16 Mart 2019 Cumartesi 12:46

GÜNDEM

Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

İSTANBUL, Mart – Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT) 15. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 15 Mart 2018 Cuma günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantının açılış bölümünde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ve ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier Amerikan şirketleri ile bir araya geldi.

Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Olağan Seçimli Genel Kurul gündemi kapsamında Amerikan Şirketler Derneği’nin 2 yıl süreyle görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlenirken, Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Citibank A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Serra Akçaoğlu seçildi.

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada AmCham Türkiye/ABFT üyesi şirketlerin Türk ekonomisine kattıkları değeri vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Serra Akçaoğlu, “Üye şirketlerimizin ülke ekonomisine 54 milyar doların üzerinde katkısı bulunuyor.” dedi. Türkiye’de yarattıkları doğrudan istihdamın 90.000’e yakın olduğunu belirten Akçaoğlu, üye şirketlerin global deneyim ve uzmanlığını da ülkemize taşıma şansına sahip olduklarını ifade etti.

Türkiye’de 15. yılını kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Serra Akçaoğlu, uluslararası yatırımcılar olarak Türkiye’nin potansiyeline büyük inançları olduğunu vurguladı.

T. C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut:“2002-2018 döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye 12 milyar dolara yakın doğrudan yatırım girişi gerçekleşti. Türkiye ve küresel doğrudan yatırımlar için büyük öneme haiz olan ABD’yi Türkiye’de en iyi şekilde temsil eden, 110 üyesiyle 90 bin kişiyi istihdam eden ve ekonomimize 54 milyar dolar katkı sağlayan Amerikan Şirketler Derneği’nin de bizim için önemi çok büyük. Türkiye ekonomisine sağladıkları katkılardan ötürü tüm Amerikan şirketleriyle ilişkilerimizi en üst düzeyde tutmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ABD Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier, geçtiğimiz yıl ikili ticaret hacminin 20 Milyar Dolar olduğunu belirtti ve “İki ülke ticaret hacmi geçtiğimiz senelere oranla artmış olsa da, her iki ülke Başkanının da belirttiği gibi bu rakamı çok daha yukarı çekmek için potansiyel bulunuyor. Bu hedefe ulaşmanın yollarını bulmak için sizlerle birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.” dedi. Hovenier sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu, yatırımcının güvenini artırabilecek önerilerde bulunmak amacıyla AmCham ile işbirliği halinde çalışmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve ABFT gibi ticari ortaklarının en büyük amacı, dinamik bir ticaretin yarattığı imkanlardan yararlanan güçlü ve müreffeh bir Türkiye görmektir.”

Toplantı sonucu belirlenen 2019-2021 Dönemi AmCham Türkiye/ABFT Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır:

Serra Akçaoğlu– Citibank Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi – Başkan

Tankut Turnaoğlu– Procter & Gamble Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye ve Kafkasya Canan Özsoy– GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Halûk Yalçın– PwC Türkiye Başkanı

İhsan Necipoğlu– Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Başkanı Ayşem Sargın– Boeing Türkiye Genel Müdürü

İsmail G. Esin– Baker & McKenzie Yönetici Ortağı Levent Yüksel– PepsiCo Türkiye Genel Müdürü

İhsan Karagöz– Mondelez International Türkiye Genel Müdürü Ayşegül Aydın– Heidrick & Struggles Yönetici Ortağı

Mert Büyükyazgan– 3M Türkiye Genel Müdürü Renan Özyerli– MSD Türkiye Genel Müdürü

Murat Kansu– Microsoft Türkiye Genel Müdürü

Evguenia Stoichkova– Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı

Volkan Sözmen– IBM Türkiye Ülke Genel Müdürü Ayhan Öztürk– Medtronic TWAL Bölge Başkanı Didem Şekerel Erdoğan – Nielsen Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç– UPS Türkiye Genel Müdürü

Öget Kantarcı– GittiGidiyor (e-bay) Genel Müdürü

Armin Zerunyan– Hilton Türkiye Bölge Müdürü

Frans van Deursen– Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı

Nesrin Tuncer– KPMG Denetim Lideri, Denetim Kurulu Başkanı Ural Aküzüm– Bilgi Üniversitesi Laureate Yönetim Kurulu Üyesi Berna Betül Öztürk– Ulusal Faktoring Genel Müdür Yardımcısı

Benan Arseven– Moroğlu Arseven Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Oğuzcan Bülbül– Anadolu Efes Kurumsal İlişkiler ve Rekabet Uyum Direktörü Samet Serttaş– Herbalife Devlet ve Kurumsal ilişkiler EMEA Bölge Müdürü

Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT), Türkiye’de faaliyet gösteren ABD şirketlerinden oluşan bir ticaret birliği ve sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’de pozitif iş gündemini ve ticaret ortamını güçlendirmek amacıyla 2004 yılında kurulan dernek, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaretin, yatırımın ve ilişkilerin geliştirilmesini hedeflemektedir. Derneğe, Türkiye’de toplamda 54 milyar doların üzerinde yatırımları olan ve 90.000’e yakın istihdam yaratmış olan 110’u aşkın Amerikan şirketi üyedir. www.amchamturkey.com

Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT)

T: 212 243 35 11

İlginizi Çekebilir

Tiktok Ve Moko Yapım Türkiye’Nin Yeni Yıldızını Arıyor

TİKTOK ve MOKO YAPIM TÜRKİYE’NİN YENİ YILDIZINI ARIYOR


Dermaceutic'ten Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi

Dünyaca ünlü Fransız Laboratuvarları tarafından geliştirilen Dermaceutic’in yeni ürünü Sun Ceutic 50+ Tinted, renkli formülü ile cilt tonunun eşit olmasını sağlarken cildin erken yaşlanmasını önlemeye yardımcı oluyor. UV hasarına karşı koruyan, yaşlanma belirtilerini önleyen Dermaceutic Sun Ceutic 50+ Tinted, ciltte rahatlık hissi de sağlıyor.


Netflix, Black Mirror 5. Sezon Bölüm Fragmanları Ve Açıklamalarını Paylaştı!

Black Mirror yeni sezon, 5 Haziran’da sadece Netflix’te!


Hilton İstanbul Bomonti'den Bayramda Tatil, Eğlence Ve Lezzet Fırsatı

İstanbul’un en büyük oteli Hilton İstanbul Bomonti, Ramazan Bayramı’na özel hazırladığı kampanyalarla misafirlerine indirimlerle dolu keyifli bir tatil yaşatmaya hazırlanıyor. 31 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasındaki konaklamalarda yüzde 25 ve otelin yiyecek-içecek alanlarında yüzde 10 indirim fırsatı sunan Hilton İstanbul Bomonti ayrıca İstanbul’da ailece eğlencenin favori noktaları Merlin Entertainments merkezlerine girişte yüzde 25 indirim ile seçili Bomontiada mekanlarında indirimli yeme-içme ayrıcalığı da sunuyor.


Lg’Nin Hedefi 2030’A Kadar Sıfır Karbon

LG Electronics Hakkında:


Etiketler: Türkiye, Genel, Müdürü, Kurulu, Başkanı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.