16 Mart 2019 Cumartesi 12:46

GÜNDEM

Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi

İSTANBUL, Mart – Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT) 15. Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 15 Mart 2018 Cuma günü İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantının açılış bölümünde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ve ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier Amerikan şirketleri ile bir araya geldi.

Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
Türkiye’De 15. Yılını Kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’Nin Yeni Yönetim Kurulu Seçildi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Olağan Seçimli Genel Kurul gündemi kapsamında Amerikan Şirketler Derneği’nin 2 yıl süreyle görev yapacak yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlenirken, Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Citibank A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Serra Akçaoğlu seçildi.

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada AmCham Türkiye/ABFT üyesi şirketlerin Türk ekonomisine kattıkları değeri vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Serra Akçaoğlu, “Üye şirketlerimizin ülke ekonomisine 54 milyar doların üzerinde katkısı bulunuyor.” dedi. Türkiye’de yarattıkları doğrudan istihdamın 90.000’e yakın olduğunu belirten Akçaoğlu, üye şirketlerin global deneyim ve uzmanlığını da ülkemize taşıma şansına sahip olduklarını ifade etti.

Türkiye’de 15. yılını kutlayan Amerikan Şirketler Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Serra Akçaoğlu, uluslararası yatırımcılar olarak Türkiye’nin potansiyeline büyük inançları olduğunu vurguladı.

T. C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut:“2002-2018 döneminde Amerika Birleşik Devletleri’nden Türkiye’ye 12 milyar dolara yakın doğrudan yatırım girişi gerçekleşti. Türkiye ve küresel doğrudan yatırımlar için büyük öneme haiz olan ABD’yi Türkiye’de en iyi şekilde temsil eden, 110 üyesiyle 90 bin kişiyi istihdam eden ve ekonomimize 54 milyar dolar katkı sağlayan Amerikan Şirketler Derneği’nin de bizim için önemi çok büyük. Türkiye ekonomisine sağladıkları katkılardan ötürü tüm Amerikan şirketleriyle ilişkilerimizi en üst düzeyde tutmaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ABD Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier, geçtiğimiz yıl ikili ticaret hacminin 20 Milyar Dolar olduğunu belirtti ve “İki ülke ticaret hacmi geçtiğimiz senelere oranla artmış olsa da, her iki ülke Başkanının da belirttiği gibi bu rakamı çok daha yukarı çekmek için potansiyel bulunuyor. Bu hedefe ulaşmanın yollarını bulmak için sizlerle birlikte çalışmayı arzu ediyoruz.” dedi. Hovenier sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Misyonu, yatırımcının güvenini artırabilecek önerilerde bulunmak amacıyla AmCham ile işbirliği halinde çalışmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve ABFT gibi ticari ortaklarının en büyük amacı, dinamik bir ticaretin yarattığı imkanlardan yararlanan güçlü ve müreffeh bir Türkiye görmektir.”

Toplantı sonucu belirlenen 2019-2021 Dönemi AmCham Türkiye/ABFT Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyeleri şu isimlerden oluşmaktadır:

Serra Akçaoğlu– Citibank Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi – Başkan

Tankut Turnaoğlu– Procter & Gamble Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye ve Kafkasya Canan Özsoy– GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür

Halûk Yalçın– PwC Türkiye Başkanı

İhsan Necipoğlu– Dow Türkiye ve Orta Asya Cumhuriyetleri Başkanı Ayşem Sargın– Boeing Türkiye Genel Müdürü

İsmail G. Esin– Baker & McKenzie Yönetici Ortağı Levent Yüksel– PepsiCo Türkiye Genel Müdürü

İhsan Karagöz– Mondelez International Türkiye Genel Müdürü Ayşegül Aydın– Heidrick & Struggles Yönetici Ortağı

Mert Büyükyazgan– 3M Türkiye Genel Müdürü Renan Özyerli– MSD Türkiye Genel Müdürü

Murat Kansu– Microsoft Türkiye Genel Müdürü

Evguenia Stoichkova– Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Başkanı

Volkan Sözmen– IBM Türkiye Ülke Genel Müdürü Ayhan Öztürk– Medtronic TWAL Bölge Başkanı Didem Şekerel Erdoğan – Nielsen Türkiye Genel Müdürü Burak Kılıç– UPS Türkiye Genel Müdürü

