16 Eylül 2018 Pazar 13:46

GÜNDEM

Türk Eğitim Vakfı ‘’Soma Umut Fonu’’ Bursiyerleriyle Geleneksel Umut Pikniğinde Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Soma Umut Fonu”ndan yararlanan bursiyerleri için 14 Eylül Cuma günü, İzmir TayPark’ta piknik düzenledi. Fonun dördüncü yılında geleneksel hale gelen etkinlikte Somalı çocuklar yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde moral depoladı. Eğitim desteğinin yanı sıra çocukların ve annelerinin moral ve motivasyonlarını da yükseltmeyi hedefleyen TEV’in “Okula Dönüş” pikniğine yaklaşık 65 bursiyer ile 35 veli katıldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2014 yılında Soma’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden ve çalışamayacak durumda olan ailelerin çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan fon ve verilen burslar üzerine TEV Genel Müdürü Yıldız Günay şunları söyledi. “Geleneksel hale getirdiğimiz pikniğin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdik. Her sene çocuklarımız kadar bizler de bu günü heyecanla bekliyoruz. Ülkenin en büyük ve uzun soluklu yardım fonu ‘Soma Umut Fonu’ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonuyla belirlediğimiz öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca destek olunacak. Bu yıl 151 öğrencimizin daha geleceğine katkı sağlayacağız. Burs vermeye başladığımız günden bu yana 3 öğrencimiz üniversiteye başladı. Hayatlarında ileri doğru attıkları her adım için sonsuz gurur ve mutluluk duyuyoruz. Okullar açılmadan hemen önce çocuklarımıza keyifli bir piknik etkinliği düzenleyerek hem enerjilerini boşaltmalarını hem de motive olmalarını hedefliyoruz.’’

Daha güzel, umut dolu bir dünya siz değerli çocuklarla var olacak

Günay, konuşmasının öğrencilere seslendiği bölümünde ise “Tamamladığınız bir eğitim yılının ardından yeni eğitim yılına başlamaya hazırlandığınız bu günlerin önemli bir dönüm noktası olduğuna ve siz bursiyerlerimizin büyük bir aşama kaydettiğine inanıyoruz. Hepinize yeni eğitim yılında başarılar diliyorum; bizi ve ailelerinizi gururlandırmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yok. Daha güzel umut dolu bir dünyanın siz değerli çocuklarımızla var olacağına içtenlikle inanıyoruz” dedi.

Fona destek veren kurumlardan Vestel, İzmir bölgeden Tüpraş ve Mapfre Sigorta gönüllüleriyle katılım sağladı. “Okula Dönüş” pikniğinde çocuklar Survivor Yarışması ile heyecanlı anlar yaşarken Meslek Atölyesinde itfaiyeci olmanın zorluklarını öğrendiler. Çocukların doyasıya eğlendiği program; tüm katılımcıların eşlik ettiği yoga, at binme, boyama ile sürdü. Gün sonunda dağıtılan sürpriz hediyeler de çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

Etkinlikte Colgate&Palmolive, Avivasa ve P&G gibi markalar da çocukları hediyeleriyle şenlendirdiler.

İlginizi Çekebilir

Her Beş Saniyede Bir Çocuk Hayatını Kaybediyor

BASIN BİLDİRİSİ


Bbyabancı Yatırımcıya Vatandaşlık Düzenlemesi Görüşü Demir Holdıng Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir

YABANCI YATIRIMCIYA VATANDAŞLIK DÜZENLEMESİ GÖRÜŞÜ


Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’E Avrupa’Dan Büyük Ödül

Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, obezite ve diyabet alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği (EASD) ve Novo Nordisk Vakfı tarafından verilen EASD–Novo Nordisk Vakfı Diyabet Mükemmeliyet Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu.


Boğaziçi Üniversitesi İkinci Bahar Akademi Yeni Dönem Kayıtları Başladı

Boğaziçi Üniversitesi’nin 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 2013-2014 eğitim döneminde Harvard Üniversitesi’nin katkıları ile başlattığı, İkinci Bahar Akademi altıncı dönemine hazır. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde başlatılan, orta ve üzeri yaş grubuna hitap etmeyi amaçlayan bir eğitimler dizisi olan İkinci Bahar Akademi, yeni dönemde çeşitlendirilmiş program ve ders seçenekleri ile katılımcılarını bekliyor.


Beslenme Çantasından Sütü Eksik Etmeyin

Yaz tatilinin ardından okul döneminin başlamasıyla öğrencilerin sağlıklı beslenmeleri de gündeme geliyor. Sütün kalsiyum ve mineral açısından zengin olması nedeniyle çocukların gelişiminde önemli rol oynadığına dikkat çeken uzmanlar, çocuk ve gençlerin her gün iki bardak süt içmesini öneriyor. Uzmanlar çocukların gün içinde süt ihtiyacının karşılanması için beslenme çantalarından her gün bir kutu sütün eksik olmaması gerektiği uyarısını yapıyor.


Etiketler: eğitim, yılında, katkı, Günay, büyük

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.