4 Mayıs 2019 Cumartesi 10:16

GÜNDEM

Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde

Amerika lise giriş sınavı İstanbul’da yapıldı. Antalya, Adana, Aydın ve Denizli’den gelen öğrencilerin İngilizcelerinin dünya ortalamasının üzerinde olması, Türkiye’de ISEWORLD ile çalışan Amerikan Eğitim Vakfı yetkililerini memnun etti. Her yıl bu sınavlardan iki defa düzenleyen ISEWOLRD sınavlarda öğrencilerin İngilizcelerinin yanısıra matematik bilgilerini de test ediyor. Öğrenciler Amerika dışında Kanada, İngiltere, İtalya gibi birçok ülkede lise eğitimlerinin bir yılını ya da tamamını okuma imkanına sahipler.

Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
Türkiye’Deki Lise Öğrencilerinin İngilizcesi Dünya Ortalamasının Üzerinde
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

30 yılı aşkın süredir kültürlerarası öğrenci değişim programları organize eden ISEWORLD, yurt dışı eğitim dünyasında verdiği hizmetlere sürekli yenilerini katarak öğrencilerin dünya çapındaki okullarda eğitim almalarını sağlıyor.

Lisenin 1 Yılı Ya da Tamamı Yurtdışında Okunabiliyor

8. sınıf ile 12. sınıfta olan lise öğrencileri lisenin bir yılını ya da tamamını Kanada, Amerika, İtalya, İngiltere, Fransa ve daha birçok Avrupa ülkesinde okuyabiliyor. MEB onaylı programın en önemli avantajları ise; öğrenciler döndüklerinde çok iyi İngilizceye sahip olmalarının yanısıra dünyanın en iyi üniversitelerine giriş konusunda avantajlı konuma gelmektedirler. Farklı kültürler ile bir arada eğitim alan öğrenciler kişisel gelişimlerine de önemli bir katkı sağlıyorlar. Ayrıca ülkemize döndüklerinde de sene kaybı yaşamadan eğitimlerine devam edebiliyorlar. Kültürlerarası Lise Değişim Programları hakkında detaylı bilgi için www.iseworld.org adresi ziyaret edilebilir.

Dünyada 42 ülke arasında uzun yıllardan beri uygulanan lise öğrenci değişim programlarına son yıllarda ülkemizden yapılan başvuruların ciddi şekilde arttığını görüyoruz. Lisenin bir yılını farklı bir ülkede okuyan öğrenciler akademik ve bireysel anlamda programdan büyük kazançlar elde ederek Türkiye’ye dönerken, ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyorlar. Gençlerimiz eğitim için gittikleri ülkenin dilini anadil seviyesinde konuşan, farklı bir ülkede kendi ayakları üzerinde bir yıl yaşama başarısını göstermiş, özgüven sahibi bir dünya vatandaşı olarak programı tamamlıyor.

Değişim Programları Dünyanın En İyi Üniversitelerine Girişte Avantaj Sağlıyor

ISEWORLD Genel Müdürü Meltem Bozdemir yaptığı açıklamada, Kültürlerarası Lise Değişim Programı’nda geçirilen bir senenin, çocukların dosyalarına büyük artılar kattığı ve dünyanın en iyi üniversitelerine kabullerini kolaylaştırdığını belirtti. Program süresince ve sonrasında her zaman çocukların yanında olduklarını ifade eden Bozdemir, İstediği üniversitede eğitime başlayan öğrencilerin zaten tecrübeli oldukları için kültürel uyum sorunu yaşamadığını ve bunun akademik-sosyal hayatlarına olumlu yansıdığını söyledi.

İlginizi Çekebilir

‘Fok Balığı Atölyesi’ Hafta Sonu Çocukları Bekliyor, 20 21 Temmuz

Trump Alışveriş Merkezi’nin özel çocuk katında bu hafta sonu da birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleniyor. Çocuklar bu hafta sonu ‘Fok Balığı Atölyesi’ ile sevimli fok balıklarını dilediklerince renklendirecekler. Atölye etkinlikleri, 20-21 Temmuz günlerinde 14.00 – 16.00 saatleri aralığında gerçekleşecek.


Borusan Otomotiv Motorsport Hollanda'dan Puanla Döndü

Borusan Otomotiv Motorsport, önümüzdeki yıldan itibaren Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapacak olan Zandvoort pistinde gerçekleştirilen GT4 European Series 5. ayak yarışlarından puanla ayrıldı.


Anne, Bebek, Çocuk Hazır Giyim Sektörü İstanbul Kids Fashion’Da Buluştu

2019 yılının ilk 6 ayında yaklaşık yüzde 25 oranında büyüyen anne, bebek, çocuk hazır giyim ve aksesuarları sektörü, bu yıl 37’ncisi düzenlenen İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda bir araya geldi. Fuarda 200 marka yer alırken, 4 günde başta Rusya, Cezayir, Libya, Filistin ve Ukrayna olmak üzere toplam 77 ülkeden 4763 ziyaretçi sayısına ulaşıldı.


Türk Kirazı Çin Seddi’Ni Aştı

Tekfen Tarım bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Alanar Meyve’nin ürettiği kirazların soğuk işlem görmeden Çin’e ilk sevkiyatı, Şanghay kentine ulaştı. Dünyanın en büyük kiraz üreticisiyle en büyük kiraz tüketicisini buluşturan bu sevkiyat, Çin’in tüketim potansiyeli de düşünüldüğünde Türkiye’nin ihracat stratejisinde önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.


Dünyanın En İyi Dijital Bankası Akbank!

Türkiye’den ilk kez bir banka “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” kapsamında “Dünyanın En İyi Dijital Bankası” seçildi. Akbank ayrıca 13. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” unvanını da aldı. Konuya ilişkin bülten, görseller ve videoları ekte bilginize sunarız.


Etiketler: eğitim, öğrenciler, Değişim, için, büyük

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.