11 Ekim 2019 Cuma 11:01

GÜNDEM

Tüm Dünyada Şirketler Hibrit Bulutu Kolayca Uygulayabilecekleri Çözümlere İhtiyaç Duyuyorlar

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Nutanix (NASDAQ: NTNX), HPE’nin entegre hizmet olarak (aaS) hibrit bulut teklifi olan, Nutanix için HPE GreenLake ve HPE ProLiant DX çözümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Duyuru, iki şirketin Nisan ayında başladığı iş birliğinin sonucunda yapıldı. HPE ve Nutanix, müşterilerine ve iş ortaklarına kendi hibrit bulut stratejilerine kurmaları için tercih özgürlüğü sunuyor. Ayrıca, Nutanix için HPE GreenLake ve ProLiant DX Çözümleri şirketlerin daha hızlı hareket edebilmesini, maliyetleri düşürebilmesini ve müşterilerine daha geniş seçenekler sunabilmesini sağlıyor.

Tüm Dünyada Şirketler Hibrit Bulutu Kolayca Uygulayabilecekleri Çözümlere İhtiyaç Duyuyorlar
Tüm Dünyada Şirketler Hibrit Bulutu Kolayca Uygulayabilecekleri Çözümlere İhtiyaç Duyuyorlar
Tüm Dünyada Şirketler Hibrit Bulutu Kolayca Uygulayabilecekleri Çözümlere İhtiyaç Duyuyorlar
Tüm Dünyada Şirketler Hibrit Bulutu Kolayca Uygulayabilecekleri Çözümlere İhtiyaç Duyuyorlar
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Günümüzde kurumlar, müşterilerinin beklediği düzeyde hizmet sunabilmek için hibrit bulut sistemlerinden yararlanıyor. Veriyi istenilen yerde saklama esnekliği sunan hibrit bulut sistemleri, kurumlara aradıkları seviyede kontrol sağlıyor ve iş yüklerini daha verimli bir şekilde ölçeklendirme olanağı veriyor.” diyen HPE Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pointnext Hizmetleri Genel Müdürü Pradeep Kumar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nutanix ile birlikte sunduğumuz çözüm sayesinde müşterilerimize daha yüksek hız, esneklik, kontrol ve tercih olanaklarına sahip bulut becerileri sağlıyoruz. Müşterilerimiz böylece, işlerini ileriye taşıyacak yenilikçi dijital girişimlere odaklanabiliyorlar.”

“Tüm dünyada şirketler hibrit bulutun ideal BT modeli olduğunun farkında ve bunu kolayca uygulayabilecekleri çözümlere ihtiyaç duyuyorlar.” diye konuşan Nutanix Ürün ve Çözüm Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Monica Kumar, ardından şunları söyledi: “Yöneticiler böylece işleri için önem taşıyan uygulamalara odaklanabilsinler diye temeldeki bulut altyapısını görünmez kılmayı amaçlıyoruz. HPE ile iş birliği yaparak daha fazla kurumsal şirkete en doğru hibrit bulut çözümünü kolayca bulabilecekleri yollar ve ölçeklendirme olanakları sunuyoruz.”

HPE GreenLake çözümü Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımı ve dahili AHV hipervizöründen yararlanarak, tamamen HPE tarafından yönetilen özel bir bulut sunuyor. Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan bu çözüm, müşterilere kullandıkları hizmet başına ödeme yapma olanağı tanıyor. HPE GreenLake ile şirketler kendi istedikleri teknolojileri kullanarak BT çözümleri tasarlayabiliyor ve bunları kolayca kullanabiliyor. Ön tedariğin düşürülmesiyle yatırım giderleri yüzde 30’a kadar azalıyor, BT operasyonları elemanlarının üzerindeki destek yükünün çekilmesiyle BT kaynaklarından yararlanma oranı yüzde 40 artıyor. Böylece kritik BT projelerinden daha çabuk değer alınabiliyor.[1] Hizmet şeklinde sunulan çözüm şimdi HPE GreenLake’in sunulduğu 50’den fazla ülkede kullanılabiliyor. Nutanix için HPE GreenLake çözümü öncelikle Son Kullanıcı Bilgi İşlem girişimleri, veri tabanları ve özel bulutların müşterilerde uygulanmasını basitleştirmeye odaklanacak.

HPE ProLiant DX çözümü, HPE fabrikalarında Nutanix yazılımı önceden yüklenmiş HPE ProLiant ve Apollo sunucuları üzerine kuruldu. HPE ProLiant DX, sektör lideri Nutanix yazılım ve sunucu teknolojisini anahtar teslim bir çözüm halinde sunarak kurumsal şirketlerin modern veri merkezi mimarilerine uyumunu hızlandırıyor.

“HPE ProLiant sistemleri üzerinde çalışan Nutanix Enterprise Cloud yazılımları, BT ekibim için kurulumu kolay, esnek ve güvenilir bir çözüm oldu.” diyen San Fransisco Bölge Savcılığı CIO’su Herman Brown, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çözümü kullanmaya başladığımızdan itibaren ekibim altyapı yönetimiyle daha az ilgilenerek yeni uygulamalar ve hizmetler sunmaya daha fazla fazla vakit bulabildi.”