Öget Kantarcı– GittiGidiyor (e-bay) Genel Müdürü

Armin Zerunyan– Hilton Türkiye Bölge Müdürü

Frans van Deursen– Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı

Nesrin Tuncer– KPMG Denetim Lideri, Denetim Kurulu Başkanı Ural Aküzüm– Bilgi Üniversitesi Laureate Yönetim Kurulu Üyesi Berna Betül Öztürk– Ulusal Faktoring Genel Müdür Yardımcısı

Benan Arseven– Moroğlu Arseven Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Oğuzcan Bülbül– Anadolu Efes Kurumsal İlişkiler ve Rekabet Uyum Direktörü Samet Serttaş– Herbalife Devlet ve Kurumsal ilişkiler EMEA Bölge Müdürü

Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT), Türkiye’de faaliyet gösteren ABD şirketlerinden oluşan bir ticaret birliği ve sivil toplum kuruluşudur. Türkiye’de pozitif iş gündemini ve ticaret ortamını güçlendirmek amacıyla 2004 yılında kurulan dernek, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaretin, yatırımın ve ilişkilerin geliştirilmesini hedeflemektedir. Derneğe, Türkiye’de toplamda 54 milyar doların üzerinde yatırımları olan ve 90.000’e yakın istihdam yaratmış olan 110’u aşkın Amerikan şirketi üyedir. www.amchamturkey.com

Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye/ABFT)

T: 212 243 35 11

İlginizi Çekebilir

Bülten Özgür Masur, Mercedes Benz Fashion Week İstanbul’A Disko Ruhunu Taşıdı!

Özgür Masur, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’a disko ruhunu taşıdı!


8. Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde Sürdürülebilirlik Ve Amaçlı Şirketler Tartışıldı Basin Bulteni

BASF Türkiye’nin sponsorluğunda gerçekleşen “Sürdürülebilirlik/ Amaçlı Şirketler” oturumunda, ekonomiye yön veren şirketlerin çevre ve toplum konularındaki tutumları masaya yatırıldı.


Ezra&Tuba’Dan Mercedes Benz Fashıon Week’Te Muhteşem Defile!

Alem Dergisi’nin Red Carpet sponsorluğunda gerçekleştirilen defile kırmızı halı töreni ile başladı. Sonrasında yönetmen ve fotoğrafçı Nihat Odabaşı’nın “ASHEKA” koleksiyonu için çektiği moda filmi davetlilerin beğenisine sunuldu. Gecede Estetik International Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Cihantimur ile Ezra&Tuba’nın hazırladığı fotoğraf sergisi de davetlilerle buluştu.


Kaspersky Lab Insatagram Kullanıcılarını Uyardı Sahte Telif Hakkı İhlali Bildirimlerine Dikkat Edin

Sosyal medyanın kendine has bir cazibesi var. Sıradan bir insan bile birkaç bin takipçiye sahip olduktan sonra bir sosyal medya ünlüsüne dönüşebiliyor. Milyonlarca insan en az bir sosyal medya aracına ilgi gösteriyor. Bu nedenle, sosyal medyada insanları etkileyebilecek konuma ulaşmak da beraberinde çeşitli faydalar getiriyor. Örneğin Instagram, dünyanın ikinci en popüler sosyal ağı olmanın da ötesinde bir yer haline geldi. Birçok fotoğrafçı, model ve internet ünlüsü için burası artık bir gelir kaynağı. Binlerce takipçisi bulunan göz alıcı hesaplar yalnızca hayranların değil siber suçluların da dikkatini çekiyor.


Bülten House Of Ogan Defilesi Mercedes Benz Fashion Week'te Gerçekleşti..

House Of Ogan, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında, Sonbahar/Kış 2019 koleksiyonunu muhteşem bir defileye imza atarak beğeniye sundu. Zorlu PSM’de gerçekleşen defilede moda , sanat ve işdünyasının seçkin isimleribir araya geldi..


Etiketler: Türkiye, Genel, Müdürü, Kurulu, Başkanı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.