ve inovasyon programı Horizon 2020 Programı kapsamında, ‘Tutulan Karbondioksitin Dönüştürülmesi’ne yönelik proje başvuruları arasında en yüksek puanı alarak desteklenmeye hak kazandı.


Etiketler: ISOIEC, 15504, SPICE, Yazılım, Spice

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.