2 Nisan 2018 Pazartesi 12:26

BİLİM TEKNOLOJİ

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir?

Spice nedir? Spice Yazılım Süreçleri Değerlendirilmesi ve Organizasyonel Olgunluk sertifikasıdır. ISO/IEC 15504 SPICE modelinin amacı farklı yazılım süreç değerlendirme model ve yöntemleri için ortak bir ana prensip oluşturmayı amaçlamaktadır. Böylece değerlendirmelerin sonuçlarının ortak bir bağlamda rapor edilmesi sağlanması amaçlanmaktadır. Böylelikle yazılım süreçleri tanımlanacak, süreçler çıkarılacak, süreç yönetimi aracılığı ile süreçlerin performans göstergeleri belirlenip, plansızlıktan, kontrolsüzlükten kaynaklı sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Böylelikle yazılımda kalite yönetimi sistemi mantığı ile yazılımın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine önemli katkı sağlanacaktır. Yazılım firmalarının verimliliği ISO 15504 Spice ile artmaktadır.


ISO/IEC 15504 SPICE Tarihi Geçmişi


ISO/IEC 15504 SPICE - Software Process Improvement and Capability Determination. Yazılım Süreci İyileştirme ve Yetenek Belirleme sertifikasyonu. Bu sertifikasyon çalışması 1995 yılında ISO’nun ve IEC yani Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından çıkarılmıştır. Aslında bu standart SPICE, ISO/IEC 12207 Yazılım Yaşam Döngüsü standardı temel alınarak geliştirilmiştir.

Kaynak: VMİ Danışmanlık

İlginizi Çekebilir

3M Impact Projesi Tüm Dünyada Toplumsal Gelişime Katkı Sağlıyor

Bu yıl ikincisine imza atılan 3M’in yetenek temelli gönüllülük hizmet programı 3M Impact kapsamında 100 3M çalışanı, sivil toplum örgütleriyle birlikte yürütecekleri çalışmalar için 8 farklı ülkeye gitti. Ülkelerin uzun süredir devam eden toplumsal sorunlarına çözüm bulma amacı güden 3M Impact projesinde yer alanlar arasında 3M Türkiye’nin de üç çalışanı bulunuyor.


Normanı’Nin İlk Solo Teklisi “Motıvatıon” Yayımlandı!

NORMANI’NİN İLK SOLO TEKLİSİ “MOTIVATION” YAYIMLANDI!


Güneşin Etkilerini Cildinizden Gül İle Yok Edin Thalia Natural Beauty Bb

Güneşin etkilerini cildinizden gül ile yok edin!


Ağustos Ayı Siber Güvenlik Gelişmeleri Bülteni

Video Aracılığıyla Android Cihazlar Hacklenebiliyor


Elite World Asia Hotel’İn “Gün Batımı” Konseptli Havuz Başı Partileri İle Adalara Karşı Müzik Keyfi

Estetik ve modern dış mimariden çarpıcı iç mekan tasarımlarına kadar her şeyin özel olarak hayata geçirildiği Elite World Asia Hotel; gün batımı konseptli havuz başı partileri ile unutulmaz anlar yaşatacak


Etiketler: ISOIEC, 15504, SPICE, Yazılım, Spice

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.