23 Ocak 2019 Çarşamba 11:08

GÜNDEM

Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı

Türk çocuklar ROSATOM’un “Uluslararası Akıllı Tatiller” programına katıldı

Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı
Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı
Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı
Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı
Türk Çocuklar Rosatom’Un “Uluslararası Akıllı Tatiller” Programına Katıldı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu ROSATOM bünyesindeki ROSATOM Okulu tarafından düzenlenen “10’uncu Uluslararası Akıllı Tatiller” Projesi sona erdi. Rusya’nın Lesnoy şehrinde “Solnyshko” (Güneş) kampında düzenlenen proje kapsamında Türkiye, Rusya, Mısır, Zambiya ve Hindistan gibi dünyanın farklı ülkelerinden 48 çocuk bir araya geldi. Kampa Türkiye’den, aileleri Akkuyu NGS projesinde çalışan ve yaşları 11-16 arasında değişen 7 çocuk katıldı.

10’uncu Uluslararası Akıllı Tatiller Projesi; Türk çocukların ROSATOM’un projelerinin gerçekleştirildiği ülkelerden gelen yaşıtlarıyla tanışmasına ve başta Rusya olmak üzere her ülkenin ulusal renkliliğinin farkına varmasına imkan sağladı. Programın en başından itibaren çok dilli ortamda bulunan öğrenciler ortak ilgi alanlarını hızlı bir şekilde bulmayı başardılar. Programın her günü spor, kültür ve eğitim alanlarında düzenlenen çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçti. Çocuklar milli bayramlar, atölye çalışmaları, danslar, oyunlar gibi farklı etkinlikler sayesinde kendi ülkelerindeki gelenekleri de arkadaşlarıyla paylaştılar.

Rusya’da yaşanan kış mevsimi ise çocuk kampına ayrı bir hava kattı. Çocuklar Rusya’da bir gelenek haline gelmiş olan kızakla kayma, kayak turları ve kartopu oyunları gibi kış yarışmalarına katıldılar. Tatil boyunca katılımcılar Rus kültürü ve geleneklerini yakından tanıdılar.Çocuklar, Rus milli kıyafetine özgü parçalar yaptılar, Rus mutfağından yemekleri tattılar, hep beraber çeşitli sanat atölye çalışmalarına ve zekâ yarışmalarına katıldılar, tiyatro gösterilerini hazırladılar, yeni arkadaşları ile oyunlar oynadılar ve Rus dilini öğrendiler.

“Akıllı Tatil” projesi, oluşan samimi ve misafirperver ortamı sayesinde farklı milletlerden çocukları ortak bir dil konuşmamalarına rağmen bir araya getirmeyi başardı. Türkiye’den gelen katılımcılar eve dönmeden önce Moskova’da Kızıl Meydanı gezerek Rusya Federasyonu başkentinin en önemli tarihi yerlerini görme fırsatı elde ettiler. Proje’nin Türk katılımcıları Rusya’da geçirdikleri bu tatile dair renkli anılarla evlerine döndüler. Katılımcılardan Ece Betül Şan duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Tatilin her günü çok yoğun geçti, zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadım. Her etkinlik muhteşemdi. Kampın organizasyonunda yer alan herkese teşekkür etmek istiyorum. Tüm ülkelerin gelenekleri, özellikle Rus kültürü ve oyunları, çok hoşuma gitti. Umarım onlar da Türkiye’yi sevmişlerdir.”

Başak Altıntaş ise programın ardından yaşadığı mutluluğu şöyle anlattı:

“Birçok uluslararası dost edindim. Farklı kültür temsilcileri ile tanışma fırsatım oldu. En çok “matrushka”ları yapmak hoşuma gitti. Umarım böyle bir programa tekrar katılma şansım olur.”

Kerem Gündüzkanat ise bir sonraki programı dört gözle beklediğini belirterek, “Benim için unutulmaz bir program oldu, umarım burada tanıştığım arkadaşlarla hiçbir zaman kopmayız. Bana bu fırsatı sunan ROSATOM’a çok teşekkür ederim” dedi.

İlginizi Çekebilir

Eset Dijital Temizlik İçin 8 Tavsiye

Ekim 2019


Burcu Esmersoy, Emaar Ladies Night’Ta Kadınlarla Buluşuyor

İstanbul’un en büyük yaşam ve alışveriş merkezi Emaar, 23 Ekim Çarşamba akşamı Ladies Night’a özel Hayal Kahvesi’nde Burcu Esmersoy ile Açık Mikrofon etkinliği düzenliyor.


Vodafone’Lular Ev İnterneti Keyfini En Yüksek Hızda Yaşayacak

VODAFONE’DAN İLK 6 AY 500 MBPS’YE VARAN HIZLARDA EV İNTERNETİ


Paul Connett "“İsraf Yönetimi Değil, Kaynak Yönetimi Yapılmalı”

Sıfır atığın babası Paul Connett:


Gazaltı Kaynağında Mükemmel Sonuçlar İçin Yüksek Kaliteli Tel Besleme Ünitesi Şart!

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Lincoln Electric Türkiye, gazaltı kaynak makinelerinin en önemli bileşeni olarak kabul edilen tel besleme ünitelerinin önemine dikkat çekiyor. Tel beslemenin gazaltı kaynağında kritik bir önem taşıdığını vurgulayan Lincoln Electric Türkiye yetkilileri makara (sürme) tahrik ünitesi, doğru tel besleme makaraları, yardımcı kılavuz bağlantıları ve torç özelliklerinin gazaltı kaynak makinesinde tel besleme kalitesine doğrudan etki ettiğini aktarıyor.Lincoln Electric Türkiye’nin ufuk açıcı makaleleri ve tüm ürünleri www.askaynak.com.tr adresinden incelenebiliyor.


Etiketler: Rusya, Türkiye, ROSATOM, düzenlenen, Akıllı

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.