2 Nisan 2018 Pazartesi 12:26

BİLİM TEKNOLOJİ

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TS ISO/IEC 15504 SPICE Nedir?

Spice nedir? Spice Yazılım Süreçleri Değerlendirilmesi ve Organizasyonel Olgunluk sertifikasıdır. ISO/IEC 15504 SPICE modelinin amacı farklı yazılım süreç değerlendirme model ve yöntemleri için ortak bir ana prensip oluşturmayı amaçlamaktadır. Böylece değerlendirmelerin sonuçlarının ortak bir bağlamda rapor edilmesi sağlanması amaçlanmaktadır. Böylelikle yazılım süreçleri tanımlanacak, süreçler çıkarılacak, süreç yönetimi aracılığı ile süreçlerin performans göstergeleri belirlenip, plansızlıktan, kontrolsüzlükten kaynaklı sorunlar ortadan kaldırılacaktır. Böylelikle yazılımda kalite yönetimi sistemi mantığı ile yazılımın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine önemli katkı sağlanacaktır. Yazılım firmalarının verimliliği ISO 15504 Spice ile artmaktadır.


ISO/IEC 15504 SPICE Tarihi Geçmişi


ISO/IEC 15504 SPICE - Software Process Improvement and Capability Determination. Yazılım Süreci İyileştirme ve Yetenek Belirleme sertifikasyonu. Bu sertifikasyon çalışması 1995 yılında ISO’nun ve IEC yani Uluslararası Elektroteknik Komisyonu tarafından çıkarılmıştır. Aslında bu standart SPICE, ISO/IEC 12207 Yazılım Yaşam Döngüsü standardı temel alınarak geliştirilmiştir.

Kaynak: VMİ Danışmanlık

İlginizi Çekebilir

Krombera’Dan Espor İletişimine Özel Departman

Türkiye’den ve dünyadan her biri alanında lider birçok marka için mecra bağımsız yaratıcı içerik ve deneyim üreten Krombera, “Gaming” departmanı ile Espor dünyasında konumlanmak isteyen markalara verdiği proje, kreatif ve stratejik planlama danışmanlığını üst seviyelere taşımayı hedefliyor.


Sevgililer Günü’Nün Hediyesi Akıllı Telefon Oldu

Teknosa, Sevgililer Günü alışverişlerinin yoğunlaştığı 1-14 Şubat tarihleri arasında en çok akıllı telefon alındığını açıkladı. Teknosa.com verilerine göre, bluetooth kulaklık, drone, akıllı saat gibi yeni teknolojilere ilgi geçen yıla göre 3 kat artarken; hediye tercihlerinde akıllı telefonu, kişisel bakım ürünleri ve küçük ev aletleri takip etti.


Güliz Ayla’Nın “Öldür Beni” Şarkısının Ufuk Kevser Remıx’Li Versiyonu Kliplendi!..

GÜLİZ AYLA’NIN “ÖLDÜR BENİ” ŞARKISININ


Twıst, Bu Sevgililer Günü’Nü Sıradışı Canlı Vitrin Performansıyla Kutladı!

Özgür sokak ruhunun temsilcisi TWIST, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü İtalyan performans sanatçısı Serafino Rudari ile birlikte sanat ve müziğin bir araya geldiği canlı vitrin performansıyla kutladı.


Netflix, Başrollerinde Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam, Garrett Hedlund, Pedro Pascal, Ve Adria Arjona'nın Yer Aldığı Triple Frontier'in Resmi Fragmanını Paylaştı!

Resmi fragmanı izlemek için tıklayın!


Etiketler: ISOIEC, 15504, SPICE, Yazılım, Spice

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.