29 Mayıs 2019 Çarşamba 13:22

GÜNDEM

Türk Telekom Argela’Nın Da Dahil Olduğu Sıgmona Projesine Eureka Yılın İnovasyon Ödülü

Türk Telekom'un gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri sağlayıcısı şirketi Argela,sürdürdüğü Ar-Ge odaklı çalışmalarla Türkiye’ye yeni başarılar kazandırmaya devam ediyor. Proje ortakları arasında Argela’nın da etkin rol aldığı Avrupa Birliği tarafından yürütülen Celtic-Next araştırma programı kapsamında başarıyla tamamlanan SIGMONA, EUREKA Global Innovation Summit'te Eureka İnovasyon Ödülü'ne layık görüldü.

Türk Telekom   Argela’Nın Da Dahil Olduğu Sıgmona Projesine Eureka Yılın İnovasyon Ödülü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türk Telekom iştiraki Argela, gelecek nesil telekomünikasyon çözümleri alanında uluslararası arenada ses getiren yeni bir başarıya daha imza attı. Argela’nın da proje ortakları arasında bulunduğu, Avrupa Birliği destekli Celtic-Next Araştırma Programı kapsamında hayata geçirilen SIGMONA projesi, EUREKA Global Innovation Summit'te Eureka İnovasyon Ödülü'nü aldı.

SIGMONA projesi, SDN (Yazılım Tanımlı Ağ) ve NFV (Ağ İşlev Sanallaştırma) teknolojilerinin 4G (LTE) ağında kullanılması araştırılarak; haberleşme ağının ve üzerindeki işlevlerin yazılım tabanlı hale getirilerek sanallaştırılmasını ve böylelikle ağ kurulum maliyetlerinin azalmasını ve ağ yönetiminin kolaylaşmasını hedefliyor. Ağ çözümleri üreticiden bağımsız hale gelirken ağ kaynakları da merkezi ve dinamik olarak yönetilebiliyor. Bu sayede gelişmiş güvenlik çözümlerinin de önü açılıyor. Argela koordinatör ve ortak olarak yer aldığı bu projede, işin teknik aşamalarında etkin rol alıyor, Ar-Ge çalışmaları yaparak yeni ürünler ve çözümler geliştiriyor ve var olanlara yenilikçi özellikler katıyor.

Ağ verimliliği ve performans en üst düzeye çıkıyor

Argela Ar-Ge Direktörü Dr. Burak Görkemli, aldıkları ödülle ilgili olarak şunları söyledi: “Sunduğumuz yerli ve milli çözümlerle, ülkemizi 5G başta olmak üzere gelecek nesil telekomünikasyon teknolojileri geliştiren ülkeler ligine taşıyoruz. Bu alanda sürdürdüğümüz araştırma geliştirme faaliyetleri ile sektörümüze öncülük ediyoruz. SIGMONA Projesi, geleceğin 5G teknolojilerinde etkin rol oynayacak olan Yazılım Tanımlı Ağ ve Ağ İşlev Sanallaştırma özelliklerinin bugünün LTE şebekelerine de başarıyla entegre edilebileceğini ortaya koydu. Bu sonuç, telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren şirketlerin ağ verimliliğini ve performansını en üst düzeye çıkartmalarını sağlarken aynı zamanda 5G’ye de hazırlanmalarınaimkân vermesi açısından çok önemli. Avrupa Birliği telekom ve bilgi teknolojileri alanında endüstriyel rekabet gücünü Ar-Ge projeleri geliştirerek arttırmayı amaçlayan EUREKA programı kapsamında, SIGMONA’nın İnovasyon Ödülü alarak başarısını tescillemesi bize büyük bir kıvanç verdi.”

Avrupa’daki Ar-Ge şirketleri EUREKA ve Celtic-Next’te projeleriyle yarışıyor

Ar-Ge şirketlerinin proje bazlı katılabildiği Celtic-Next Araştırma Programı kapsamında, sunulan ortaklı proje önerileri kabul edildiğinde her ortak şirket kendi ülkesindeki destek programlarına başvurarak Ar-Ge fonlarından yararlanıyor. SIGMONA projesi de bu kapsamda TÜBİTAK 1509 programı kapsamında destekleniyor.

SIGMONA projesi EUREKA Global Project of the Year 2019 Award ödülünün yanı sıra Celtic-Plus Innovation Award 2018 ve Excellence Award for Network Technologies 2017 ödüllerine de layık görülmüştü.

İlginizi Çekebilir

Ey Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’Nın 2019 Sınıfı Belli Oldu

Küresel çapta 12. yılını kutlayan, Türkiye’de ise dördüncüsü düzenlenen EY (Ernst & Young) Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında bağımsız jüri, programın 2019 sınıfında yer alacak girişimleri belirledi. Kadın girişimciler program kapsamında EY Türkiye’nin desteğiyle hiçbir ücret ödemeden 1 yıl boyunca eğitim, mentorluk, iş geliştirme ve networking desteği alırken yatırımcı, danışman ve başarılı girişimcilerin bilgi ve birikimlerinden yararlanabilecekleri küresel bir ağın parçası olacaklar.


B.Bulteni..Wise Zirvesi'nde Ogrenme Ve İnsan Olmanin Anlami Ele Alinacak....

WISE ZİRVESİ’NDE ÖĞRENME ve INSAN OLMANIN ANLAMI ELE ALINACAK…


Spor Ve Teknoloji Alanında Dünyada Bir İlk Boğaziçi Üniversitesi Ve Galatasaray Spor Kulübü Teknopark Kuruyor

21 Ekim 2019


Magnum’Dan Gerçek Hazzın Hediyesi İki Maserati Kazananlar Belli Oldu

Magnum’un heyecanla süren Maserati kampanyası, muhteşem bir finalle son buldu. İki Maserati için herkesin katılımına açık olacak şekilde Noter huzurunda çekiliş düzenlendi.


Yeni Buluşma Noktanız Sheraton Istanbul Cıty Center

YENİ BULUŞMA NOKTANIZ


Etiketler: SIGMONA, Ar-Ge, Argela, kapsamında, projesi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.