21 Ekim 2019 Pazartesi 11:47

GÜNDEM

Türk Alüminyum Sektörü, Büyük Veri İle Küresel Rekabet Avantajı Kazanıyor

TALSAD – Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası desteğinde düzenlenen, yılın en önemli sektörel buluşması ALUEXPO 2019 ile eş zaman ve mekânda gerçekleşen 9. Alüminyum Sempozyumu’nun 2. Gün Açılış Konuşmasını, Corporate Sense Kurucu Ortağı ve CEO’su Mert Demirci gerçekleştirdi.

  Türk Alüminyum Sektörü, Büyük Veri İle Küresel Rekabet Avantajı Kazanıyor
  Türk Alüminyum Sektörü, Büyük Veri İle Küresel Rekabet Avantajı Kazanıyor
  Türk Alüminyum Sektörü, Büyük Veri İle Küresel Rekabet Avantajı Kazanıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

TALSAD, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Eğitim Merkezi METEM iş birliğinde düzenlenen Alüminyum Sempozyumu, ülkemizin yanı sıra başta Avrasya Bölgesi olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen alüminyum sektörü ilgililerini ve sektöründe üst düzeyde kaliteyi arayan firmaların yöneticilerini, sektörün önde gelen isimleri, uzmanlar ve akademisyenler ile bir araya getirdi.

Mert Demirci sempozyumdaki konuşmasında, Corporate Sense’in TALSAD için gerçekleştirdiği dijital dönüşüm projesinin birinci fazı olan raporlama sisteminin iş zekası uygulamasına taşınması hakkında bilgiler verdi. Demirci, TALSAD üyelerinin online olarak alüminyum sektörüne ait verilere anlık ulaşmalarını sağladıkları projeyi tanıttı.

Proje kapsamında Corporate Sense tarafından geliştirilen uygulama üzerinden bir sunum gerçekleştiren Mert Demirci 2018 yılında ABD’nin Türkiye’den ithal ettiği alüminyum ürünlerine getirilen yüzde 10’luk vergi sonrasında ticaret hacmindeki değişim de yorumlandı.

Corporate Sense uygulamasının bir özelliği olarak, alüminyum sektöründe ürün grupları bazında hedef pazarların belirlenmesine yönelik geliştirdikleri raporlar sunan Mert Demirci, “Günümüzün rekabet ortamı, kurumsal yönetim anlayışını sektör ve boyut farkı gözetmeksizin firmaların olmazsa olmazı kılıyor. Müşterilerimize, kurumsal yönetim anlayışını kendi işletmelerinde hızlı, kolay ve etkili bir biçimde uygulayabilmeleri için yazılım çözümleri üretiyoruz. Bunlardan Trade Sense ürünümüz, dış ticaret verilerini analiz ederek doğru hedef pazarların belirlenmesini mümkün kılıyor. TALSAD projemizi ve uygulamamızı da, büyük veriyi (big data) iş için anlamlı hale getiren Trade Sense ürünümüzün alt yapısı kullanılarak geliştirildi. Bu uygulama sayesinde alüminyum sektörü dış pazarda çok daha kolay hedef pazar belirleyebiliyor. Ortaya çıkan yeni fırsatları daha etkili şekilde değerlendirme imkanı buluyor; pazarın büyüme – küçülme dinamizmi ve hammadde konusunda yeni gelişen alternatif pazarlardan da sürekli bir şekilde haberdar olabiliyor” dedi.

Yazılım ve danışmanlık firması Corporate Sense, kurumsallaşma ve dijitalleşmeyi hedefleyen şirketlerin tüm yönetsel süreçlerini dijital ortamdan yönetebilmeleri için iş yönetim uygulamaları geliştiriyor. Şirketin en önemli özelliklerinden birini, kurucu ortaklarının teknoloji uzmanlığının yanı sıra, üretim, sanayi, dış ticaret, danışmanlık ve hizmet sektörlerinde uzun yıllara dayanan yönetim tecrübeleri oluşturuyor. Bu tecrübeler arasında, farklı firmalarda dijitalleşme süreçlerinin yönetimi de yer alıyor. Bu tecrübe birikimi sayesinde, farklı sektörlerden, farklı boyutlardaki müşterilerimizin iş odaklı ihtiyaç ve beklentilerini, çok hızlı bir şekilde ve çok iyi anlayıp, çözümleyebilen Corporate Sense’in yazılım tarafında ise, bugüne dek 150’den fazla başarılı yazılım ve dijital dönüşüm projesine imza atmış bir ekibi görev yapıyor.

TALSAD Dijital Dönüşüm projesi, Corporate Sense liderliğinde gerçekleştiriyor.

Ülkemiz alüminyum pazarının sağlıklı büyümesi ve gelişmesi, Türk Alüminyum sektörünün dünya ve bölge pazarlarındaki payının artması için çalışan, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği (TALSAD), sahip olduğu gücü Corporate Sense liderliğinde gerçekleştirdiği Dijital Dönüşüm projesiyle geleceğe taşıyor.

