16 Eylül 2018 Pazar 13:46

GÜNDEM

Türk Eğitim Vakfı ‘’Soma Umut Fonu’’ Bursiyerleriyle Geleneksel Umut Pikniğinde Buluştu

Türk Eğitim Vakfı (TEV), “Soma Umut Fonu”ndan yararlanan bursiyerleri için 14 Eylül Cuma günü, İzmir TayPark’ta piknik düzenledi. Fonun dördüncü yılında geleneksel hale gelen etkinlikte Somalı çocuklar yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde moral depoladı. Eğitim desteğinin yanı sıra çocukların ve annelerinin moral ve motivasyonlarını da yükseltmeyi hedefleyen TEV’in “Okula Dönüş” pikniğine yaklaşık 65 bursiyer ile 35 veli katıldı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

2014 yılında Soma’da yaşanan maden kazasında hayatını kaybeden ve çalışamayacak durumda olan ailelerin çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla oluşturulan fon ve verilen burslar üzerine TEV Genel Müdürü Yıldız Günay şunları söyledi. “Geleneksel hale getirdiğimiz pikniğin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdik. Her sene çocuklarımız kadar bizler de bu günü heyecanla bekliyoruz. Ülkenin en büyük ve uzun soluklu yardım fonu ‘Soma Umut Fonu’ kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonuyla belirlediğimiz öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca destek olunacak. Bu yıl 151 öğrencimizin daha geleceğine katkı sağlayacağız. Burs vermeye başladığımız günden bu yana 3 öğrencimiz üniversiteye başladı. Hayatlarında ileri doğru attıkları her adım için sonsuz gurur ve mutluluk duyuyoruz. Okullar açılmadan hemen önce çocuklarımıza keyifli bir piknik etkinliği düzenleyerek hem enerjilerini boşaltmalarını hem de motive olmalarını hedefliyoruz.’’

Daha güzel, umut dolu bir dünya siz değerli çocuklarla var olacak

Günay, konuşmasının öğrencilere seslendiği bölümünde ise “Tamamladığınız bir eğitim yılının ardından yeni eğitim yılına başlamaya hazırlandığınız bu günlerin önemli bir dönüm noktası olduğuna ve siz bursiyerlerimizin büyük bir aşama kaydettiğine inanıyoruz. Hepinize yeni eğitim yılında başarılar diliyorum; bizi ve ailelerinizi gururlandırmaya devam edeceğinizden hiç şüphem yok. Daha güzel umut dolu bir dünyanın siz değerli çocuklarımızla var olacağına içtenlikle inanıyoruz” dedi.

Fona destek veren kurumlardan Vestel, İzmir bölgeden Tüpraş ve Mapfre Sigorta gönüllüleriyle katılım sağladı. “Okula Dönüş” pikniğinde çocuklar Survivor Yarışması ile heyecanlı anlar yaşarken Meslek Atölyesinde itfaiyeci olmanın zorluklarını öğrendiler. Çocukların doyasıya eğlendiği program; tüm katılımcıların eşlik ettiği yoga, at binme, boyama ile sürdü. Gün sonunda dağıtılan sürpriz hediyeler de çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

Etkinlikte Colgate&Palmolive, Avivasa ve P&G gibi markalar da çocukları hediyeleriyle şenlendirdiler.

İlginizi Çekebilir

Ford Otosan, Etik Ve İtibar Derneği’Ne Teid Katıldı

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün “İşimizi bugün olduğu gibi yarın da başarılı bir şekilde yapmak için etik ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla hareket ediyoruz ve Ford Otosan Çalışma İlkeleri ve Etik Kuralları rehberliğinde etik ve şeffaflığın dışına çıkmayan bir iş ilişkisi anlayışı benimsiyoruz."


“Gizli Hedef” Filmbox Hd İzleyicilerini Macera Dolu Bir Hikayeyle Buluşturuyor

“Gizli Hedef” FilmBox HD izleyicilerini macera dolu bir hikayeyle buluşturuyor


Yeşilyaka’Da Babalar Günü’Ne Özel Etkinlik

50 yıla varan köklü geçmişleri ile gayrimenkul sektörünün önde gelen iki firması MESA ve NUROL’un imzasını taşıyan yeşil ve doğanın kalbinde bulunan Yeşilyaka Projesi’nde “Babalar Gününe Özel “etkinlik gerçekleştirildi.


Koton Beauty’Den Yaza Özel 6 Farklı Koku

Egzotik Fas esintisinden ilham alarak hazırlanan Koton Beauty 2019 İlkbahar-Yaz Morroccan Breeze serisi, birbirinden iddialı ve ferah parfüm seçeneklerini, görünümünün yanı sıra kokusuna da önem veren kadınlarla buluşturuyor.


Kadıköy’De 5. Uluslararası Yoga Günü

5. Uluslararası Yoga Günü Anadolu Yakası resmi etkinliği 21 Haziran Cuma günü Kadıköy Belediyesi Kalamış Parkı Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.


Etiketler: eğitim, yılında, katkı, Günay, büyük

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.