18 Ocak 2016 Pazartesi 10:28

TASARIM

Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım

Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
Türk Mimarlardan David Bowie İçin Sıradışı Tasarım
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » DIŞ HABERLER SERVİSİ


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İngiliz sanatçı David Bowie'nin anısına yapılacak ev için bir uluslararası mimarlık platformu tarafından, dünya genelinde sayılı mimarlara yapılan çağrıya Türkiye’den sıradışı projeleriyle öne çıkan Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler de bir proje hazırladı.

David Bowie'nin “Thru these architect's eyes (Mimarların gözünden)” şarkısından ilham alarak ormanda bir kuş yuvası şeklinde tasarlanan ev sanatçının metropollerde binalara eleştirel gözü dikkate alınmış. Sunay Erdem, projeyle ilgili DHA’ya yaptığı açıklamada, "Şarkının klibinde sürekli bir gökyüzüne bakış var. Binaların arasından sıyrılma isteği, doğaya, yeşile kaçış isteği. Bu bizi çok etkiledi. O yüzden David Bowie için bir ev tasarlanacaksa binalardan, şehirden uzakta, yüksekte bir yer olması gerektiğini düşündük. Bu da olsa olsa bir kuş yuvası şeklinde bir ev olabilirdi" diye ifade etti.

Erdem Mimarlar'ın tasarladığı ev sanatçının doğduğu Londra çevresinde ormanlık alanda, yaşlı ve yüksek ağaçların tepesine yaslanıyor. Kuş yuvası şeklinde tasarlanan eve merdiven halat ile ulaşılmakta. Ev müze şeklinde tasarlanıp, içinde David Bowie'nin hayatını anlatan kütüphane bulunuyor. İsteyenlere konaklamak için evin içinde sadece bir yatak bulunacak. 7m2'lik evde banyo mutfak vb herhangi başka bir mekan bulunmayıp, kahvaltı ve diğer tüm ihtiyaçlar doğada gerçekleştirilecek.

Sunay Erdem ve Günay Erdem kardeşler sıradışı projeler ile tanınmakta. Son yıllarda gündeme oturan projeleri arasında Amerikan Başkanlık Kütüphanesi için yapılan ve finale kalan projeleri, Napolyon Bonapard'ın 200 yıllık La Spezia Limanı kentsel dönüşüm projeleri ve San Francisco'da evsizler için yaptıkları ağaç evler projeleri. Erdem kardeşlerin dünya genelinde 40'tan fazla ülkede projesi, 50'den fazla ödülü var.

 

 

İlginizi Çekebilir

Rolls Royce Trent Xwb Motorları 1,5 Milyar Milden Fazla Yol Kat Etti

22 Şubat 2019


Sandoz Dünyanın En İyi İşverenleri Arasına Girdi

Sandoz Türkiye, Top Employers Insitute tarafından başarılı İK uygulamalarıyla Avrupa’da ve Türkiye’de “En İyi İşveren” ödülüne layık görüldü.


Murat Aydın "Metro Çalışması Bizim Dönemimizde Başlayacak"

Murat Aydın: "Metro çalışması bizim dönemimizde başlayacak"


Halide Edip Adıvar Mahallesi Ziyaret

CHP ŞİŞLİ ADAYI KESKİN HALİDE EDİP ADIVAR MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.


Pırellı’Nin 2019 Formula 1 Lastikleri İle İlgili Yenilikler

Bu yıl Pirelli’nin Formula 1’deki dokuzuncu sezonu olacak. Her bir sezonda hep diğerinden farklı bir lastik serisi sunuldu. Peki bu hafta Barcelona’da 2019 otomobillerinde tanıtılacak en yeni lastiklerden neler bekleyebiliriz?


Etiketler: David Bowie, Sunay Erdem, Günay Erdem

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.