“Hem HPE hem de Nutanix’in iş ortağı olan PQR, Nutanix ile HPE çözümlerinin bir araya geleceği günü bekliyordu. Şimdi o an geldi. Ortak çözümün HPE GreenLake üzerinden bir hizmet olarak da sunulmasından özellikle memnunuz.” diyen PQR Ticari Direktörü Marco Lesmeister, ardından şunları söyledi: “PQR olarak her zaman müşterilerimize anlaşılabilir ve sade teklifler sunmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin tüm BT altyapı yönetimi sorumluğunu alıp bunu kullanım başına ücretlendiriyoruz. GreenLake çözümü bize bunu yapma fırsatı veriyor. PQR’a veya müşterilerimize hiçbir risk oluşturmadan ölçeğimizi kolayca ayarlayabiliyoruz.”

Summit Partners LLC Büyük Ortağı Jon Lankert ise şöyle konuştu: “HPE ile Nutanix arasındaki iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Nutanix Enterprise Cloud yazılımı ve HPE donanımları bir araya gelerek müşterilerimize geniş ölçeklendirme olanağına sahip, kolayca geliştirilebilen bir çözüm sunuyor. Nutanix yazılımını HPE teknolojisiyle birlikte HPE GreenLake üzerinden satma olanağı bizim için çok iyi bir fırsat. Bu iş birliğiyle müşterilerimiz HPE ve Nutanix’in avantajlarına birlikte kavuşurken, hiçbir ön ödeme yapmadan yalnızca kullandıkları çözümlerin aylık ücretini ödeyecek.”

HPE hakkında

HPE, müşterilerin veriyi sınırdan buluta kadar kusursuz şekilde yakalamasını, analiz etmesini ve veriye göre hareket etmesini sağlayan akıllı çözümler geliştirmeye odaklı bir global teknoloji lideridir. Yeni iş modelleri geliştiren, yeni müşteri ve çalışan deneyimleri oluşturan ve bugünkü ve gelecekteki operasyonel verimi artıran HPE, müşterilerin iş sonuçlarına daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Daha fazla bilgi için www.hpe.com adresini ziyaret edebilir veya @HPE Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Nutanix hakkında

Bulut yazılımı ve hiper-bütünleşik altyapı çözümlerinde tüm dünyada lider konumda olan Nutanix, altyapıyı görünmez kılarak, BT yetkililerinin işletmelerine güç katacak uygulama ve hizmetler üzerine yoğunlaşabilmesini sağlıyor. Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımını, genel, özel ve sınır bulutların tümünde tek tıkla uygulama yönetimi ve mobilite sağlayabilmek adına dünyanın her yerinden pek çok işletme kullanmaktadır. Nutanix sayesinde işletmeler, çarpıcı seviyede düşük toplam sahip olma maliyetleriyle, her ölçekte her uygulamayı çalıştırabilmektedir. Sonuç olarak kurumlar, uygulama sahiplerine gerçek bir bulut benzeri deneyim yaşatabilen, yüksek performanslı BT ortamlarını talep üzerine sağlayabilmektedir. Daha fazla bilgi için www.Nutanix.com adresini ziyaret edebilir veya @Nutanix Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

© 2019 Nutanix, Inc. Tüm hakları saklıdır. Nutanix, Nutanix logosu ve burada adı geçen diğer Nutanix ürün ve hizmetleri, Nutanix Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Burada belirtilen diğer tüm marka isimleri sadece tanıtım amaçlıdır ve ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

[1] HPE GreenLake Flex Capacity’nin toplam ekonomik etkisi, Forrester, Mayıs 2018

İlginizi Çekebilir

Ssd’Lerin Kullanım Ömrünü Uzatacak 6 İpucu

UZUN ÖMÜRLÜ BİR SSD KULLANIMI İÇİN


İmamoğlu'ndan Erdoğan'a “Ücretsiz Süt” Yanıtı “Veren El, Alan Eli Görmeyecek”

İMAMOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A “ÜCRETSİZ SÜT” YANITI: “VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK”


İstanbul Bbsk'lı Kutlu, Tokyo 2020 Vizesini Aldı

İSTANBUL BBSK'LI KUTLU, TOKYO 2020 VİZESİNİ ALDI


Yapay Zeka Ve Robotlar 'Hotel Restoran Cafe’ Ho Re Ca Sektörünün Hizmetinde...

31.Hotel Equipment ve 27.Food Product Fuarı’na Yerli ve Yenilikçi Ürünler Damgasını Vurdu


Tatlı Krizlerine Son Vermenin 8 Etkili Yolu!

Tatlı yerken adeta kontrolümü kaybediyorum, yedikçe daha fazla yemek istiyorum… Aç olmasam bile tatlı yeme isteği zihnimi sürekli meşgul ediyor… Yemekten sonra tatlı yemezsem doyduğumu hissetmiyorum… Açlığımı dindiren, ruhumu dinlendiren tek şey; tatlılar… Bir daha tatlıların cazibesine kapılmayacağımı söylüyor, ancak kısa bir süre sonra kendimi koca bir porsiyon tatlı yerken buluyorum… Her seferinde tatlı yedikten sonra pişman oluyorum ama nafile…


Etiketler: Nutanix, daha, GreenLake, için, bulut

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.