19 Kasım 2019 Salı 11:56

GÜNDEM

Türk Mühendisliğini Dünyaya Tanıtan Aksa Jeneratör Eemkon’Da

Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi, bu yıl 14-16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Sektörü ve akademi dünyasını bir araya getiren, ulusal ve uluslararası kurumlardan konuşmacıların yer aldığı kongrede, AKSA Jeneratör tüm dünyanın kullandığı yenilikçi çözümlerini tanıttı.

Türk Mühendisliğini Dünyaya Tanıtan Aksa Jeneratör Eemkon’Da
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Amerika’dan Asya’ya, Afrika’dan Okyanusya’ya kadar 170 ülkeye satış yapan; Türkiye, Çin ve ABD’deki üretim tesisleriyle dünyanın beş büyük jeneratör üreticisinden biri olan Aksa Jeneratör, elektrik ve elektronik mühendislerinin büyük buluşması Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi EEMKON 2019’a katıldı. 14-16 Kasım 2019 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde düzenlenen kongrede farklı mühendislik kollarını kapsayan yedi sempozyum sektör temsilcilerini ve akademik dünyayı bir araya getirdi.

Türk mühendisliğinin güç birliği konusunda EEMKON’un katkısına da değinen AKSA Jeneratör CEO’su Alper Peker, “Teknolojinin damga vurduğu bir çağda yaşıyoruz ve ülke ekonomisinin büyüyerek diğer ülkelerle yarışabilir hale gelmesi için Türk mühendisliğinin gelişimi çok büyük önem arz ediyor. Bu anlamda EEMKON’da bilgi ve deneyim paylaşımı gelecekteki başarılı projelerin altyapısını oluşturuyor” değerlendirmesinde bulundu. Aksa Jeneratör’ün uluslararası iş birlikleriyle Türk mühendisliğinin kalitesini tescil ettiğini ifade eden Peker, Aksa Jeneratör’ün 2025 yılına kadar dünyada en büyük ilk üç üretici firmadan biri olma hedefiyle çalıştığını belirtti. Bunun için Ar-Ge’yi çalışmalarının merkezinde bulundurduklarını belirten Peker, “Yüksek teknolojik ürünlerimizle markamızı büyütürken Türk mühendisliğini de ihraç ediyoruz” diye konuştu.

Yenilikçi ürünlerin markası Aksa

Kongrenin Sektörel Oturumlar bölümünde Aksa Jeneratör’ün mühendislik çözümlerini aktaran bir konuşma yapan Aksa Jeneratör Pazarlama Müdürü Ergun Yılmaz, firmanın dünyanın en büyük havalimanı İstanbul Havalimanı, uluslararası alanda Gana Kotoka Havalimanı, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi gibi dev projelerde yer aldığını anlattı. Yılmaz, Yeni Kaledonya Adası'ndan, Komor Adaları'na ve son olarak Okyanusya’nın turizm cenneti Vanuatu ya kadar birçok ülkede satış gerçekleştirdiklerini; Ar-Ge yatırımlarıyla farklı pazar ve sektörlerin ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürünler gerçekleştirdiklerini ve 8 saniyede tüm sistemi yükünü besleyebilen projelere imza attıklarını dinleyicilerle paylaştı.

AKSA Jeneratör Hakkında

1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 170 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin yüzde 65’ini ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 19 ofis ve 4 temsilciliği ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

“İstanbul’U Koşuyorum”Da Bebek Etabı Vodafone Sponsorluğunda Koşuldu

“İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin bu yılki son yarışı olan Bebek Etabı, Vodafone’un ana sponsorluğunda koşuldu. Yaklaşık bin kişinin katıldığı yarış, renkli görüntülere sahne oldu. Vodafone standına gelen sporseverlere, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun tanıtım ve markalama çalışmaları için kullanılan malzemelerin geri dönüşümünden elde edilen çantalar hediye edildi.


Pegasus’Un İkinci “A321 Neo”Su Filoya Katıldı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin ikinci A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’suna “Özden Ece” adı verildi.


İbb’De Yeni Atamalar

İBB’DE YENİ ATAMALAR


Yataş Grup Saraybosna’Da İlk Enza Home Mağazasını Açtı

Global bir marka olma hedefiyle yurtdışındaki mağaza ağını her geçen gün biraz daha güçlendiren Yataş Grup, Saraybosna’daki ilk Enza Home mağazasını açtı. Açılışa Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın’ın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Bosna Hersek Büyükelçisi Haldun Koç ve Bosna Hersek Ticari Ataşesi Sevgin Güngör de katıldı. Açılışta konuşan Yataş Grup CEO’su Nuri Öztaşkın, Bosna Hersek pazarındaki hedeflerinin 4 yıl içinde 4 mağaza açmak olduğunu söyledi.


Db11 V12 Amr Çift Rengiyle Aston Martin Turkey Showroom’Da Yerini Aldı

DB11 V12 AMR ÇİFT RENGİYLE


Etiketler: Aksa, Jeneratör, büyük, üretim, jeneratör

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.