Yeni ve ileri teknoloji uygulamalarının yaygınlaşması, çevre, insan sağlığı ve kalite alanında iyi uygulamaların çoğaltılması ve sürdürülebilirliğin sağlanması, sektörel bilgi, farkındalık ve veri kalitesinin geliştirilmesi konularına odaklanan TALSAD için hazırlanan Dijital Dönüşüm projesi, 3 ana fazdan oluşuyor.

TALSAD Dijital Dönüşüm projesinin tamamlanmış durumda olan birinci fazında, farklı veri kaynaklarından sağlanan veriler, Corporate Sense’in geliştirdiği yazılım teknolojileri sayesinde otomatik olarak çekiliyor. Derneğin rutin olarak hazırladığı raporların, dernek veri tabanına tek tuşla kaydedilmesi sağlanıyor. Bu şekilde, manüel rapor hazırlama süreçleri ortadan kaldırıldığı gibi, bireysel hataların da önüne geçilmiş oluyor.

Corporate Sense’in iş zekası uygulaması tarafından hazırlanan rapor formatları, TALSAD veri tabanında kaydedilen veriler üzerinden hazırlanan raporların her an ulaşılabilir ve güncel olmasını sağlıyor. Böylece kullanıcılar ve dernek yönetim kurulu, güncel sektör verilerine her an, her yerden erişebiliyor.

Projenin ikinci faz kapsamındaki planlaması, derneğin tüm yönetsel süreçlerinin dijital ortama taşınmasını öngörüyor. Üye bilgilerinin Dernek Yönetim Sistemi ile kayıt altında tutulabilmesi, dernek etkinliklerinin kayıt altına alınabilmesi, yıllık faaliyet raporlarının otomatik üretilebilir hale gelmesi, üye başvurularının web sitesi üzerinden online olarak alınmasının sağlanması ve üyelik süreçlerinin sistem üzerinden yönetilebilir hale getirilmesi planlanıyor. İkinci faz kapsamında ayrıca, dernek tüzüğü, üye aidatlarının takibi, bütçe yönetimi ve üye ilişkileri yönetimi uygulamalarının alt yapısının hazır hale getirilmesi de hedefleniyor.

TALSAD Dijital Dönüşüm Projesinin üçüncü fazı, bu bağlamda, tüm üyelerin, derneğin hazırladığı raporlara, kendilerine ait aidat bilgilerine, firma bilgilerine, üye portali üzerinden erişebilmelerini, kendi bilgilerini güncelleyebilmelerini öngörüyor. Üyeler, bu şekilde derneğin tüm faaliyet ve duyurularından da haberdar olacaklar. Üyelerin dönemsel faaliyet verileri, online anketlerle güvenilir bir şekilde toplanacak ve dernek veri tabanına kaydedilebilecek. Böylelikle üye verileri kullanılarak otomatik rapor oluşumu imkanıyla zaman tasarrufu sağlanırken; bu sistem sayesinde tüm güncel verileri içeren raporlara online erişim sunulacak.

İlginizi Çekebilir

Tüyap Eskişehir 2. Gıda Fuarı Kapılarını Açtı.

Eskişehir’de yılın ilk fuarı olan Eskişehir 2. Gıda Fuarı, Eskişehir Valisi, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı, Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanı, Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı, Afyon Valisi ve Afyon Belediye Başkanının katılımlarıyla ETO – TÜYAP Fuar Merkezi’nde açıldı.


Nuri Özaltın Golf Turnuvası Başlıyor

Türkiye Golf Federasyonu’nun resmi turnuvası olan “Nuri Özaltın Memorial Golf Trophy” ülkemizde golf sporunun gelişmesine büyük önem ve emek veren merhum Nuri Özaltın anısına dördüncü kez golf tutkunlarını bir araya getiriyor.


‘Sevmekten Öldü Desinler’ 27 Ocak Pazartesi Trump Sahne’De

Yönetmen koltuğunda Ebru Kara’nın oturduğu ‘Sevmekten Öldü Desinler’, 27 Ocak Pazartesi günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyiciyle buluşacak.


Legends Of Runeterra Açık Beta Dönemi Başlıyor

Riot Games’in koleksiyon kart oyunu Legends of Runeterra (LoR), bugün saat 22.00 itibariyle açık beta dönemiyle oyunseverlerin karşısına çıkıyor. 2019 yılında duyurusu yapılan ve daha önce iki sınırlı önizleme dönemiyle oyuncuların beğenisine sunulan LoR, artık herkese açık.


Şimdi Koltukları Yenilemenin Tam Zamanı!

Şimdi koltukları yenilemenin tam zamanı!


Etiketler: Sense, TALSAD, Corporate, alüminyum, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.