18 Ocak 2016 Pazartesi 10:28

TASARIM

Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım

Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » DIŞ HABERLER SERVİSİ


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İngiliz sanatçı David Bowie'nin anısına yapılacak ev için bir uluslararası mimarlık platformu tarafından, dünya genelinde sayılı mimarlara yapılan çağrıya Türkiye’den sıradışı projeleriyle öne çıkan Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler de bir proje hazırladı.

David Bowie'nin “Thru these architect's eyes (Mimarların gözünden)” şarkısından ilham alarak ormanda bir kuş yuvası şeklinde tasarlanan ev sanatçının metropollerde binalara eleştirel gözü dikkate alınmış. Sunay Erdem, projeyle ilgili DHA’ya yaptığı açıklamada, "Şarkının klibinde sürekli bir gökyüzüne bakış var. Binaların arasından sıyrılma isteği, doğaya, yeşile kaçış isteği. Bu bizi çok etkiledi. O yüzden David Bowie için bir ev tasarlanacaksa binalardan, şehirden uzakta, yüksekte bir yer olması gerektiğini düşündük. Bu da olsa olsa bir kuş yuvası şeklinde bir ev olabilirdi" diye ifade etti.

Erdem Mimarlar'ın tasarladığı ev sanatçının doğduğu Londra çevresinde ormanlık alanda, yaşlı ve yüksek ağaçların tepesine yaslanıyor. Kuş yuvası şeklinde tasarlanan eve merdiven halat ile ulaşılmakta. Ev müze şeklinde tasarlanıp, içinde David Bowie'nin hayatını anlatan kütüphane bulunuyor. İsteyenlere konaklamak için evin içinde sadece bir yatak bulunacak. 7m2'lik evde banyo mutfak vb herhangi başka bir mekan bulunmayıp, kahvaltı ve diğer tüm ihtiyaçlar doğada gerçekleştirilecek.

Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler sıradışı projeler ile tanınmakta. Son yıllarda gündeme oturan projeleri arasında Amerikan Başkanlık Kütüphanesi için yapılan ve finale kalan projeleri, Napolyon Bonapard'ın 200 yıllık La Spezia Limanı kentsel dönüşüm projeleri ve San Francisco'da evsizler için yaptıkları ağaç evler projeleri. Erdem kardeşlerin dünya genelinde 40'tan fazla ülkede projesi, 50'den fazla ödülü var.

 

 

İlginizi Çekebilir

Kaspersky Fidye Yazılımı Sürümleri İki Kat Arttı

Kaspersky araştırmacıları 2019’un 2. çeyreğinde 16.017 adet yeni fidye yazılımı sürümü tespit etti. Bunların bazıları sekiz yeni zararlı yazılım ailesine dahil. Bu miktar geçtiğimiz sene aynı döneme (7620) göre iki kat daha fazla. Kaspersky 2019 2. Çeyrek BT Tehdit Gelişim raporunda ayrıca bu dönemde 230.000’den fazla kişinin saldırıya uğradığı da belirtildi.


Dornier 328 Üretimi Almanya'da Yeniden Başlıyor

Federal Almanya Şansölyesi Angela Merkel bugün, Federal Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ve Federal Ulaştırma ve Dijital Altyapı Bakanı Andreas Scheuer’in de katıldığı etkinlikte, Dornier 328 uçağını yeniden üretme projesine destek verdiklerini açıkladı. Projeyi hayata geçirmek için, yeni bir orjinal ekipman üreticisi (OEM), DRA GMbH (DRA), Leipzig Almanya‘da kuruldu.


Paşabahçe Mağazaları İkinci Franchıse Mağazasını Riyad’Da Açtı

Paşabahçe Mağazaları yurt dışı mağazacılık atılımını Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yeni açtığı mağaza ile sürdürüyor. Yurt dışında ilk mağaza yatırımını 2015 yılında Milano’da yaptıklarını, ikinci yurt dışı mağazalarını da Katar’ın başkenti Doha’da franchise modeli ile açtıklarını hatırlatan Paşabahçe Mağazaları Genel Müdürü Esra Tokel, “Paşabahçe Mağazaları’nın keyifli alışveriş deneyimini ve mağazalarımızdaki binlerce şık ve kullanışlı ürünü şimdi de Riyad’daki tüketicilerle buluşturuyor olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.


Taze Kiraz, Üzüm Ve Nar İhracatçıları Yeni İhracat Rekorları İçin Kümeleniyor

Türkiye’nin tadı dillere destan, şifa kaynağı ürünleri kiraz, üzüm ve narı dünya genelinde daha fazla insanın tüketmesi için ihracatçılar Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi’nde bir araya geliyor. Hedef, 3 üründe toplam 387 milyon dolar olan yıllık ihracatı 750 milyon dolara çıkarmak.


Ağustos Ayı Siber Güvenlik Gelişmeleri Bülteni

Video Aracılığıyla Android Cihazlar Hacklenebiliyor


Etiketler: David Bowie, Sunay Erdem, Günay Erdem

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.