8 Ağustos 2019 Perşembe 11:22

GÜNDEM

Türkiye İsviçre Blokzincir Köprüsü Kuruluyor

Türk kuruculara sahip İsviçreli eğitim ve danışmanlık firması BitBrain Academy ve Türkiye’nin en yaygın Coworking alanlarından Workinton arasındaki iş birliği ile iki firma Türkiye’de blokzincir odağında eğitimler vermeye ve projeler geliştirmeye başlıyor. 6 Ağustos’ta Workinton Levent 199’da gerçekleşen ‘Bitcoin ve Blokzincir Hayatımızı Nasıl Değiştiriyor’ etkinliğinde farklı alan ve sektörlerden konuşmacıların yanı sıra renkli karakterleriyle Bitcoin Ailesi de yer aldı ve Türkiye’de blokzincir teknolojisi alanında özel sektördeki en önemli adımlardan biri atıldı.

Türkiye İsviçre Blokzincir Köprüsü Kuruluyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Etkinlik Workinton’dan Recep İlkbahar ve BitBrain kurucularından Cihan Kükmen’in iş birliği ile ilgili verdikleri detaylarla başladı. Kükmen, BitBrain’in İsviçre’de Crypto Valley’nin eğitim komitesine liderlik yaptığından ve dünya standartlarında sertifikasyon alınmasını sağlayan eğitimlerde öncü olduğundan bahsederek, iş birliği ile hedeflerinin Türkiye’deki nitelikli geliştiricilerin sayısını artırarak hem ülkeye daha fazla blokzincir projesi çekmek hem de yeni iş modellerinin gelişmesini sağlamak olduğunu söyledi.

PTT Teknoloji CDO’su Onur Baran Çağlar’ın şirket olarak teknolojiye nasıl yaklaştıklarına değindiği ve Solak & Partners’den Elçin Karatay’ın regülasyonlarla ilgili bilgiler verdiği etkinlik BitBrain kurucularından Bora Altuncevahir’in şirketlerin teknoloji yaklaşım ve seçimine nereden başlamaları gerektiği ile ilgili verdiği önemli bilgileri içeren sunumu ile devam etti. Altuncevahir, şirketlerin önünde 55 adet yeni teknoloji yaklaşımı bulunduğuna ve seçim yapmada tasarım odaklı düşünmenin ne kadar önemli olduğuna değindi.

TechSign’dan Deniz Özgür’ün yönettiği panelde ise MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş Türkiye ve MENA’daki fırsatlardan söz ederken, BitBrain kurucularından Gökhan Altınok blokzincir teknolojisinin en temel halini ve İsviçre’deki yaklaşımları aktardı.

Günün son oturumunda ise Didi & Romaine Taihuttu ile kızları Joli, Juna, Jessa sahnedeydi. Yıllar önce evleri dahil tüm mal varlıklarını satarak Bitcoin’e yatıran ailenin ilham veren hikayesi tüm katılımcıları etkiledi. “Sharing is Caring” (Paylaşmak Önemsemektir) adını verdikleri tur ile dünyayı dolaşan aile Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili doğru bilgileri her noktaya ulaştırmayı hedefliyor. Chiliz’den Altuğ Öztürk moderatörlüğünde Didi Taihuttu ve İstanbul Blockchain Women kurucularından Başak Burcu Yiğit’in katıldığı son panelde ailenin babası soruları yanıtladı.

İlginizi Çekebilir

Teksüt Dünya Süt Günü Sağlıklı Toplumun Yolu Sütten Geçer

29 Mayıs 2020


Tbülten Online'dan Korona Özel Sayısı...

Tekfen’in kurumsal dergisi Tbülten Online’ın Korona özel sayısı dopdolu içeriği ve giderek artan okur sayısıyla yayına devam ediyor!


Groupe Renault 2 Milyar Avro Büyüklüğünde Tasarruf Planını Açıkladı

Boulogne-Billancourt, 29 Mayıs 2020 – Groupe Renault, yıllık sonuçlarını açıkladığı tarihte vaat ettiği gibi, üç yıl içerisinde 2 milyar avrodan fazla tasarruf sağlamayı ve yeni bir rekabetçi yapının temellerini atmayı hedefleyen dönüşüm programını bugün gerçekleştirdiği toplantı ile kamuoyuna açıkladı.


Çevrimiçi Güvenlik Kampanyası 178 Milyonu Geçti

İstanbul – Mayıs 27, 2020: Popüler video platformu TikTok, çevrimiçi güvenlik konusunda ailelerin farkındalığını artıracak bir kampanya başlattı. TikTok kullanıcıları için güvenli ve pozitif bir ortam sağlamanın taahhüdü olan kampanya; yeni güvenlik özelliklerinden geniş topluluk kurallarına kadar birçok öğeyi bünyesinde barındırıyor. #İştebenimailem etiketiyle başlatılan kampanya, kullanıcılarını evlerinde ailece kaliteli zaman geçirmeye teşvik ediyor ve platformun yeni tanıttığı Aile Eşlemesi Modu özelliğine dair ipuçları sunuyor.


Kapalı Beta Döneminde Rekorları Alt Üst Eden Valorant’In Tam Sürümlü Lansmanı İçin Geri Sayım Başladı

Riot Games’in ücretsiz PC nişancı oyunu VALORANT, kapalı beta döneminde günlük ortalama 3 milyon kişi tarafından oynanarak ve 470 milyon saatin üzerinde izlenerek rekor kırdı. Kapalı Beta dönemi sona eren taktiksel karakter tabanlı oyun için gözler 2 Haziran’a çevrildi.


Etiketler: BitBrain, kurucularından, ilgili, Kükmen, birliği

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.