23 Ocak 2019 Çarşamba 10:33

GÜNDEM

Türkiye Kendine Özen Gösterdi Ve Yaşam Kalitesini Artırdı

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut, geçtiğimiz yıl alınan taleplerden yola çıkarak 2018’in trend hizmetlerini belirledi. 2018 yılında Armut’a gelen taleplerin arasında en çok yaşam kalitesini artıran kategorilerin yükselişe geçmesi dikkat çekti. İçerisinde yoga ve pilates özel dersleri, masaj, epilasyon gibi hizmetlerin olduğu kategorilere olan talepler %303 artarken; Drone Tamiri, Coin Mining, İmar Barışı Danışmanlığı gibi hizmetler ise bu sene yeni açılan hizmet kategorileri arasına girdi.

Türkiye Kendine Özen Gösterdi Ve Yaşam Kalitesini Artırdı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Online hizmet sektörünün lideri Armut 2018 yılında aldığı hizmet taleplerini değerlendirerek, 2018 trendlerini ve yükselen hizmet kategorilerini ortaya koydu. Hizmetlerin 2017 yılına göre büyüme trendleri incelenerek hazırlanan analiz, yaşam kalitemizi iyileştiren hizmetlerin 2018’de ön plana çıktığını gösterdi.

Aralarında Temsili Nikah Memuru, Coin Mining’in de bulunduğu 898 yeni kategori açıldı!

2018’de yeni açılan kategoriler de ilgi çekti. Gündemde olan konularla ilgili açılan yeni kategorilerin yanında eğlenceli kategoriler de yer aldı. İmar Barışı Danışmanlığı, Drone Tamiri, Refleksoloji, İsveççe Özel Ders, Pikap Tamiri, Mızıka Özel Ders, Temsili Nikah Memuru, Coin Mining, Alışveriş Koçu ve Sushi Yapımı gibi örnekler en beğenilen yeni kategoriler oldu.

Yogaya olan talep %341 arttı

Ayda iki milyon ziyaretçisi bulunan online hizmet platformu Armut’un son bir yılın talepleri incelendiğinde, Türkiye’nin 2018’de kendisine yatırım yaptığı ortaya çıkıyor. Yıl boyunca bütün taleplere bakıldığında; Türkiye genelinde Pilates Özel Ders, Yoga Özel Ders, Masaj, Manikür - Pedikür, Epilasyon kategorilerinde talepler 2017’e göre %303 artış gösterdiği görülüyor. Ayrıca, %341 ile Yoga Özel Dersindeki artış göze çarpıyor.

Çıkan verilerden, artık birçok konuda daha fazla özel ders aldığımızı da gözler önüne seriyor. Matematikten, İngilizce’ye; direksiyondan, pilatese toplam 51 özel ders kategorisine taleplerde geçen yıla oranla %40 artış gözlendi. En çok artış gösteren dersler sırasıyla Yüzme (%127), Pilates (%102), İngilizce (%101), Matematik (%96), Piyano (%94) ve Direksiyon (%47) oldu.

Armut’taki talepleri gündemdeki olaylar doğrudan etkiliyor

Türkiye gündeminde olan gelişmeler ya da değişiklikler Armut taleplerinin anında etkiliyor. Örneğin İstanbul’da Temmuz ayında görülen doludan sonra Oto Kaporta ve Göçük kategorisindeki talepler hızla artış gösterdi. Benzer şekilde, İmar Barışı’nın açıklandığı Mayıs ayından sonra İmar Barışı Danışmanlığı ve bu kapsamda proje çizimi için Mimar kategorilerinde taleplerde artışlar görüldü.

Armut hakkında:

Hizmete ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolu olma amacıyla Armut 2011 yılında kuruldu. 2000 farklı kategoride 200.000’in üzerinde hizmet vereni hizmet almak isteyenlerle buluşturan şirket, Türkiye’nin hizmet alanındaki en büyük online platformu olarak faaliyet gösteriyor. 6 farklı milletten 70 kişilik ekibe sahip olan Armut, global markası HomeRun ile ABD, İngiltere, Mısır, Romanya ve Suudi Arabistan’da operasyonlarını yürütüyor; Türkiye’deki alt markası Rahat Taşın ile nakliye alanında özelleşmiş bir hizmet sağlıyor. Şirket, 2017 yılında Deloitte tarafından seçilen Technology Fast 50 listesinde Türkiye’nin en hızlı büyüyen 2. teknoloji şirketi, Technology Fast 500 listesinde ise Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki en hızlı büyüyen 40. şirketi oldu.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy M20 N11.Com’Da Ön Siparişe Açıldı

E-ticaret platformu n11.com, Samsung’un yeni telefon modeli Galaxy M20’yi ön siparişe açıyor. Hindistan’da stokları 3 dakika içerisinde tükenen Samsung Galaxy M20, 6.3 inç Full HD+ Infinity-V ekranı ve Octa-Core (1.8GHz Quad + 1.6GHz Quad) işlemcisiyle geliyor.


Korn Ferry Emea Bölgesi’Nin Başına Nilgün Langenberg Atandı

Uzun yıllar Korn Ferry Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini sürdürdükten sonra 2017 yılında Korn Ferry Amsterdam’a atanan Nilgün Langenberg, Korn Ferry’detüketim ürünleri sektörünün EMEA bölgesindeki liderliğini üstlenecek.


Vakko'dan Taklit Canta Baskini

VAKKO, TAKLİT ÇANTALARIN TAKİBİNİ HIZLANDIRDI


Gm 9 Pro Reklamıyla Da Parlıyor

Türkiye’nin en çok tercih edilen yerli telefon markası General Mobile’ın Eylül ayında lansmanını yaptığı amiral gemisi GM 9 Pro’nun ‘#ÇekenVarÇekemeyenVar’ sloganı ile yayınlanan reklam filmi YouTube Ads Leaderboard tarafından 2018 yılının en iyi reklam videoları arasında seçildi.


Wolfteam Turnuvasına Rekor Katılım

Wolfteam Turnuvası’nda 3700’den fazla oyuncu 100 bin TL için yarışacak


Etiketler: hizmet, Armut, Türkiye, 2018, Özel

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.