28 Ekim 2019 Pazartesi 10:31

GÜNDEM

‘Türkiye’Nin Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’Ndeki Hızlı Yükselişi Gerçek Potansiyelini Ortaya Koyuyor’

‘Türkiye’Nin Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’Ndeki Hızlı Yükselişi Gerçek Potansiyelini Ortaya Koyuyor’
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’nde Türkiye’nin bu yıl 10 basamak birden yükselerek 33’üncü sırada yer almasına ilişkin açıklama yaptı. Yükselişten duydukları memnuniyeti dile getiren Sargın, bu başarıya kamu ve özel sektörün odaklı iş birliğinin katkısını vurguladı. Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulunun (YOİKK) yatırım alanında kamu ile özel sektör arasında yarattığı istişare mekanizmasının önemine de değinen Sargın, yine YOİKK çatısı altında çalışılan Yatırım Çerçeve Mevzuatı, UDY Stratejisi ve Yargı Reformu ile birlikte diğer reformların hayata geçmesi ile Türkiye’nin iş yapma kolaylığındaki sıralamasını daha da yukarılara taşıyacağına inandıklarını söyledi.

Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi 2020 (Doing Business 2020) raporuna göre Türkiye 10 basamak yükselerek, 33’üncü sırada yer aldı. Geçen yıl açıklanan raporda da 17 basamak yükselen Türkiye, bu 2 yıllık performansı ile İsviçre, Hollanda, Portekiz ve İtalya gibi ülkeleri geride bıraktı. Türkiye’nin iş yapma kolaylığı konusundaki yükseliş trendi ile ilgili açıklamada bulunan Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı Ayşem Sargın, raporun iş dünyasına Türkiye ile ilgili önemli bir mesaj verdiğini kaydetti.

Hedefimiz, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesini destekleyen ve finansman ihtiyacını kalıcı olarak karşılayan Uluslararası Doğrudan Yatırımların artırılması. İş Yapma Kolaylığı Endeksini, çekmeyi hedeflediğimiz yatırımcılara ülkemizdeki iş ortamı ile ilgili verdiği mesaj açısından önemli buluyoruz ve burada kaydettiğimiz yükselişin de yatırımlara olumlu katkısı olacağına inanıyoruz. Türkiye’nin Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi’ndeki hızlı yükselişi gerçek potansiyelini ortaya koyuyor” dedi.

Bürokratik süreçler kısalacak

Türkiye’nin küresel uluslararası doğrudan yatırımlardan aldığı payın potansiyelinin altında olduğunu belirten Sargın, arka planda, İş Yapma Kolaylığı Endeksinin ötesinde de pek çok başarılı çalışmanın yürütüldüğünü söyledi. Sargın, şöyle devam etti: “Yargı Reformu’nun ilk ayağı olan Yargı Reformu Strateji Belgesi yürürlüğe girdi. Bu gibi gelişmeler yatırımcılar tarafından çok olumlu karşılanıyor. Bürokratik süreçlerin kısalması, vergilerin sadeleşmesi gibi konular da gündemde. Bizim için öncelikli konuların başında ise öngörülebilirlik geliyor. YOIKK platformu altında bu alanda yatırımcılara katkısı olacak iki önemli çalışmada Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisimizle çalışıyoruz. ‘Yatırım Çerçeve Mevzuatı’ ve “Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisi” gibi projelerin de hayata geçmesiyle yatırım rekabetçiliğinde önemli aşamalar kaydedeceğimize inanıyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Ünlü Oyuncu Mert Fırat Ve Müzisyen Korhan Futacı İle "Rivayet Radyosu" Sahnelendi...

VODAFONE RED FIRST MÜŞTERİLERİNE ÖZEL “RİVAYET RADYOSU” SAHNELENDİ


Ticaret Müşavirleri 2023 İhracat Hedeflerine Ulaşmak İçin İhracatçı Firmalara Gönüllü Danışman Oldu

Türkiye’nin 2023 ihracat hedeflerine ulaşması için 4 yıl Ticaret Müşaviri olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde görev yaptıktan sonra yurda dönen Ticaret Bakanlığı Bürokratları, görev yaptıkları ülkelerde edindikleri deneyimleri Egeli ihracatçılarla paylaştı.


The Organıc Pharmacy Yenilenmek Hiç Bu Kadar Doğal Olmamıştı & Görseller

5 kıtada 36 ülkede yarattığı organik güzellik ürünlerini alıcısıyla buluşturan The Organic Pharmacy, güzellik damlası olarak içilebilen ve güzellik ürünlerini eklenebilen “Beauty Drops” ve sorunlu bölgeleri tedavi eden “Detox Cellulite Body Oil” ile güzellik için doğanın mucizelerini %100 doğal içerikleriyle sunuyor.


Karşınızda Victoria’S Secret’In En Çarpıcı Parfümü; Bombshell Intense

Proaktif, güçlü ve çarpıcı… Victoria’s Secret ailesinin en sevilen serilerinden Bombshell’in son kokusu Bombshell Intense ile yepyeni bir deneyime hazır mısınız? Kırmızı renginin gücünden ilham alan Bombshell Intense; kırmızının güç, kuvvet, tutku ve cazibe gibi bütün özelliklerini içinde barındırıyor. Üst notalarda kullanılan yoğun kiraz kremsi ve canlı bir dokunuş sağlarken, kırmızı şakayık Bombshell imzasını çiçeksi bir seviyeye çıkarıyor. Alt notalarda bulunan yoğun vanilya ise bütün kokuya sıcaklık katıyor.


Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı ‘İnsan Gelişimi Araştırma Ödülü’Ne Başvurular Başladı

PROF. DR. ÇİĞDEM KAĞITÇIBAŞI


Etiketler: Türkiye, Sargın, Yapma, Kolaylığı, Uluslararası

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.