16 Mayıs 2020 Cumartesi 09:16

GÜNDEM

Türk Halkı Ülkesini Tıbbi Mücadelede Başarılı Buluyor

Sağlık çalışanlarının değeri pandemi sürecinde anlaşıldı

Türk Halkı Ülkesini Tıbbi Mücadelede Başarılı Buluyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Yakın zamanda Sosyal Medya Kullanım Araştırması ve Yalnızlık Araştırması ile büyük yankı uyandıran Üsküdar Üniversitesi, yeni ve çok kapsamlı bir araştırmaya daha imza attı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün Türk halkı üzerindeki psikolojik etkileri, 81 ilde 6 bin 318 kişinin online olarak katılımı ile gerçekleşti. Korkuları, kaygıları, toplum algılarını ve olgunlaşma seviyesini ölçen araştırmada çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Elde edilen verilere göre yüzde 82’lik oran ile sağlık çalışanlarına yönelik algı olumlu yönde gelişti.

Türkiye’nin en geniş katılımlı araştırması Koronafobi Haritası, koronavirüsün toplum psikolojisine etkilerini çarpıcı verilerle gözler önüne serdi. Üsküdar Üniversitesi Epidemiyolojik Araştırmalar Çalışma Grubu tarafından gerçekleştirilen çalışmada Covid-19 salgınının kişilerde oluşturduğu kaygı, korku, süreç yönetimi ile ilgili algı ve olgunlaşma olmak üzere dört boyutta değerlendirme yapılması hedeflendi.

Kamu otoritelerinin çalışmaları tatmin edici bulundu

Ankete katılan 6 bin 318 kişinin pandemi sürecine ilişkin algıları ölçüldü. Katılımcıların yüzde 46’sı süreçle ilgili kamu otoritelerinin çalışmalarını yeterli ve tatmin edici buluyor. Yüzde 23’ü aşkın katılımcı ise bu konuda çekimser davrandı. Genel toplum algısı verileri arasında en az oranla ortaya çıkan veri kamu otoriteleri çalışmalarına yönelik oldu.

Türkiye koronavirüsle mücadelede başarılı

Sürecin başından bugüne Türk tıp dünyasının koronavirüsle mücadelesi tüm dünyanın takdirini topladı. Ankette yer alan ‘Tıbbi – Bilimsel Süreç Algısı’ na ilişkin yüzde 58’lik oran da Türk halkının Covid – 19 ile tıbbi mücadele konusunda ülkesini dünyadaki gelişmiş ülkelere göre daha başarılı gördüğünü ifade ediyor. Bu konuda çekimser davranan katılımcıların oranı ise yüzde 23’ün üzerinde gerçekleşti.

Sağlık çalışanlarına daha çok değer veriliyor

Oranların da gösterdiği üzere en yüksek olumlu algı sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşti. Halkımızın Covid – 19 sürecinde sağlık çalışanlarına yönelik düşünceleri yüzde 82 oranında olumlu yönde gelişti. Bu alanda da yüzde 10’un üzerinde çekimser görüş ortaya çıktı. Ancak araştırmalar her ne kadar toplumun sağlık çalışanlarına olan algısının yüksek oranda olumlu yönde olduğunu gösterse de sağlık çalışanları halen koronavirüsten çok kendilerine ve meslektaşlarına şiddet uygulanmasından korkuyor.

İlginizi Çekebilir

Nn Hayat Ve Emeklilik’Ten 724 Yol Yardım Hizmeti

NN Hayat ve Emeklilik Yol Yardım Asistans paketi ile arıza anında aracın çekilmesi, aracın kurtarılması, patlayan lastiğin değiştirilmesi, oto çilingir, en yakın benzin istasyonuna ulaşım ve ikame araç gibi birçok hizmetler sunarak sürücülerin 7/24 yanında olacak.


Kolombiya Sanal Ticaret Heyeti 123 İkili İş Görüşmesi İle Tamamlandı

İKMİB’den Latin Amerika’ya sanal ticaret turu


İstanbul’Da Fetih Coşkusu

İBB, çağ kapatıp, yeni bir çağ başlatan İstanbul'un fethinin 567’nci yıldönümünü, herkesin dijital ortamdan izleyebileceği etkinliklerle kutlayacak. Fetih gününde çocuklara yönelik hazırlanan “İstanbul Çocuk” boyama ve oyun dergisi okul öncesi yaştaki 80 bin çocuğa ücretsiz dağıtılacak.


Icf Türkiye Aksigorta Ve Borusan Holding Tepe Yöneticilerini Ağırladı “Dönüştüren Koçluk Hikayeleri”

ICF Türkiye’nin İş Dünyası ile buluşması “Dönüştüren Koçluk Hikayeleri” ile devam etti


Dıor, Yalıkavak Marına'da Bodrum'a Merhaba Diyor

Türkiye ve dünya jet-setinin gözdesi Yalıkavak Marina, bu yaz lüks moda devi Dior’u Bodrum ile buluşturarak misafirlerine uluslararası standartlarda rafine deneyimler sunmaya devam ediyor.


Etiketler: yüzde, sağlık, çalışanlarına, yönelik, olumlu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.