29 Mayıs 2019 Çarşamba 13:22

GÜNDEM

Türk Telekom Argela’Nın Da Dahil Olduğu Sıgmona Projesine Eureka Yılın İnovasyon Ödülü

Türk Telekom'un gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri sağlayıcısı şirketi Argela,sürdürdüğü Ar-Ge odaklı çalışmalarla Türkiye’ye yeni başarılar kazandırmaya devam ediyor. Proje ortakları arasında Argela’nın da etkin rol aldığı Avrupa Birliği tarafından yürütülen Celtic-Next araştırma programı kapsamında başarıyla tamamlanan SIGMONA, EUREKA Global Innovation Summit'te Eureka İnovasyon Ödülü'ne layık görüldü.

Türk Telekom   Argela’Nın Da Dahil Olduğu Sıgmona Projesine Eureka Yılın İnovasyon Ödülü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Telekom iştiraki Argela, gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri alanında uluslararası arenada ses getiren yeni bir başarıya daha imza attı. Argela’nın da proje ortakları arasında bulunduğu, Avrupa Birliği destekli Celtic-Next Araştırma Programı kapsamında hayata geçirilen SIGMONA projesi, EUREKA Global Innovation Summit'te Eureka İnovasyon Ödülü'nü aldı.

SIGMONA projesi, SDN (Yazılım Tanımlı Ağ) ve NFV (Ağ İşlev Sanallaştırma) teknolojilerinin 4G (LTE) ağında kullanılması araştırılarak; haberleşme ağının ve üzerindeki işlevlerin yazılım tabanlı hale getirilerek sanallaştırılmasını ve böylelikle ağ kurulum maliyetlerinin azalmasını ve ağ yönetiminin kolaylaşmasını hedefliyor. Ağ çözümleri üreticiden bağımsız hale gelirken ağ kaynakları da merkezi ve dinamik olarak yönetilebiliyor. Bu sayede gelişmiş güvenlik çözümlerinin de önü açılıyor. Argela koordinatör ve ortak olarak yer aldığı bu projede, işin teknik aşamalarında etkin rol alıyor, Ar-Ge çalışmaları yaparak yeni ürünler ve çözümler geliştiriyor ve var olanlara yenilikçi özellikler katıyor.

Ağ verimliliği ve performans en üst düzeye çıkıyor

Argela Ar-Ge Direktörü Dr. Burak Görkemli, aldıkları ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Sunduğumuz yerli ve milli çözümlerle, ülkemizi 5G başta olmak üzere gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri geliştiren ülkeler ligine taşıyoruz. Bu alanda sürdürdüğümüz araştırma geliştirme faaliyetleri ile sektörümüze öncülük ediyoruz. SIGMONA Projesi, geleceğin 5G teknolojilerinde etkin rol oynayacak olan Yazılım Tanımlı Ağ ve Ağ İşlev Sanallaştırma özelliklerinin bugünün LTE şebekelerine de başarıyla entegre edilebileceğini ortaya koydu. Bu sonuç, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketlerin ağ verimliliğini ve performansını en üst düzeye çıkartmalarını sağlarken aynı zamanda 5G’ye de hazırlanmalarınaimkân vermesi açısından çok önemli. Avrupa Birliği telekom ve bilgi teknolojileri alanında endüstriyel rekabet gücünü Ar-Ge projeleri geliştirerek arttırmayı amaçlayan EUREKA programı kapsamında, SIGMONA’nın İnovasyon Ödülü alarak başarısını tescillemesi bize büyük bir kıvanç verdi.”

Avrupa’daki Ar-Ge şirketleri EUREKA ve Celtic-Next’te projeleriyle yarışıyor

Ar-Ge şirketlerinin proje bazlı katılabildiği Celtic-Next Araştırma Programı kapsamında, sunulan ortaklı proje önerileri kabul edildiğinde her ortak şirket kendi ülkesindeki destek programlarına başvurarak Ar-Ge fonlarından yararlanıyor. SIGMONA projesi de bu kapsamda TÜBİTAK 1509 programı kapsamında destekleniyor.

SIGMONA projesi EUREKA Global Project of the Year 2019 Award ödülünün yanı sıra Celtic-Plus Innovation Award 2018 ve Excellence Award for Network Technologies 2017 ödüllerine de layık görülmüştü.

İlginizi Çekebilir

Türk Kirazı Çin Seddi’Ni Aştı

Tekfen Tarım bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve’nin ürettiği kirazların soğuk işlem görmeden Çin’e ilk sevkiyatı, Şanghay kentine ulaştı. Dünyanın en büyük kiraz üreticisiyle en büyük kiraz tüketicisini buluşturan bu sevkiyat, Çin’in tüketim potansiyeli de düşünüldüğünde Türkiye’nin ihracat stratejisinde önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.


Ey Türkiye’Nin Yönetim Kadrosuna 2 Yeni Ortak Atandı

Yönetimine bu yıl 2 yeni ortak ekleyen EY (Ernst & Young) Türkiye kadrosunu güçlendirmeyi sürdürüyor. EY Türkiye’nin ortak sayısı, Barış Eken’in Vergi Hizmetleri Ortağı ve Mehmet Can Altıntaş’ın Denetim Hizmetleri Ortağı olarak atanması ile birlikte 48’e ulaştı. EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları atamalarla ilgili olarak, “Müşterilerimize sunduğumuz yenilikçi hizmetin katma değere dönüştüğü ve bu sayede tüm iş kollarında sektör ortalamasının üzerinde büyüme kaydettiğimiz bir yıl oldu. Büyüme hedeflerimize ulaşmamızda önemli rol oynayan arkadaşlarımızın bu yolda değerli katkılar sağlamaya devam edeceklerine yürekten inanıyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi


Plastik Çevreyi Tamamlıyor

Türkiye sanayinin en geniş temsil platformlarından biri olan Plastik Sanayicileri Federasyonu’nun (PLASFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karadeniz Ekotürk TV’de katıldığı Sözüm Var programında önemli açıklamalarda bulundu.


‘Fok Balığı Atölyesi’ Hafta Sonu Çocukları Bekliyor, 20 21 Temmuz

Trump Alışveriş Merkezi’nin özel çocuk katında bu hafta sonu da birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar bu hafta sonu ‘Fok Balığı Atölyesi’ ile sevimli fok balıklarını dilediklerince renklendirecekler. Atölye etkinlikleri, 20-21 Temmuz günlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.


Frigorifik Taşımacılıkta Tasarruf, Renault Trucks’Ta

Global Ekspres, yaş meyve taşımacılığındaki iş hacmini Renault Trucks çekici yatırımı ile arttırıyor.


Etiketler: SIGMONA, Ar-Ge, Argela, kapsamında, projesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.