24 Nisan 2019 Çarşamba 11:08

GÜNDEM

Tsf, 23 Nisan’I Dünya Çocukları İle Kutladı

TSF, 23 NİSAN’I DÜNYA ÇOCUKLARI İLE KUTLADI…

Tsf, 23 Nisan’I Dünya Çocukları İle Kutladı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

DÜNYA OKULLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASI’NDA 23 NİSAN COŞKUSU YAŞANDI…

TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY:

“23 NİSAN’I, DÜNYA ÇOCUKLARI İLE RUHUNA ÖZGÜ BİR ŞEKİLDE KUTLADIK”

2019 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda 23 Nisan coşkusu doyasıya yaşandı. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu Türkiye Satranç Federasyonu (TSF),23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünya çocukları ile kutladı. 2019 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası için Antalya’nın turizm merkezi Kundu’ya 33 ülkeden gelen sporcular, şampiyonluk için kıyasıya mücadele ederken, bir yandan da TSF’nin 23 Nisan’a özel etkinlik ve programları ile doyasıya eğlendi.

“GELECEĞİN YILDIZ SPORCULARI, TÜRKİYE’NİN KÜLTÜR ELÇİSİ OLACAK”

23 Nisan’ın ruhuna özgü bir şekilde kutlama yaptıklarını söyleyen TSF Başkanı Gülkız Tulay, “23 Nisan’a özel gösteriler ve eğlenceler düzenlediğimiz gecede, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan edilmiş tek bayramın coşkusunu 33 ülkeden gelen çocuklara yaşattık. Farklı ülkelerden ve kültürlerden misafirlerimizi ağırlamak, onlara Türk kültürünü tanıtmak gurur verici. TSF olarak son yıllarda dünyanın ve Avrupa’nın en önemli organizasyonlarını ve şampiyonalarını Türkiye’de düzenliyoruz.Ülkemizin sporda organizasyon kalitesini göstermek kadar da tanıtımı için özel davetler ve eğlenceler gerçekleştiriyoruz. Tarihi ve turistik yerleri dünyanın dört bir yanından gelen sporcularımıza tanıtıyoruz. Amacımız geleceğin satranç yıldızları olan bu sporcuların aynı zamanda Türkiye’nin bir kültür elçisi olması. 23 Nisan’da da Hindistan'dan Katar'a, Kazakistan'dan Rusya'ya, Azerbaycan'dan İngiltere'ye kadar 33 ülkenin katılımıyla özel bir şenlik düzenledik. Dünyanın birçok yerinden gelen sporcuların güzel anılarla ayrılmasını istiyoruz.”

TÜRK SPORCULAR SON ÜÇ TURA MADALYA ŞANSI İLE GİRİYOR

Antalya’da düzenlenen 2019 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda ise heyecan ara vermeden devam ediyor. Türkiye’yi temsil eden sporcular birçok kategoride son üç tura madalya şansı ile giriyorlar. Mete Pehlivan, 7 yaş kategorisinde üçüncülüğü paylaşıyor. 11 yaşta ise Arda Çamlar 5,5 puanla lider. Ediz Gürel ve Efe Yalçınkaya ise 4,5 puanla zirveyi takip ediyor. 13 yaşta Azeri Süleymanlı’yı yenen Zeki Berke Çaputçuoğlu da 5 puanla tek başına lider konumda. Efe Hakan Öztürk, Eray Kılıç ve Yankı Taşpınar 4,5 puanla lideri takip eden beş oyuncu arasında. 15 yaşta Ekin Barış Özenir ise 4 puanla üçüncülüğü paylaşan isimler arasında.

Kızlarda ise, 7 yaşta Alara Uygun 5 puanla üçüncü sırada. 9 yaşta 4 puanla üçüncülüğü paylaşan altı oyuncudan biride Fatma Simay Karakılınç. 11 yaşta WCM Elif Zeren Yıldız 4 puanla zirve yarışını sürdürüyor. 13 yaşta Elif Keskin de başarılı bir şampiyona geçirmeye devam ediyor ve 5,5 puanla Omonova ve Shuqja’nın bir puan önünde. 15 yaşta Kazak Nurgali 5 puanda ve 4,5 puanlı İranlı Jalali ve Gülce Nehir Kara’nın yarım puan önünde.

İlginizi Çekebilir

Evde Kalan Çocuklara Michelin’Den Eğitici Oyun

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, yol ve yolcu güvenliğini gözeten farkındalık çalışmalarına devam ediyor. 2014 yılından bu yana okul çağındaki çocukları ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesiyle trafik güvenliği konusunda bilgilendiren Michelin, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü sebebiyle çocuklara eğitici bir oyun hediye etti. COVID-19 sebebiyle Michelin, eğitimlerine evde devam eden çocuklar için hem eğlendiren hem de eğiten çevrimiçi bir oyun hayata geçirdi.


İbb Bilim Kurulu Uyardı Toplu Ulaşımdaki Tedbirler Devam Edecek

TOPLU ULAŞIMDAKİ TEDBİRLER DEVAM EDECEK


İmamoğlu, Kiptaş Ucuz Konut Tanıtımında Konuştu “Hedef Sağlık Çalışanı Ve Dar Gelirli”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri 4. Etap Konutları’nın tanıtım programına katıldı. İBB Saraçhane yerleşkesinde gerçekleştirilen programda İmamoğlu, “Bu özel projeye başvurmak için özellikle, şimdiye kadar konut sahibi olamamış vatandaşlarımızı ve Covid -19’la mücadelede ön cephede savaşan ve kendilerine çok şey borçlu olduğumuz sağlık çalışanlarımızı davet ediyorum.”


Sağlık Çalışanları İçin Tüm İmkanlar Seferber Edildi

Koronavirüs salgını sürecinde birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan Ege İhracatçı Birlikleri sağlık çalışanlarına desteğini sürdürüyor.


İbb Araçları Normelleşmenin İlk Gününde Tam Kapasite Çalışacak

İBB ARAÇLARI NORMELLEŞMENİN İLK GÜNÜNDE TAM KAPASİTE ÇALIŞACAK


Etiketler: puanla, yaşta, Nisan, Türkiye, Satranç

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.