4 Mayıs 2019 Cumartesi 10:16

GÜNDEM

Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde

Amerika lise giriş sınavı İstanbul’da yapıldı. Antalya, Adana, Aydın ve Denizli’den gelen öğrencilerin İngilizcelerinin dünya ortalamasının üzerinde olması, Türkiye’de ISEWORLD ile çalışan Amerikan Eğitim Vakfı yetkililerini memnun etti. Her yıl bu sınavlardan iki defa düzenleyen ISEWOLRD sınavlarda öğrencilerin İngilizcelerinin yanısıra matematik bilgilerini de test ediyor. Öğrenciler Amerika dışında Kanada, İngiltere, İtalya gibi birçok ülkede lise eğitimlerinin bir yılını ya da tamamını okuma imkanına sahipler.

Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

30 yılı aşkın süredir kültürlerarası öğrenci değişim programları organize eden ISEWORLD, yurt dışı eğitim dünyasında verdiği hizmetlere sürekli yenilerini katarak öğrencilerin dünya çapındaki okullarda eğitim almalarını sağlıyor.

Lisenin 1 Yılı Ya da Tamamı Yurtdışında Okunabiliyor

8. sınıf ile 12. sınıfta olan lise öğrencileri lisenin bir yılını ya da tamamını Kanada, Amerika, İtalya, İngiltere, Fransa ve daha birçok Avrupa ülkesinde okuyabiliyor. MEB onaylı programın en önemli avantajları ise; öğrenciler döndüklerinde çok iyi İngilizceye sahip olmalarının yanısıra dünyanın en iyi üniversitelerine giriş konusunda avantajlı konuma gelmektedirler. Farklı kültürler ile bir arada eğitim alan öğrenciler kişisel gelişimlerine de önemli bir katkı sağlıyorlar. Ayrıca ülkemize döndüklerinde de sene kaybı yaşamadan eğitimlerine devam edebiliyorlar. Kültürlerarası Lise Değişim Programları hakkında detaylı bilgi için www.iseworld.org adresi ziyaret edilebilir.

Dünyada 42 ülke arasında uzun yıllardan beri uygulanan lise öğrenci değişim programlarına son yıllarda ülkemizden yapılan başvuruların ciddi şekilde arttığını görüyoruz. Lisenin bir yılını farklı bir ülkede okuyan öğrenciler akademik ve bireysel anlamda programdan büyük kazançlar elde ederek Türkiye’ye dönerken, ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyorlar. Gençlerimiz eğitim için gittikleri ülkenin dilini anadil seviyesinde konuşan, farklı bir ülkede kendi ayakları üzerinde bir yıl yaşama başarısını göstermiş, özgüven sahibi bir dünya vatandaşı olarak programı tamamlıyor.

Değişim Programları Dünyanın En İyi Üniversitelerine Girişte Avantaj Sağlıyor

ISEWORLD Genel Müdürü Meltem Bozdemir yaptığı açıklamada, Kültürlerarası Lise Değişim Programı’nda geçirilen bir senenin, çocukların dosyalarına büyük artılar kattığı ve dünyanın en iyi üniversitelerine kabullerini kolaylaştırdığını belirtti. Program süresince ve sonrasında her zaman çocukların yanında olduklarını ifade eden Bozdemir, İstediği üniversitede eğitime başlayan öğrencilerin zaten tecrübeli oldukları için kültürel uyum sorunu yaşamadığını ve bunun akademik-sosyal hayatlarına olumlu yansıdığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

Emirates İle Uçun, İyisiyle Uçun Ve Büyüleyici Dubai’Yi Keşfedin

Bu kış tatilinde, ailece Dubai’yi keşfedin ve şehrin sunduğu birçok aktivitenin tadını çıkarın


Man Lion’S Coach “Coach Of The Year 2020” Ödülü İle Taçlandırıldı

MAN Lion’s Coach, küresel yarışmada tüm rakiplerini eleyerek prestijli bir ödül kazandı. Toplam 22 ülkeden çeşitli mecraların ticari araç editörlerinden oluşan jüri, yeni MAN Lion’s Coach’u “Coach of the Year 2020” olarak seçti.


İett, Yolcularıyla Buluşuyor

İETT, YOLCULARIYLA BULUŞUYOR


Zeytinburnu'nda 'Cumhuriyet Koşusu' İçin Güzergah Duyurusu

27 Ekim Pazar Günü Zeytinburnu’nda Trafiğe Kapatılacak Yollar


İş Seyahatlerinde Hackerlardan Korunmak İçin Neler Yapmalı

23 Ekim 2019


Etiketler: eğitim, öğrenciler, Değişim, için, büyük

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.