16 Eylül 2018 Pazar 13:46

GÜNDEM

Türk Eğitim Vakfı ‘’Soma Umut Fonu’’ Bursiyerleriyle Geleneksel Umut Pikniğinde Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Soma Umut Fonu”ndan yararlanan bursiyerleri için 14 Eylül Cuma günü, İzmir TayPark’ta piknik düzenledi. Fonun dördüncü yılında geleneksel hale gelen etkinlikte Somalı çocuklar yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde moral depoladı. Eğitim desteğinin yanı sıra çocukların ve annelerinin moral ve motivasyonlarını da yükseltmeyi hedefleyen TEV’in “Okula Dönüş” pikniğine yaklaşık 65 bursiyer ile 35 veli katıldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2014 yılında Soma’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden ve çalışamayacak durumda olan ailelerin çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan fon ve verilen burslar üzerine TEV Genel Müdürü Yıldız Günay şunları söyledi. “Geleneksel hale getirdiğimiz pikniğin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdik. Her sene çocuklarımız kadar bizler de bu günü heyecanla bekliyoruz. Ülkenin en büyük ve uzun soluklu yardım fonu ‘Soma Umut Fonu’ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonuyla belirlediğimiz öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca destek olunacak. Bu yıl 151 öğrencimizin daha geleceğine katkı sağlayacağız. Burs vermeye başladığımız günden bu yana 3 öğrencimiz üniversiteye başladı. Hayatlarında ileri doğru attıkları her adım için sonsuz gurur ve mutluluk duyuyoruz. Okullar açılmadan hemen önce çocuklarımıza keyifli bir piknik etkinliği düzenleyerek hem enerjilerini boşaltmalarını hem de motive olmalarını hedefliyoruz.’’

Daha güzel, umut dolu bir dünya siz değerli çocuklarla var olacak

Günay, konuşmasının öğrencilere seslendiği bölümünde ise “Tamamladığınız bir eğitim yılının ardından yeni eğitim yılına başlamaya hazırlandığınız bu günlerin önemli bir dönüm noktası olduğuna ve siz bursiyerlerimizin büyük bir aşama kaydettiğine inanıyoruz. Hepinize yeni eğitim yılında başarılar diliyorum; bizi ve ailelerinizi gururlandırmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yok. Daha güzel umut dolu bir dünyanın siz değerli çocuklarımızla var olacağına içtenlikle inanıyoruz” dedi.

Fona destek veren kurumlardan Vestel, İzmir bölgeden Tüpraş ve Mapfre Sigorta gönüllüleriyle katılım sağladı. “Okula Dönüş” pikniğinde çocuklar Survivor Yarışması ile heyecanlı anlar yaşarken Meslek Atölyesinde itfaiyeci olmanın zorluklarını öğrendiler. Çocukların doyasıya eğlendiği program; tüm katılımcıların eşlik ettiği yoga, at binme, boyama ile sürdü. Gün sonunda dağıtılan sürpriz hediyeler de çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

Etkinlikte Colgate&Palmolive, Avivasa ve P&G gibi markalar da çocukları hediyeleriyle şenlendirdiler.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’De İlk Kez Penthouse Bir Daire Sanat Eserine Dönüşüyor

Türk çağdaş sanatının tanınmış isimlerinden Sevincy ve Mimar Zeynep Arolat, inşaat halindeki penthouse daireyi ‘42 Maslak Dream Penthouse’ adıyla fonksiyonel bir sanat eseri olarak tasarlamaya başladılar. Sanat dünyasının en prestijli ‘artist in residence’ programını 42 Maslak’a taşıyan ünlü sanatçı, dairenin en çarpıcı eserini Filli Boya’nın epoksi boyaları ile zeminde oluşturuyor. Filli Boya ve Vitra sponsorluğunda gerçekleşen sanat projesi ile Filli Boya’nın epoksi zemin boyası da dev bir esere dönüştü.


Wmf Kıtchenminis® Meyve & Sebze Kurutucu

Alman kalitesiyle 160 yıldır pişirme malzemeleri ve mutfak gereçleri üreten WMF, ‘WMF KITCHENminis® Meyve & Sebze Kurutucu’su ile meyveleri, sebzeleri, hatta etleri çok sağlıklı, pratik ve lezzetli şekilde kurutmanıza olanak sunuyor.


Mezoterapi İle Gençleşme Zamanı

60 seneyi geçkin zamandır cilt sorunları için kullanılan mezoterapi hakkında Estetik International Sağlık Grubu açıklamalarda bulundu:


Sunset İncek’E “World Architecture Community” Ödülü

SUNSET İNCEK’E “WORLD ARCHİTECTURE COMMUNİTY” ÖDÜLÜ


Akbank'a Emea Finance Ve Global Finance'ten İki Ödül Birden!

Dünyanın en önemli ekonomi ve finans dergilerinden EMEA Finance ve Global Finance nakit yönetiminde dünyanın en iyilerini seçti: Akbank Ödeme ve Tahsilatta Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Bankası.


Etiketler: eğitim, yılında, katkı, Günay, büyük

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.