28 Mart 2019 Perşembe 12:04

GÜNDEM

Türk Halkı Kullandığın Kadar Araç Fikrini Sevdi Garenta

“Kullandığın kadar araç” mottosuyla araç kiralamaya özgürlük getiren MOOV by Garenta, kısa bir süre içerisinde 100 bin defadan fazla kullanıldı. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran MOOV by Garenta, filosundaki 1.000 araçla dakikada 1’den fazla kez kiralama gerçekleştirerek rekor kırdı.

Türk Halkı Kullandığın Kadar Araç Fikrini Sevdi  Garenta
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Anadolu Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Garenta’nın yeni nesil hizmeti olan MOOV by Garenta, kiralama sayısıyla rekora koşuyor. 2018 yılının Eylül ayında kullanıcıların hizmetine açılan uygulama, altı ay gibi kısa bir sürede 100 bin defadan fazla kez kullanıldı.

Araç paylaşımı esasına göre hizmet veren MOOV by Garenta’nın Türkiye’de çok beğenildiğini belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “Nesiller değişiyor, ihtiyaçlar şekil değiştiriyor. Özellikle Y kuşağı artık araç sahibi olmayı önemsemiyor ve anlık çözümlerle bu ihtiyaçlarını karşılıyor. MOOV by Garenta tam da bu noktada önemli bir ihtiyacı karşılıyor ve kullandığın kadar araç mottosuyla ister 1 saat, ister 3 saat olsun araç kiralamaya olanak sağlıyor” dedi. MOOV by Garenta’nın hayatı kolaylaştıran bir hizmet olduğunun da altına çizen Ayyıldız, “Aracı dilediğiniz noktaya çağırıyorsunuz ve trafik açısından uygun bir noktada park ederek kiralama işleminizi sonlandırıyorsunuz. Kullanıcılar, İstanbul gibi büyük bir şehirde alternatif ulaşım aracı olduğunu düşündüğümüz hizmetimizle hem paylaşım ekonomisine hem de çevrenin daha az kirlenmesine katkı sağlamış oluyorlar. Dakikada 1’den fazla, bir gün içerisinde ise 1.650 defa MOOV by Garenta’dan araç kiralayarak rekor kırmamızı sağlayanmüşterilerimiz bunun en önemli göstergesi” şeklinde konuştu.

MOOV by Garenta hizmetini yaklaşık 1.000 araçlık filoyla müşterilerine sunduklarını belirten Emre Ayyıldız, şu anda sadece İstanbul’daki kullanıcıların bu hizmetten faydalandığını, yakın gelecekte 2.000 araçlık filoya ulaşmayı hedeflediklerini ve büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehri MOOV by Garenta hizmetiyle buluşturmak istediklerini belirtti.

Etiketler: Garenta, MOOV, araç, Ayyıldız, kiralama

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.