21 Kasım 2019 Perşembe 13:15

GÜNDEM

Tskb’Den Türk Sermaye Piyasalarının Dönüşüm Hikayesine Kesintisiz Destek

Tskb’Den Türk Sermaye Piyasalarının Dönüşüm Hikayesine Kesintisiz Destek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bu yıl “Dönüşüm” temasıyla düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 19-20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Kongre kapsamında TSKB sponsorluğunda düzenlenen “Kredilere Alternatifin Etkinleştirilmesi: Borçlanma Aracı İhraçlarında Piyasanın Yönü” başlıklı panelde, güncel piyasa bilgileri, vade ve fiyatlama konuları, önümüzdeki dönem beklentileri tartışıldı. Panel moderatörü TSKB Kurumsal Finansman Direktörü Poyraz Koğacıoğlu, “Türkiye’nin ilk yatırım ve kalkınma bankası olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana daima dönüşümün içinde yer aldık ve pek çok öncü uygulama ile sermaye piyasalarının gelişimine destek verdik. TSKB’nin yatırım bankacılığı yolculuğu Türk sermaye piyasalarının dönüşüm hikayesinde önemli yer tutuyor. Sermaye piyasalarının en önemli destekçisi olarak bugüne kadar olduğu gibi gelecek dönemde de köklü deneyimimizle Türkiye’ye ve piyasalara değer katacak önemli işlemlere imza atacağız” dedi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 19-20 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. TSKB’nin panel sponsorları arasında yer aldığı kongre, finans sektörünü bir araya getirdi.

TSKB sponsorluğunda kongre kapsamında düzenlenen “Kredilere Alternatifin Etkinleştirilmesi: Borçlanma Aracı İhraçlarında Piyasanın Yönü” başlıklı panelde, güncel piyasa bilgileri, vade ve fiyatlama konuları, gelecek dönem beklentileri tartışıldı. Moderatörlüğünü TSKB Kurumsal Finansman Direktörü Poyraz Koğacıoğlu’nun yaptığı oturumda, TSKB Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdürü Onur Aksoy, EBRD Altyapı ve Enerji, Türkiye Ülke Başkan Vekili Şule Topçu Kılıç, BASEAK Hukuk Ortağı Müfit Arapoğlu, İş Portföy Sabit Getirili Portföy Yönetimi Müdür Yardımcısı Barış Keskin ve Palmet Enerji A.Ş. CFO’su Bora Kıraç yer aldı.

TSKB’nin yatırım bankacılığı yolculuğu Türk sermaye piyasalarının dönüşüm hikayesinde önemli yer tutuyor”

Konuşmasında TSKB’nin sermaye piyasalarının gelişimini ilk günden bu yana destekleyen bir kurum olduğunu hatırlatan Poyraz Koğacıoğlu, ‘Türkiye’nin ilk yatırım ve kalkınma bankası olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana daima dönüşümün içinde yer aldık ve pek çok öncü uygulama ile sermaye piyasalarının gelişimine destek verdik. TSKB’nin yatırım bankacılığı yolculuğu Türk sermaye piyasalarının dönüşüm hikayesinde önemli yer tutuyor’’ dedi.

Poyraz Koğacıoğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle gerçekleşti.

Konuşmasında TSKB’nin son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalara da yer veren Koğacıoğlu, “Emlak Konut GYO, Aksa Enerji, Denizbank gibi önemli halka arzlar yanında Türkiye’nin ilk yeşil/sürdürülebilir tahvil ihracı ve sonrasında da dünyanın ilk sermaye benzeri sürdürülebilir/yeşil tahvil ihracı ile hem Türkiye’de hem de dünyada ilkleri gerçekleştirmiş olduk TSKB olarak sermaye piyasalarının en önemli destekçisi olarak bugüne kadar olduğu gibi gelecek dönemde de köklü deneyimimizle Türkiye’ye ve piyasalara değer katacak önemli işlemlere imza atacağız” dedi.

TSKB Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdür Onur Aksoy ise yaptığı konuşmada faizlerin düşme trendine girmesiyle birlikte 2020 yılında 2019 yılına kıyasla daha fazla borçlanma aracı ihracı olmasını beklediklerini belirtti. Reel sektörden daha fazla ihraççı olması gerektiğini ve TSKB olarak reel sektör ihraççılarının sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Aksoy ayrıca faizsiz finansman yöntemleri ile değerlendirilen kaynaklardaki hızlı artışı öngördüklerini ve Eylül ayında TSKB bünyesinde kurdukları Varlık Kiralama Şirketi üzerinden Kira Sertifikası (Sukuk) ihraçlarına aracılık edeceklerini, 2020 yılında konvansiyonel tahvil ve bono ihraçlarının yanında Kira Sertifikası ihraçlarının ana gündemlerini oluşturduğunu ifade etti.

TSKB, kongre kapsamında farklı oturumlarda da deneyimlerini paylaştı. TSKB Ekonomik Araştırmalar Müdürü Burcu Ünüvar’ın ‘’Kalk’ın! Dünya ve Türkiye Ekonomisindeki Gelişmelere Kalkınma İktisadı Penceresinden Bakış’’ adlı eğitim programı ve kongrenin son gününde konuşmacı olarak katıldığı ‘’Erken Sanayisizleşme: Küresel Ekonomik Gelişimin Önündeki Yeni Tehdit’’ oturumu da katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

İlginizi Çekebilir

Kadının Güçlendirilmesi İçin Uluslararası İşbirliği

KADININ GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ


İnşaat Malzemeleri Sanayi İhracatı Ekim Ayında Hızlandı

TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ DIŞ TİCARET ENDEKSİ


Saran S Sport Plus Haftalık Yayın Akış 10 16 Aralık Haftası

S SPORT PLUS HAFTALIK YAYIN AKIŞI


Yandex Türkiye'de Üst Düzey Atama Onur Karahayıt, Yandex Türkiye Genel Müdürü Oldu

Yandex Türkiye'de üst düzey atama


Biyometrik Veriler Saldırı Altında! Biyometrik Kimlik Doğrulama Verilerini İşleyen Bilgisayarların Üçte Biri Tehlikede

9 Aralık 2019


Etiketler: TSKB, Türkiye, sermaye, piyasalarının, önemli

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.