5 Kasım 2019 Salı 08:06

GÜNDEM

“Türk Sanayicileri Dijital Dönüşümle Global Rekabet Güçlerini Arttırıyor” Idc Türkiye Akıllı Üretim Zirvesi 2019,

“Türk Sanayicileri Dijital Dönüşümle Global Rekabet Güçlerini Arttırıyor”

“Türk Sanayicileri Dijital Dönüşümle Global Rekabet Güçlerini Arttırıyor”  Idc Türkiye Akıllı Üretim Zirvesi 2019,
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

IDC Türkiye Akıllı Üretim Zirvesi 2019,

Üretim Sektörünün BT Liderlerini İstanbul InterContinental Otel’de Ağırlayacak

İstanbul, 5 Kasım 2019 – Türkiye üretim sektörünün lider kurumları, 13 Kasım tarihinde İstanbul InterContinental Otel’de bir araya gelerek, üretim sektöründe dijital dönüşüm, dönüştürücü teknolojilerin sektöre etkisi, inovasyon ve Endüstri 4.0’ın durumunu değerlendirerek geleceğe yönelik yol haritası oluşturacak. “Üretimde Rekabet Edebilirliğin Arttırılması: Verimlilik, Otomasyon, Dijital Strateji ve Teknoloji” teması ile gerçekleşecek zirvede, teknoloji, ürün ve hizmet sağlayıcıları ile üretim sektörünün en etkili kurumlarının BT ve üretim yöneticileri, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojileri, stratejileri ve önceliklerini tartışacak.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları; “Sanayi kuruluşlarımızın yeri Türkiye'nin ekonomisi için çok önemli. Artan global rekabet, hammadde fiyatları yanı sıra, işletmeler teknolojik zorlukları çözmek, süreçleri kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek, yeni pazarlara açılmak için en güncel teknolojileri kullanmak ve daralan-zorlanan pazarlar nedeni ile riskleri dağıtmak, mevcut müşterilerine yeni ürün ve deneyimler sunabilmek için çok daha sofistike BT çözümlerine ihtiyaç duymakta. Türk sanayicileri, tüm dünya ile aynı zamanda, dijital dönüşüm yolculuğunda ilerleme kaydediyor, daha fazla verimlilik, esneklik sağlamak için bilgi teknolojilerini en iyi şekilde kullanıyorlar.”

IDC Türkiye Araştırma Müdürü Ayşe Kaptanoğlu; “Türkiye pazarında uzun zamandır yaşanan siyasi ve makroekonomik belirsizlikler nedeniyle geleceğe dönük tahminler yapabilmek çok zorlaştı. Türk lirasındaki değer kaybının ekonomiyi olumsuz yönde etkilemesi üretim sektöründeki firmaların yatırım kararlarını da ciddi şekilde etkiledi. Bu bağlamda, rekabet edebilirliklerini ve hatta bazı durumlarda hayatta kalmalarını sağlamak için bilgi teknolojilerine, özellikle akıllı çözümlere yatırım yapmaları gerekiyor. Yani bir anlamda kriz ortamı üretim sektörünü daha akıllı BT çözümlerine yatırım yapmaya itti. Pazara baktığımızda çok sayıda üretim firması, Endüstri 4.0 dalgasının bir parçası olarak dijital dönüşüm teknolojilerini çoktan uyguladı; üreticiler hem fiziksel hem de sanal sistemlerindeki süreçlerini tamamen dönüştürmeye çalışıyorlar. IDC’nin 3. Platform olarak adlandırdığı bulut, mobilite, sosyal ve büyük veri analitik gibi teknolojiler, üreticilerin gerçek zamanlı (real time) olarak harekete geçmelerine yardımcı olmak için kritik öneme sahip olacak (örneğin, tahminsel analitik). Dahası, üreticilerin verimliliği artırmasını ve böylece maliyetleri düşürmesini sağlayacaktır. Üreticilerin dönüşümü, nesnelerin interneti (IoT), robotik, bilişsel yapay zeka (AI), artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR), 3D baskı ve yeni nesil güvenlik çözümleri gibi inovasyon hızlandırıcıları tarafından da sağlanacaktır. CIO’lar kendi sektörleriyle ilgili kullanım senaryoları ve başarı hikayeleri aradıkları için de bu noktada tüm iş ortakları yerel ve küresel kullanım senaryolarıyla yaratılacak faydayı açıkça ifade etmelidir.”

IDC Türkiye Akıllı Üretim Ödülleri Töreni İstanbul’da Gerçekleşecek

Türkiye’nin Üretim Lideri”nin seçileceği IDC Akıllı Üretim Zirvesi ödül töreni İstanbul’daki etkinlikte sahiplerini bulacak. ‘Büyük Veri ve Analitik’, ‘Müşteri Deneyimi’, ‘Veri Altyapısı’, ‘Kurumsal Dönüşüm’, ‘Nesnelerin İnterneti’, ‘Mobilite’ kategorilerinde seçilecek ‘IDC Akıllı Üretim Ödülleri’ne başvurular alındı.

IDC Hakkında International Data Corporation (IDC), bilgi teknolojileri telekomünikasyon ve tüketici teknolojileri alanlarında pazar araştırması ve danışmanlık hizmetleri sunan ve etkinlikler düzenleyen bir numaralı küresel oyuncudur. IDC, BT profesyonellerinin, şirket yöneticilerinin ve yatırımcıların teknoloji satın alırken ve iş stratejilerini belirlerken gerçeklere dayalı kararlar almalarını sağlar. 110’dan fazla ülkede 1100’den fazla IDC analisti ile teknoloji, sektör fırsatları ve trendleri konusunda küresel, bölgesel ve yerel uzmanlık sunar. 50 yılı aşkın bir süredir IDC, stratejik bilgiler sunarak müşterilerinin iş hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. IDC, bilgi teknolojileri, basın, araştırma ve etkinlik düzenleme alanında dünyanın lider kuruluşu olan IDG’nin bir yan şirketidir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’nin yer aldığı bölgede IDC, bölgesel merkezi Dubai olan Riyad, Kazablanka, Nairobi, Lagos, Johannesburg, İstanbul ofisleri ile 2016'da açılışı yapılan Kahire ofisi koordineli bir ağ oluşturmaktadır. Yerel deneyim ile bu dinamik bölgelerdeki pazarları kapsamlı bir şekilde anlayabilmek için uluslararası bir bakış açısını bir arada sunan IDC’nin, pazar istihbarat hizmetleri derinlik, tutarlılık, kapsam ve doğruluk bakımından eşsizdir. IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de bölge genelinde 130’in üzerinde analist, danışman ve konferans görevlisi ile hizmet vermektedir.

IDC'nin Sağladığı Araştırma, Danışmanlık ve Diğer Hizmetler ile İlgili Sorularınız için:

İlginizi Çekebilir

Kadıköy Depremin Ardından Yaraları Birlikte Sarıyor

Kadıköylüler, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Kadıköy Paylaşıyor” yardım kampanyasına katkıda bulunmak için Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan binasına akın etti.


Gyoder “Depreme Karşı Güvenli Yapılara Hızla Kavuşmamız Kentsel Dönüşümle Mümkün”

GYODER’DEN DEPREM AÇIKLAMASI:


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


İbb’Nin İlk Ekipleri Elazığ’A Ulaştı, Arama Kurtarma Çalışmalarına Başladı

İBB’NİN İLK EKİPLERİ ELAZIĞ’A ULAŞTI, ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


Türk Telekom Elazığ İçin Seferber Oldu

Sabit ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanıma açıldı


Etiketler: Türkiye, için, üretim, Üretim, İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.